Ұзақ
мерзімді жоспар бөлімі:
Бөлім 10.1:
Қоршаған ортадағы өнер
|
Мектеп: Ақтау қаласындағы
химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік
мектебі
|
Күні:
14.09-17.09.2021ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Ахметова Замира
Ербулатовна
|
Сынып:
10
|
«a»
|
«b»
|
Қатысқандар
саны:
|
|
|
Қатыспа ғандар
саны:
|
|
|
|
Ашық сабақ
тақырыбы
|
«Қоршаған ортадағы
өнер»
|
Осы
сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
10.1.1.1 Табиғат әлемі жайлы бірқатар
салалар мен олардың өзара байланысын ауқымды және дәйекті түсінік
көрсете отырып терең білім көрсетуге
|
Сабақ
мақсаттары
|
|
Бағалау
критерийлері
|
|
Тілдік
мақсаттар
|
-
Статуя -
ескерткіш
-
Скульптура -
мүсін
-
Монументы -
монумент
-
Ландшафтное искусство –
ландшафтты өнер
-
Лэнд-арт – жер
өнері Жердегі көркем шығармалар
ландшафтқа қатысты сыртқы емес, шығарма жасаудың формасы мен құралы
ретінде қолданылды. Көбінесе, жұмыс елді мекендерден алыс ашық
кеңістікте жүргізілді.
-
садовые орнаменты – бақша
әшекейлері немесе оюлары
-
Фонтаны -
фонтандар
-
Граффити -
граффити
-
Перформанс – орындау
өнері
-
Мозайка -
мозайка
-
песочное искусство – құм
өнері
-
инсталляционное искусство –
орнату өнері
-
3D
проектирование на фасадах зданий
-Құрылыс қасбеттерінде
3D дизайны
-
настенные экраны – қабырға
сағаттары
-
рекламные плакаты – жарнама
плакаттары
|
Құндылықтар
|
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Тарих,
география, АКТ.
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Интернет
ресурстарымен жұмыс істеу дағдыларын дамытады
|
Бастапқы білім
|
Өнердің
әр түрін біледі
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
3-минут
7-минут
|
-
Сабақтың
тақырыбымен танысу
Сабақтың мақсаты мен
міндеттерін және сыныптағы қызметін айту.
Сұрақ-жауап:
|
http://www.youtube.com/watch_popup?v=XVTga6GmbGw&vq=medium#t=74
Берлиндегі ғимаратқа таңқаларлық және ғажайып 3D
проекция
|
Сабақтың
ортасы
15 - минут
|
Жеке
жұмыс.
Қоршаған ортадағы өнер түрлерін зерттеу.
Оқушылар
мектеп ауласында дайын нобайлармен тәжірибе
жасайды:
- Құм өнері – Песочное
искусство - Sand
art
-
Өнімділік – Перфоманс - Perfomance
- Тас
өнері – Искусства из камней - Stone art
Дайын
жұмыстар суретке түсіріліп, талқыланады. Оқушылар жұмысты аяқтау
бойынша пікірлер мен ұсыныстар береді.
|
Альбом
мен жәй карандаш, өшіргіш.
|
Сабақтың
соңы
5-минут
5-минут
|
Олар жұмыстарын мұғалімге және
жолдастарына көрсетеді, олардың пікірлерін біледі.Сабақты
қортындылау барысында оқушылар өз жұмыстарын талдайды және
презентациялайды.Оқушылар жұмыстарын бағалау үшін критерийлер
жасайды.
Жұмыс орнын
жинастыру.
|
|
Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай
тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Оқушылар таңдаған техникамен
жұмыс орындау бойынша саралау: күрделі
,орташа,төмен.
-
Эскизді құру және өнер түрінің біреуін жүзеге
асыру
-
Эскизді құру және өнер түрінің екеуін жүзеге
асыру
-
Эскизді құру және өнер түрінің үшке
енгізу
|
Тақырыпты
менгеруін тексеруге арналған сұрақтар. Эскиздерінің
көрмесі.
|
Денсаулық сақтау
технологиялары.
Осы сабақта қолданылатын құрал
жабдықтармен (ұштағыш, макетті пышақ, қайшы т.б.) қауіпсіздік
техникасы ережелерінің сақтау
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді
ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды
ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,
неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз
пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ
бағанда берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Жалпы
баға
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал
ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып
туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы
нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|