|
Мектеп: Қасқасу шжжом |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалім аты-жөні: Тулеева Ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Білімдерін жүйелеу және жалпылау сабағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
7.1.2.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушы: Қысқаша көбейту формулаларын тиімді есептеу үшін және бөлінгіштікті дәлелдеу үшін қолдана алады; |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері
|
Оқушы: - барлық қысқаша көбейту формулаларын біледі; - нақты тапсырмада тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формуласын таңдай алады; - тиімді және ауызша есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика/терминология: Оқушылар:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды тәрбиелеу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Информатика: интербелсенді тақтаны қолдану біліктілігі |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
интербелсенді тақтаны қолдану біліктілігі |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдын-ала білімдері
|
Қысқаша көбейту формулалары Көпмүшелерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0 –5 мин
|
Сабақтың мақсаттарын бірлесіп анықтау Мұғалім сынып үшін тапсырмалар дайындайды Тапсырма 1: Есептеңіздер: . Түрткі сұрақтар арқылы мұғалім оқушыларды өрнекті екі өрнектің айырмасы формуласын тануға жетелейді Және қысқаша көбейту формулалары есептеулерді жеңілдететініне көздерін жеткізеді.
|
Слайд 1-6 |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Қысқаша көбейту формулаларын қайталауға арналған өздік жұмысы (4 вариант)
|
Васссерман Ф.Я. Алгебра-7сынып. Жұмыс дәптері. Оқушыларға арналған әдістемелік құрал |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
Дайын жауаптар бойынша бірін-бірі тексеру. Егер формула жоқ болса немесе қате жазылса, оқушылар минус белгісін қояды. Жауаптары:
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
1-2 мин |
Сергіту сәті. Оқушылар көзге арналған жаттығу жасайды. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 мин |
Топтарда/жұптарда жұмыс
Шешімі: 1 топ 1. 2 топ 1. |
Слайд 7
Алимов Ш.А. «Алгебра, 7» / Москва, «Просвещение», 2011 г. «Шыныбеков А.Н. «Алгебра, 7» / Алматы «Атамұра», 2012 г. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Рефлексия |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 мин |
Үй жұмысы 1. Есептеңіздер егер . 2. Есептеңіздер . |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-ні қолдану Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылар тапсырмаларды уақытқа орындау кезеңінде қабілеті жоғары оқушылар тапсырмалардың басым бөлігін немесе түгелін орындай алады. Топтық жұмыста көшбасшы ролін атқарады, дәлелдеуге арналған есептерді шығаруда идеяларды ортаға салады. |
Дайын жауаптар бойынша бірін-бірі тексереді. Топтық жұмыстарын топтар арасында бағалайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты). 1: Қысқаша көбейту формулаларын қайталауға арналған өздік жұмысы уақытында балалар арасында жақсы бәсекелестік орнатылды. 2:Топтық жұмыс кезінде оқушылар бірлесе отырып қиын мәселелерді шеше алды. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: Бірін-бірі бағалаған кезде толыққанды сөйлемдер құрып, әділ кері байланыс бере алуы. 2: Жаңа тақырыпты меңгеру кезінде кейбір оқушылар белсендік танытпауы Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? Кейбір оқушыларға күрделі есептерді шығару жүйесін көрсету, қосымша сабақтар өткізу қажет. Келесі сабақтарда қысқаша көбейту фомулаларын ажыратуға арналған тапсырмаларды қолданып отыру.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Қысқаша көбейту формулалары
Ашық сабақ Қысқаша көбейту формулалары
|
Мектеп: Қасқасу шжжом |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалім аты-жөні: Тулеева Ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Білімдерін жүйелеу және жалпылау сабағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
7.1.2.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушы: Қысқаша көбейту формулаларын тиімді есептеу үшін және бөлінгіштікті дәлелдеу үшін қолдана алады; |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері
|
Оқушы: - барлық қысқаша көбейту формулаларын біледі; - нақты тапсырмада тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формуласын таңдай алады; - тиімді және ауызша есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика/терминология: Оқушылар:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды тәрбиелеу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Информатика: интербелсенді тақтаны қолдану біліктілігі |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
интербелсенді тақтаны қолдану біліктілігі |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдын-ала білімдері
|
Қысқаша көбейту формулалары Көпмүшелерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0 –5 мин
|
Сабақтың мақсаттарын бірлесіп анықтау Мұғалім сынып үшін тапсырмалар дайындайды Тапсырма 1: Есептеңіздер: . Түрткі сұрақтар арқылы мұғалім оқушыларды өрнекті екі өрнектің айырмасы формуласын тануға жетелейді Және қысқаша көбейту формулалары есептеулерді жеңілдететініне көздерін жеткізеді.
|
Слайд 1-6 |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Қысқаша көбейту формулаларын қайталауға арналған өздік жұмысы (4 вариант)
|
Васссерман Ф.Я. Алгебра-7сынып. Жұмыс дәптері. Оқушыларға арналған әдістемелік құрал |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
Дайын жауаптар бойынша бірін-бірі тексеру. Егер формула жоқ болса немесе қате жазылса, оқушылар минус белгісін қояды. Жауаптары:
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
1-2 мин |
Сергіту сәті. Оқушылар көзге арналған жаттығу жасайды. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 мин |
Топтарда/жұптарда жұмыс
Шешімі: 1 топ 1. 2 топ 1. |
Слайд 7
Алимов Ш.А. «Алгебра, 7» / Москва, «Просвещение», 2011 г. «Шыныбеков А.Н. «Алгебра, 7» / Алматы «Атамұра», 2012 г. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Рефлексия |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 мин |
Үй жұмысы 1. Есептеңіздер егер . 2. Есептеңіздер . |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-ні қолдану Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылар тапсырмаларды уақытқа орындау кезеңінде қабілеті жоғары оқушылар тапсырмалардың басым бөлігін немесе түгелін орындай алады. Топтық жұмыста көшбасшы ролін атқарады, дәлелдеуге арналған есептерді шығаруда идеяларды ортаға салады. |
Дайын жауаптар бойынша бірін-бірі тексереді. Топтық жұмыстарын топтар арасында бағалайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты). 1: Қысқаша көбейту формулаларын қайталауға арналған өздік жұмысы уақытында балалар арасында жақсы бәсекелестік орнатылды. 2:Топтық жұмыс кезінде оқушылар бірлесе отырып қиын мәселелерді шеше алды. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: Бірін-бірі бағалаған кезде толыққанды сөйлемдер құрып, әділ кері байланыс бере алуы. 2: Жаңа тақырыпты меңгеру кезінде кейбір оқушылар белсендік танытпауы Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? Кейбір оқушыларға күрделі есептерді шығару жүйесін көрсету, қосымша сабақтар өткізу қажет. Келесі сабақтарда қысқаша көбейту фомулаларын ажыратуға арналған тапсырмаларды қолданып отыру.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













