Күні: Пән: Мұғалім:Сынып: 2« »
| № 46 Ә Қастеев атындағы жомӘдебиеттік оқуКубекбаева Улбике МолдалыевнаҚатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Қомағайлық-жаман әдет |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.1.3.1 Шығарманың тақырыбы мен үзіндісін (бастапқы бөліміне)сүйеніп,оқиғаның соңын болжау2.2.2.1 Мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Мәтінді түсініп оқиды.Оқиғаның соңын болжайды.Сұрақтың жауабын шығармадан табадыКөбі: Іштей түсініп оқиды.Мәтіннің бөліктері арқылы сұрақ дайындайды.Шығарманың тақырыбы бойынша болжайдыКейбірі:Шығарманың соңы қалай аяқталатынын талдайды |
Бағалау критерийлері | -Мәтіннің бастапқы бөліміне сүйеніп оқиғаның соңын болжайды-Мұғалім көмегімен мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақтарды қойып, жауабын шығармадан табады
|
Құндылықтарды дарыту | Батылдыққа, өжеттілікке тәрбиелеу.«Рухани жаңғыру»Балалардың сауатты сөйлеу, ойлау қабилетін дамытуда құндылықтарды қалыптастыру ролі ерекше маңызға ие.Қалыптасқан бағытты негізге ала отырып рухани жаңғыру принциптерін дамышу бағыт ретінде қолдану білім жүйесіне қосатын маңызды жүйе.
|
Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек,музыка |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. |
Тілдік құзыреттілік | Ашқарақ,мешкей,күпті болу |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басыЫнтымақтастық атмосферасын қалыптастыру5 минут
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы8 минут
|
Ширату жаттығуы тапсырма «Сұрақ-жауап»әдісі арқылы сүретпен жұмыс 1.С уреттегі балалар туралы не айтасың?2.Балалардың қайсысының іс-әрекеті дұрыс?3.Қай баланың әрекетін дұрыс деп бағалайсың?Айтылым мен тыңдалым дағдысын дамыту
«Смайлик»әдісімен бағалаймын
Ұжымдық жұмыс«Жаңғақ»әдісі арқылы өткен тақырыпты пысықтау Шалдың неше ұлы болыпты?Шал ұлдарын жинап не деді?Шал мұрагерлікке қандай адамдарды қалдырғысы келді?Кенже ұлы неге үндемеді?Кенже ұлы өзінің бойындағы қандай қасиеттерін айтты?Шалға қай баласының жауабы ұнады?«Бағдаршам»әдісі арқылы бағалаймын1 Тапсырма «Стоп кадр»әдісі арқылы мәтін бөліктерін болжа
«Басбармақ»әдісі арқылы бағалау
Сергіту сәті«Қыдырып қайтайық»әні
|
Тыңдалым
Суреттер |
|
2.Тапсырма»(МК)«Кім жылдам»әдісі арқылы оқушыларға ашық сұрақтар қою 1Ашқарақ қалтасына не салды?2.Қасында отырған Қожа қандай іс-әрекет жасады?3.Сол кезде ашқарақ не істеді?4Ашқараққа Қожа не деп жауап қайтарды?
«отшашу»әдісімен бағалаймын
|
|
Саралап оқыту әдісі
| 4.Тапсырма Саралау үшін жеке жұмыс«Венн диограммасы»әдісі
| |
|
Салыстырады
|
|
Сабақтың соңы2 минут
| Кері - байланыс әдістерінің бірі: «Тазалық» әдісі• Қатысушыларға бір парақ беріледі. Онда мыналар салынған: 1. Чемодан(суреті) 2. қоқыс жәшігі (суреті) 3. еттартқыш (суреті) - Құрметті оқушылар, бүгінгі тақырып бойынша алған керекті ақпараттарыңызды чемоданға салыңыздар (жазыңыздар), бүгінгі сабақтағы керек емес болған, артық дүниені қоқыс жәшігіне салыңыздар (жазыңыздар). Ал бүгінгі ақпараттың ішінде әлі оқуым керек, толықтыруым керек дегендері болса, еттартқышқа салыңыздар (жазыңыздар).
|
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
| Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) |
Қолдау көрсету.Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
| Өнер, тілі сабағыОқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |