|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Квадрат түбір және иррационал өрнек |
||
|
Күні:05.10.2022 |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Орынбасарова Г |
|
|
Сынып: 8А |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.2.3 көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығаруды және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алуды меңгереді және есептер шығару барысында қолданады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин 3 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу; Оқушыларды түгелдеу; Сыныпта жағымды ахуал туғызу. Оқушыларды «Әлеуметтік желілер» әдісі бойынша топқа бөлу Үй тапсырмасын тексеру «Сен маған, мен саған» әдісі бойынша оқушылар сағат тілімен бағыттас дәптерлерін бір-бірімен ауыстырып үй тапсырмасын тексереді. Үй тапсырмасының дұрыс жауабы интербелсенді тақтада көрсетіледі Тақырып ашу «Миға шабуыл» әдісі бойынша интербелсенді тақтада бірнеше сұрақтар ұяшықта беріледі. Әр ұяшықтың артында тақырыптың сөздері жасырылады. 1.
2. а санының арифметикалық квадрат түбірі дегеніміз не?( а санының арифметикалық квадрат түбірі деп квадраты а-ға тең болатын теріс емес санды айтады) 3.
4. 5. Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін атаңыз 1 2 3
6. Көбейткішті түбір
таңбасының алдына шығаруды орындаңыз: Көбейткішті түбір таңбасының астына енгізуді орындаңыз: 15 |
Оқушылар мұғаліммен амандасады Оқушылар кеспе қағаздарды таңдау арқылы топқа бөлінеді Оқушылар дәптерлерін бір-бірімен ауыстырып үй тапсырмасын интербелсенді тақтадағы көрсетілген дұрыс жауаптарымен тексереді. Оқушылар ұяшықта берілген сұрақтарға жауап береді және табылған сөздерді құрау арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайды |
Смайликтер бойынша бағалайды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Кеспе қағаздар
Оқулық Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта Сұрақтар топтамасы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы 12 мин 2 мин 12 мин TIMSS тапсырмасы 2 мин |
Топтық жұмыс Оқулықтан әр топқа жұмыс беріледі
Дискриптор: - қысқаша көбейту формуласын қолданады -1 балл -көбейткіштерге жіктейді – 1балл -бөлшекті қысқартады – 1балл -шешімін жазады – 1балл Сергіту сәті «Есте сақта» Жеке жұмыс Тапсырма sokrative бағдарламасында орындалады Тест тапсырмалары
1. Есептеңіз: A) 120; B)200; C)60; D)100
2. Есептеңіз: A) 2,8; B)0,28 ; C) 0,028; D) 2,08.
3.
A)
4.
A)
5. Бөлшектің бөлімін
иррационалдықтан арылтыңыз:
A)
6. Бөлшекті
қысқартыңдар:
A)
7. Өрнекті
көбейткіштерге жіктеңдер:
A)
C) 8. Көбейткішті түбір таңбасының алдына шығарыңдар:
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Квадрат түбір және
иррационал өрнек Күні:05.10.2022 Мектеп: Мұғалімнің
аты-жөні: Орынбасарова
Г Сынып:
8А Қатысқандар: Қатыспағандар: Сабақтың
тақырыбы
Құрамында квадрат түбірлері
бар өрнектерді
түрлендіру Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме) 8.1.2.3 көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару
және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына
алу Сабақтың мақсаты Көбейткішті квадрат
түбір белгісінің алдына шығаруды және көбейткішті квадрат түбір
белгісінің астына алуды меңгереді және есептер шығару барысында
қолданады Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың
басы 3 мин 3 мин
5
мин Ұйымдастыру
кезеңі: Оқушылармен
амандасу; Оқушыларды
түгелдеу; Сыныпта жағымды ахуал
туғызу. Оқушыларды
«Әлеуметтік желілер» әдісі бойынша топқа
бөлу Үй тапсырмасын
тексеру «Сен маған, мен
саған» әдісі бойынша оқушылар
сағат тілімен бағыттас дәптерлерін бір-бірімен ауыстырып үй
тапсырмасын тексереді. Үй тапсырмасының дұрыс жауабы интербелсенді
тақтада көрсетіледі Тақырып
ашу «Миға
шабуыл» әдісі бойынша
интербелсенді тақтада бірнеше сұрақтар ұяшықта
беріледі. Әр ұяшықтың артында
тақырыптың сөздері жасырылады. 1.
2. а санының
арифметикалық квадрат түбірі дегеніміз не?( а санының арифметикалық
квадрат түбірі деп квадраты а-ға тең болатын теріс емес санды
айтады) 3.
4. 5. Арифметикалық
квадрат түбірдің қасиеттерін атаңыз 1 2 3 6. Көбейткішті түбір
таңбасының алдына шығаруды орындаңыз: Көбейткішті түбір
таңбасының астына енгізуді
орындаңыз: 15 Оқушылар мұғаліммен
амандасады Оқушылар кеспе
қағаздарды таңдау арқылы топқа
бөлінеді Оқушылар дәптерлерін
бір-бірімен ауыстырып үй тапсырмасын интербелсенді тақтадағы
көрсетілген дұрыс жауаптарымен
тексереді. Оқушылар ұяшықта
берілген сұрақтарға жауап береді
және табылған сөздерді құрау
арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын
анықтайды Смайликтер бойынша
бағалайды «Мадақтау сөз»
әдісіарқылы бағалайды:
«Жарайсың! Жақсы! Өте
жақсы! Талпын!»
Кеспе
қағаздар Оқулық Интербелсенді
тақта Интербелсенді
тақта
Сұрақтар топтамасы Сабақ
ортасы 12
мин 2 мин 12
мин TIMSS тапсырмасы 2
мин Топтық
жұмыс Оқулықтан әр топқа
жұмыс беріледі Дискриптор: - қысқаша көбейту
формуласын қолданады -1 балл -көбейткіштерге
жіктейді – 1балл -бөлшекті қысқартады –
1балл -шешімін жазады –
1балл Сергіту
сәті «Есте
сақта» Жеке
жұмыс Тапсырма sokrative
бағдарламасында орындалады Тест
тапсырмалары
1. Есептеңіз:
A)
120; B)200; C)60; D)100
2. Есептеңіз:
A) 2,8; B)0,28 ; C)
0,028; D) 2,08.
3.
A)
4.
A)
5. Бөлшектің бөлімін
иррационалдықтан арылтыңыз:
A)
6. Бөлшекті
қысқартыңдар:
A)
7. Өрнекті
көбейткіштерге жіктеңдер:
A)
C)
8. Көбейткішті түбір
таңбасының алдына
шығарыңдар:
| ||||||||||||||||||||||||||||||





























