|
Педагогтің аты-жөні |
Жолдасова К.Н. |
|||
|
Күні |
11.10.2021 |
Сынып |
4 |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.8- бірқалыпты түзу сызықты қозғалыстағы арақашықтық формулаларынкөрсету және қолдану(s=v∙t, t=s: v, v=s:t)4.5.1.2- есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин Сабақтың басы |
Оқушылардың құрал-жабдықтарын түгендеу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару |
Құрал жабдықтарын сабаққа әзірлеу |
Баллдық бағалау |
Презентация |
|
Оқу тапсырмасы 1. Есептерді шығар. Жылдамдықтың формуласын жаз а) Әлия велосипедпен 800 м жолды 4 минутта жүріп өтті. Оның жылдамдығы қандай? ә) Арман 4 сағ ішінде 16 км жолды жаяу жүріп өтті. Ол қандай жылдамдықпен жүрді? t= 4 мин S= 800 м V=? Ш: V=S:t V= 800:4=200 Ж: V= 200 м/мин |
Дескриптор Өрнектердің мәндерін таба алады Есептерді шығара алады Дескриптор Жылдамдықты табудың формуласын жаза алады Есептің шешуін таба алады |
2 балл 2 балл |
Презентация Презентация |
|
|
2. Қандай шамалар белгісіз? Оларды қалай табуға болатынын түсіндір
|
Дескриптор Белгісіз шамаларды анықтай алады Оларды табудың формуласын атай алады |
|
Презентация |
|
|
Сабақтың ортасы |
3. Есептерді оқы. Қандай формула қолданатыныңды айт. Есептерді шығар а) Спортшының орташа жылдамдығы – 18 км/сағ. Ол 3 сағат ішінде қанша арақашықтықты жүгіріп өтеді? ә) Шаңғышы 3 сағат ішінде 45 км жүгірді. Ол қандай орташа жылдамдықпен жүгірді? б) Салт атты 14 км/сағ орташа жылдамдықпен 42 км жүрді. Ол осы жолды жүріп өту үшін қанша уақыт жұмсады? |
Дескриптор Есептің шартын жаза алады Формулаларды жаза алады Есептің шешуін таба алады Есептің жауабын жаза алады |
3 балл |
Презентация |
|
4. Жылдамдықты көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте 6 км/сағ = ___ м/мин 300 м/мин =___ м/с |
Дескриптор Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектей алады |
1 балл |
Презентация |
|
|
5. Есептерді шығар а) Арман 6 км/сағ жылдамдықпен қозғалды. 30 мин ішінде ол қанша метр жол жүреді? V= 6 км/сағ S= ? м t=30 мин Ш: 6 км/сағ = 6·1000:60=100 м/мин 100 · 30 = 3000 м Ж: S= 3000 м 5. Есептерді шығар ә) Араның орташа ұшу жылдамдығы – 300 м/мин. 20 с ішінде ол қанша метр жерді ұшып өтеді? V= 300 м/мин S= ? м t=20 с Ш: 300 м/мин = 300:60=5 м/с 5·20= 100 м Ж: S= 100 м |
Дескриптор Есептің шартын жаза алады Км/сағатты м/мин айналдыра алады Есептің шешуін таба алады Есептің жауабын жаза алады Дескриптор Есептің шартын жаза алады М/минутты м/с айналдыра алады Есептің шешуін таба алады Есептің жауабын жаза алады |
1 балл 1 балл |
Презентация |
|
|
Сабақтың соңы |
6. Есепте және тексер 1-нұсқа 20 002 ·3= 18 009 : 3 = 2-нұсқа 20 202 ·3= 18 009 : 9 = Онлайн 30 003·3= 90 018: 9 = Онлайн 18 016:2=9008 20 016 : 4=5004 Сабақтың мақсаты
Оқу тапсырмасы
Бағалау |
Дескриптор Өрнектерді баған түрінде жаза алады Өрнектердің мәндерін таба алады Сабақ мақсаты бойынша меңгерген, орындаған тапсырмаларын айтады |
1 балл |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Қозғалысқа берілген есептер. Математика. 4-сынып
Ашық сабақ. Қозғалысқа берілген есептер. Математика. 4-сынып
|
Педагогтің аты-жөні |
Жолдасова К.Н. |
|||
|
Күні |
11.10.2021 |
Сынып |
4 |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.8- бірқалыпты түзу сызықты қозғалыстағы арақашықтық формулаларынкөрсету және қолдану(s=v∙t, t=s: v, v=s:t)4.5.1.2- есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин Сабақтың басы |
Оқушылардың құрал-жабдықтарын түгендеу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару |
Құрал жабдықтарын сабаққа әзірлеу |
Баллдық бағалау |
Презентация |
|
Оқу тапсырмасы 1. Есептерді шығар. Жылдамдықтың формуласын жаз а) Әлия велосипедпен 800 м жолды 4 минутта жүріп өтті. Оның жылдамдығы қандай? ә) Арман 4 сағ ішінде 16 км жолды жаяу жүріп өтті. Ол қандай жылдамдықпен жүрді? t= 4 мин S= 800 м V=? Ш: V=S:t V= 800:4=200 Ж: V= 200 м/мин |
Дескриптор Өрнектердің мәндерін таба алады Есептерді шығара алады Дескриптор Жылдамдықты табудың формуласын жаза алады Есептің шешуін таба алады |
2 балл 2 балл |
Презентация Презентация |
|
|
2. Қандай шамалар белгісіз? Оларды қалай табуға болатынын түсіндір
|
Дескриптор Белгісіз шамаларды анықтай алады Оларды табудың формуласын атай алады |
|
Презентация |
|
|
Сабақтың ортасы |
3. Есептерді оқы. Қандай формула қолданатыныңды айт. Есептерді шығар а) Спортшының орташа жылдамдығы – 18 км/сағ. Ол 3 сағат ішінде қанша арақашықтықты жүгіріп өтеді? ә) Шаңғышы 3 сағат ішінде 45 км жүгірді. Ол қандай орташа жылдамдықпен жүгірді? б) Салт атты 14 км/сағ орташа жылдамдықпен 42 км жүрді. Ол осы жолды жүріп өту үшін қанша уақыт жұмсады? |
Дескриптор Есептің шартын жаза алады Формулаларды жаза алады Есептің шешуін таба алады Есептің жауабын жаза алады |
3 балл |
Презентация |
|
4. Жылдамдықты көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте 6 км/сағ = ___ м/мин 300 м/мин =___ м/с |
Дескриптор Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнектей алады |
1 балл |
Презентация |
|
|
5. Есептерді шығар а) Арман 6 км/сағ жылдамдықпен қозғалды. 30 мин ішінде ол қанша метр жол жүреді? V= 6 км/сағ S= ? м t=30 мин Ш: 6 км/сағ = 6·1000:60=100 м/мин 100 · 30 = 3000 м Ж: S= 3000 м 5. Есептерді шығар ә) Араның орташа ұшу жылдамдығы – 300 м/мин. 20 с ішінде ол қанша метр жерді ұшып өтеді? V= 300 м/мин S= ? м t=20 с Ш: 300 м/мин = 300:60=5 м/с 5·20= 100 м Ж: S= 100 м |
Дескриптор Есептің шартын жаза алады Км/сағатты м/мин айналдыра алады Есептің шешуін таба алады Есептің жауабын жаза алады Дескриптор Есептің шартын жаза алады М/минутты м/с айналдыра алады Есептің шешуін таба алады Есептің жауабын жаза алады |
1 балл 1 балл |
Презентация |
|
|
Сабақтың соңы |
6. Есепте және тексер 1-нұсқа 20 002 ·3= 18 009 : 3 = 2-нұсқа 20 202 ·3= 18 009 : 9 = Онлайн 30 003·3= 90 018: 9 = Онлайн 18 016:2=9008 20 016 : 4=5004 Сабақтың мақсаты
Оқу тапсырмасы
Бағалау |
Дескриптор Өрнектерді баған түрінде жаза алады Өрнектердің мәндерін таба алады Сабақ мақсаты бойынша меңгерген, орындаған тапсырмаларын айтады |
1 балл |
|
шағым қалдыра аласыз














