Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
4-бөлім: Ұрпақ тәрбиесі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Cұраған А. |
|
|
Күні: |
04.05.2024 ж. |
|
|
Сынып: 7 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Т.Әбдіковтің «Қонақтар» әңгімесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.1.1. әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау; 7. 3. 3. 1 шығарманы ұлттық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты: (бағалау критерийлері) |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
2-3 минут |
Ұйымдастыру Сәлемдесу, түгендеу
Психологиялық ахуал. «Шаңырақ» әдісі арқылы ата-анаға арнап тілек жазылған уықтарды қадап, шаңырақ көтеру арқылы жағымды орта қалыптастыру.
«Киіз үй» Киіз үй бойынша топқа бөлу. 1-топ: Әке 2-топ:Бала
|
Амандасады, сабаққа назарын аударады.
Уықтардағы тілектерді оқып шаңырақтарға қадайды.
Оқушылар киіз үйлерді таңдап топқа бөлінеді. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
Шаңырақтың суреттері |
|
Сабақтың басы: 5 мин
|
Қызығушылықты ояту. Видео көреді. «Қара шаңырақ» Сабақ мақсатымен таныстыру. |
Видеоны мұқият қарап, ұлттық құндылық тұрғысынан жетелеуші сұрақтарға жауап беру арқылы талдаңыздар. Жетелеуші сұрақтар:
Дескриптор:
Оқушылар сабақ мақсатымен танысады. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
видео https://youtu.be/xDjSIuVauWc?si=-VPxYsK6fS0Eugtc |
|
Сабақтың ортасы: 5 мин
7 мин
10 мин
10 мин |
Композициялық талдау. «Кереге» әдісі арқылы талдау жасату. Шығарманы түсініп оқығандарын «wordwall.net» қосымшасы арқылы тексеру. «Көпіршік әдісі» әңгіме желісі бойынша кейіпкерлер іс-әрекетін аша отырып проблемалық сұрақтарға жауап беру. «Кейіпкер бейнесі сызбасы». Жеке жұмыс.
. |
1-тапсырма. Төлен Әбдіктің «Қонақтар» шығармасына композициялық талдау жасаңыздар. Дескриптор:
2-тапсырма Ұяшықтарды таңдап сұрақтарға жауап беріңіз. Сұрақтар:
Дескриптор:
3-тапсырма. Әңгіме желісі бойынша кейіпкерлер іс-әрекетін аша отырып проблемалық сұрақтарға жауап беріңіздер. Себебі мен салдарын жаза отырып дәлел келтіріңіздер. 1-топ: «Сапабектің ата-анасын қарасуға, жұмысбастылығы, жақсы маман болуы себеп деп ойлайсыз ба?» 2-топ: «Ерғабыл шалдың көшкісі келмеуінің себебі неде?» Дескриптор:
4-тапсырма. Кейіпкерлер бейнесін ұлттық құндылықтар тұрғысынан талдап, сызбаны толтырыңыз. Дескриптор:
|
«Шапалақ» әдісі
«Басбармақ» әдісі
«Бұрыштар» әдісі «Шапалақ» әдісі
|
А4 маркер Интербелсенді тақта https://wordwall.net/resource/52418937 А3 маркер Қосымша №1 |
|
Сабақты қорытындылау 3мин |
Презентация көрсету Қорытынды сұрақтар қою ФБ «Бағалау парағы» әдісі
|
Берілген сұрақтарды өмірмен байланыстыра отырып жауап беріңіз.
Бағасын оқушылардың өзі есептейді. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
Презентация Бағалау парағы |
|
Сабақтың соңы: (2 мин) |
Рефлексия «Керуен» әдісі Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс алу
Үй тапсырмасы: Эссе жазу |
Бүгінгі сабақтағы алған білімдері бойынша берілген стикерлерді плакатка жабыстырып, кері байланыс береді. Бүгінгі сабақта мен...
Үй тапсырмасын жазып алады. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
Сандық суреті
|
![]()
Бағалау парағы
|
№ |
Тапсырма реті |
Бағалау критерийі |
Балл |
|
1 |
1-тапсырма Композициялық талдау. |
|
|
|
2 |
2-тапсырма Ұяшықтарды таңдап сұрақтарға жауап беріңіз |
|
|
|
3 |
3-тапсырма «Көпіршік әдісі» |
|
|
|
4 |
4-тапсырма «Кейіпкер бейнесі сызбасы». Жеке жұмыс. |
|
|
|
Қорытынды балл -10 |
|||
БАЛА
Жартылай келісеміз
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Қонақтар" әңгімесі 7-сынып
Ашық сабақ "Қонақтар" әңгімесі 7-сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
4-бөлім: Ұрпақ тәрбиесі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Cұраған А. |
|
|
Күні: |
04.05.2024 ж. |
|
|
Сынып: 7 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Т.Әбдіковтің «Қонақтар» әңгімесі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.1.1. әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау; 7. 3. 3. 1 шығарманы ұлттық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты: (бағалау критерийлері) |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
2-3 минут |
Ұйымдастыру Сәлемдесу, түгендеу
Психологиялық ахуал. «Шаңырақ» әдісі арқылы ата-анаға арнап тілек жазылған уықтарды қадап, шаңырақ көтеру арқылы жағымды орта қалыптастыру.
