Қысқа мерзімді жоспарлау
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Қ.Қайсенов "Жау тылындағы бала" 7-сынып
Ашық сабақ. Қ.Қайсенов "Жау тылындағы бала" 7-сынып
Қысқа мерзімді жоспарлау
|
Ұзақ мерзімді жоспардың |
Мектебі: Достық «МББ»кешені |
|||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Базаров Е.Г. |
|||||||||
|
Сынып: 7 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||
|
Сабақтың |
Қ.Қайсенов «Жау тылындағы бала» |
|||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары(Оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.Т/Ж 1. Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау. 7.А/И 4. Шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамытып жазу. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Әдеби шығарма сюжетін түсіндіреді. |
|||||||||
|
Шығарманың құрамдас бөлшектерін талдайды. |
||||||||||
|
“Жау тылындағы бала”шығармасындағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамыта жазады. |
||||||||||
|
Бағалау критерийі |
1. Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау. 2. Шығармадағы оқиға желісін өзіндік көзқарас тұрғысынан дамыта жазу. |
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Әдеби шығарма.Ұлы Отан соғысы,қазақ жауынгері,қазақтың қайсар ұлы,партизан,комиссар. |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Мәңгілік Ел.Қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілікпен келісім. |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих |
|||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Ұлы Отан соғысы батырлары туралы мәлімет біледі. |
|||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу.Сынып оқушыларын түгелдеу.
«Жылы лебіз»
әдісі арқылы психологиялық ахуал
тудыру үшін бір-біріне жылы сөздер айтады.
Мыс. Сенің бүгінгі
көңіл күйің керемет,күліп жүр,Сені көргеніме қуаныштымын.
т.б. Осы жауаптар арқылы сабақтың тақырыбына шығу.Сурет бойынша тақырыпты болжау Сабақтың мақсатымен таныстыру. Бейнежазба көрсету, пікірлерін айтады. |
Интербелсенді тақта |
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма.
«Түйінді сөздер»
әдісі. Балаларға «Түйінді сөздер» әдісі арқылы интербелсенді тақтадан тақырыпқа қатысты түйінді сөздер беріледі.Сол сөздерден оқушылар әңгіменің сюжетін түсіндіреді. Түйін сөздер: Ұлы Отан соғысы,қазақ жауынгерлері,партизан, комиссар,қазақтың қайсар да батыл ұлы,Серік,Боря,Жамал,Анна Ивановна,Украина. Дескриптор:
1.Түйін сөздер
арқылы әдеби шығарманың сюжетін түсіндіреді. ҚБ: «Күлегештер» әдісі
2-тапсырма.Оқулықпен жұмыс 9-тапсырма Серіктің бойындағы ерекше мінезі, қасиетін ашу.
Дескриптор: ҚБ: «Смайлик» әдісі
3
Дескриптор:
Қ.Б: «Бір ауыз сөз»әдісі.
4-тапсырма. «Егер сен жазушы болсаң...»тәсілі
«Егер сен жазушы
болсаң...»тәсілімен шығармадан берілген үзіндіні
өз көзқарастарымен дамыта
жазады. Бағалау критерийі:
Өз шығармаларын
оқып,үздік деп тапқан шығарманы сыныпқа
оқиды. ҚБ: «Гүл дестемен» бағалау:
|
Интербелсенді тақтадағы түйін сөздер
Оқулық, смайликтер
|
||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: « СМС» әдісі. Қағаздан жасалған ұялы телефондарға оқушылар сабақтың қалай өткенін және қаншалықты жемісті болғанын білдіреді Үйге тапсырма: 17-тапсырма Берілген оқиғаларды әңгімелеу |
|
||||||||
|
Саралау- сіз
қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?
1-тапсырма
1.Барынша
қолдау:Мәтіннің құрамдас бөліктеріне
талдау үшін, сюжеттің кейбір тұстарын естеріне саламын. .
2-тапсырма:
Барынша
қолдау:
Орташа
қолдау:
Төменгі
қолдау:
3-тапсырма:
2.Орташа
қолдау:Мәтінді үзінділер мен қосымша
ақпарат көздерін пайдалана отырып жазуды
сұраймын. |
Бағалау-Сіз
оқушылардың
Бағалау кезеңінде
қалыптастырушы бағалаудың «Гүлдесте»,«Шапалақ ұру»,«Бір ауыз сөз»
әдістерін қолданамын. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.
Оқулықпен, қаламмен топта жұмыс жасағанда абай болу керектігін айтамын. |
||||||||
шағым қалдыра аласыз


-тапсырма.













