Сабақтың
тақырыбы:
Қайрат
Жұмағалиев.
Бесік жыры. Мәжит Сейфуллин.
Қолғанат.
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Мандибекова К.А
Күні:
|
СЫНЫП: 2 «А»
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны: 0
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары
|
2.1.3.1 - күнделікті
өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеумәдениетін сақтап,
диалогке қатысу
2.2.1.1 - мәтінді
дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, рөлге бөліп, мәнерлеп
оқу;
2.3.2.1*- мұғалім көмегімен
үлгі бойынша шағын ертегілер, жұмбақтар жазу немесе дайын
ұйқастарды қатыстырып шумақтар мен санамақтар
құрастыру
|
Сабақ мақсаты:
|
Оқушылардың барлығы мынаны
орындай алады: мәтінді оқиды , түсінеді,
бағалауға қатысады.
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады: тақырыпты болжайды, әңгімені
мазмұндайды, сахналық қойылым көрсетеді.
Оқушылардың
көпшілігі:. ертегіден көңіліне түйгенін
айтады
|
Бағалау
критерийі
|
Мәтінді оқи алады,
бөліктерге бөле алады.
Жоспар құрастырып әңгімелей
алады.
|
Тілдік
мақсат
|
-Күнделікті өмірде кездесетін
жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке
қатысу
Мәтінді дауыстап дұрыс әрі
түсініп оқу, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу.
Жоспар құрастырып
оны әңгімелеу.
|
Құндылықты
дарыту
|
Адамгершілікке
тәрбиелеу
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка, қазақ
тілі.
|
Алдыңғы
білім
|
Ақ
шаш
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы
:
|
Ресурстар
|
Басталуы
1-5
минут
|
Ұйымдастыру
кезеңі.
Психологиялық
ахуал.«Сәлемдесу» Сыныптағы оқушылар
шеңберге шығып бір – бірінің қолынан ұстап бірнеше сөз айта отырып
амандасады. Мысалы: Сәлем! Амансыңба? Hello! Good moning!
т.б
Топтарға бөлу (асық
қолданамын)
Үй тапсырмасын
сұрау.
Сабақ мақсатымен
таныстыру.
|
Асықтар
|
Сабақтың
ортасы
6-
9минут
10-14
15-21
22-25
26-39
30-34
|
Ой
қозғау.
Оқушыларға «Бесік жыры» әнін
тыңдату.
Тақырыпты
болжау.
-Бесік жыры кімдерге , қашан
айтылады?
-Ал сендер айтасыңдар
ма?
- Кімге
айтасың?
-Ініме,
сіңліме.
«Адасқан әріптер» ойыны
бойынша «Қолғанат» тақырыбын кеспе әріптермен тақтаға
жазу.
Оқылым.
Мәтінді түсініп
оқы.
Мәжит Сейфуллин.
Қолғанат
Әңгімені жазған Мәжит
Сейфуллин- көрнекті ақын әрі жазушы. Сәкен Сейфуллиннің
інісі.
Айтылым
Мәтін мазмұнын «Дөңгелек
үстел» әдісі бойынша оқушыларға мәтін мазмұныны
айтқызу.
Мәтін ішіндегі кездескен жаңа
сөздер болды ма? Өздерің
байқадыңдарма?
Жұптық
жұмыс
-
Мәтінді басқа тағы қалай
атауға болады?
-
Мәтінді бөліктерге бөліп
жоспарлап көр.
Топтық
жұмыс
1топ:Үлкендерден «қолғанатым
менің!» деген мақтау сөз еститіндей үш түрлі оқиға ойластырып
сахналап көрсет
2 топ: Үлкендерден «қолғанатым
менің!» деген мақтау сөз еститіндей үш түрлі оқиға ойластырып
суертін салып әңгімелеңдер.
Бағалау. Бас бармақ әдісі арқылы
бірін-бірі бағалайды.
Ой
толғаныс.
Жеке
жұмыс.
Мәтіндегі оқиғаға сүйеніп,
бала Сәкенді сипатта. Бала Сәкеннен қандай үлгі алдың? Өзің
кішілерге қалай
көмектесесің?
|
«Бесік жыры»
әні
Оқулық,
мәтіндер.
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
Сергіту сәті "Қызыл гүлім -
ай"
|
Оқушылар би билеп сергіп
қалады.
|
Сабақтың
соңы
4
минут
|
Кері байланыс. Бағдаршам түсі
бойынша.
Рефлексия
-Менің бүгінгі сабқтан
түсінгенім---------
-Мен үшін қиын
болғаны-------------------
-Маған қызықты
болғаны---------------
|
|
Үйге тапсырма:
оқу, дәптермен жұмыс.
|
Саралау – Сіз
қосымша
көмек
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Мәтіннен өзіне түйгенін
қағазға жазуы.
|
Бағалау крийтериі
бойынша.
Бірін-бірі
бағалау бойынша
|
Қазақ тілі,
музыка
Адамгершілік
|
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары
шынайы ма? Бүгін
оқушылар
не
білді?
Сыныптағы ахуал қандай
болды?
Мен
жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен
берілген уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен өз
жоспарыма
қандай түзетулер енгіздім жəне
неліктен?
|
|