«Киіз үй» Киіз үй бойынша топқа бөлу. 1-топ: Әке 2-топ:Бала
|
Амандасады, сабаққа назарын аударады.
Уықтардағы тілектерді оқып шаңырақтарға қадайды.
Оқушылар киіз үйлерді таңдап топқа бөлінеді. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
Шаңырақтың суреттері |
|
Сабақтың басы: 5 мин
|
Қызығушылықты ояту. Видео көреді. «Қара шаңырақ» Сабақ мақсатымен таныстыру. |
Видеоны мұқият қарап, ұлттық құндылық тұрғысынан жетелеуші сұрақтарға жауап беру арқылы талдаңыздар. Жетелеуші сұрақтар:
Дескриптор:
Оқушылар сабақ мақсатымен танысады. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
видео https://youtu.be/xDjSIuVauWc?si=-VPxYsK6fS0Eugtc |
|
Сабақтың ортасы: 5 мин
7 мин
10 мин
10 мин |
Композициялық талдау. «Кереге» әдісі арқылы талдау жасату. Шығарманы түсініп оқығандарын «wordwall.net» қосымшасы арқылы тексеру. «Көпіршік әдісі» әңгіме желісі бойынша кейіпкерлер іс-әрекетін аша отырып проблемалық сұрақтарға жауап беру. «Кейіпкер бейнесі сызбасы». Жеке жұмыс.
. |
1-тапсырма. Төлен Әбдіктің «Қонақтар» шығармасына композициялық талдау жасаңыздар. Дескриптор:
2-тапсырма Ұяшықтарды таңдап сұрақтарға жауап беріңіз. Сұрақтар:
Дескриптор:
3-тапсырма. Әңгіме желісі бойынша кейіпкерлер іс-әрекетін аша отырып проблемалық сұрақтарға жауап беріңіздер. Себебі мен салдарын жаза отырып дәлел келтіріңіздер. 1-топ: «Сапабектің ата-анасын қарасуға, жұмысбастылығы, жақсы маман болуы себеп деп ойлайсыз ба?» 2-топ: «Ерғабыл шалдың көшкісі келмеуінің себебі неде?» Дескриптор:
4-тапсырма. Кейіпкерлер бейнесін ұлттық құндылықтар тұрғысынан талдап, сызбаны толтырыңыз. Дескриптор:
|
«Шапалақ» әдісі
«Басбармақ» әдісі
«Бұрыштар» әдісі «Шапалақ» әдісі
|
А4 маркер Интербелсенді тақта https://wordwall.net/resource/52418937 А3 маркер Қосымша №1 |
|
Сабақты қорытындылау 3мин |
Презентация көрсету Қорытынды сұрақтар қою ФБ «Бағалау парағы» әдісі
|
Берілген сұрақтарды өмірмен байланыстыра отырып жауап беріңіз.
Бағасын оқушылардың өзі есептейді. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
Презентация Бағалау парағы |
|
Сабақтың соңы: (2 мин) |
Рефлексия «Керуен» әдісі Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс алу
Үй тапсырмасы: Эссе жазу |
Бүгінгі сабақтағы алған білімдері бойынша берілген стикерлерді плакатка жабыстырып, кері байланыс береді. Бүгінгі сабақта мен...
Үй тапсырмасын жазып алады. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
Сандық суреті
|
![]()
Бағалау парағы
|
№ |
Тапсырма реті |
Бағалау критерийі |
Балл |
|
1 |
1-тапсырма Композициялық талдау. |
|
|
|
2 |
2-тапсырма Ұяшықтарды таңдап сұрақтарға жауап беріңіз |
|
|
|
3 |
3-тапсырма «Көпіршік әдісі» |
|
|
|
4 |
4-тапсырма «Кейіпкер бейнесі сызбасы». Жеке жұмыс. |
|
|
|
Қорытынды балл -10 |
|||
БАЛА
Жартылай келісеміз
шағым қалдыра аласыз




















