Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Мектеп: Тікқайың негізгі мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Буркутбаева Г.А |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім атауы: |
Тәні саудың жаны сау! |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қыста қалай киінеміз? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
2.Т.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1-1,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және оған сәйкес суретті сипаттау; 2.Ж.1.1 тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызбалар, суреттерді қолдана отырып, мәтін құрастыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді; Мәтінге сәйкес суретті сипаттайды; Тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызбалар, суреттерді қолдана отырып, сөйлем құрастыру; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
- Шағын көлемді мәтіннің мазмұнын түсінеді; - Тыңдаған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді; - Мәтінге сәйкес суреттерді сипаттайды; - Ауызша сөйлеу мәдениетін, этикасын сақтайды; - Тақырыпқа байланысты сөйлем құрайды; - Орфографиялық және пунктуациялық нормаларды сақтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Сөздік: тымақ, пима, тон. Сөз тіркестері: жылы киім, қысқы күн, ұзақ түн, ауа райы, желтоқсан айы, қыс суық. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы: денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Орыс тілі,технология |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім: |
3-тапсырма,30 бет Мен шырын ішемін |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі: -Салеметсіздер ме ,балалар! -Сыныпта кім кезекші? -Бәріміз түгелмізба? -Бүгін нешесі? Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырамын. Бас бармақты көрсету арқылы көңіл күйлерін айтады. ІІ.Үй тапсырмасын тексеру: «Кофе таяқшалары» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұраймын. (Өткен тақырыпқа қатысты тақырыпты ,оқушылардан сұрақ арқылы сұраймын). 1.Бұл- алма шырыны ма?
2.Анар шырыны тәтті ме? 3.3-тапсырма.Әріптерден сөз құрастырып жаз. 4.Алма.анар сөздерінің орысша баламасы қалай? 5.Бұл апельсин шырыны ма?
Топқа бөлу. Жазғы,қысқы киімдерді алу арқылы топқа бөлінеді.
ІІІ.«Ой қозғау» әдісімен сұрақтар қойып сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу.
|
Салайд 1 АКТ https://yandex.kz/video/preview/?filmId=2445479500894699748&text=%D0%BF%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F%D0%BB%D1%8B%D2%9B+%D0%B0%D1%85%D1%83%D0%B0%D0%BB Киімдердің суреттері,қималар АКТ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
ІV.Жаңа сабақ. «Суретті сөздік» әдісі арқылы жаңа сөздерді меңгерту. Тыңдалым. 1-тапсырма Мәтінді мұқият тыңдаңыз. Сіздерден қандай киім атауларын аталынғанын сұраймын. Қыста Әнел мен Маша далада ойнайды.Кун суық.Әнел тоңбайды.Оның күртешесі қалың.Маша тоңады.Оның күртешесі жұқа. Бас киімі жоқ. Маша,қалың күртеше ки!Баскиім ки!Қыста жылы киін! Аурудан сақтан! Қысқы киімдерге күртеше, тон, қалпақ, қолғап, мойынорағыш, етік, пима, бәтеңке, жатады.
Дескриптор:
2-тапсырма. Видеоролик көру.«Стоп кадр» әдісі Мультфильм: «Маша мен аю» -Балалар Машаға не болды? -Ол неге ауырып қалды? Маша тез жазылу үшін, қыстық киім сатып алуымыз керек. Дүкеннен жылдам әрі тез сатып алған топ жеңімпаз болады.
Дескриптор:
ҚБ: Жұлдызшалар арқылы 3-тапсырма «Жоғалған сөздер». Жазылым.Дәптермен жұмыс. Берілген сөз тіркесін аяқтап, сөйлемді жалғастыр. Әнелдің күртешесі........... . Аннаның күртешесі........ . Аннаның ...........жоқ. Аурудан ........ . Дескриптор:
ҚБ: Жұлдызшалар арқылы V.Сергіту сәті :Дефилье «Қысқы киім-2020» VI.Саралау. Оқушыларға суреттер таратамын. Суреттердегі қысқы және жазғы киімдерді ажыратып, киім атауларын жазады және ауызша сипаттама береді.Топтар бір-бірінің жұмысын тексереді. 1-2 оқушы жұмысын оқиды. Талантты, дарынды оқушылар: (тапсырма немесе мазмұны бойынша) суреттегі киімның атауын айтып, салыстырып сипаттама береді. Дескриптор:
ҚБ: Жұлдызшалар арқылы Әр топтың жұмысы талқыланады. Сұрақ: Қай топтың жұмысы яғни сипаттауы ұнады? |
Қазақ тілі Балапан оқулығы 2-сынып АКТ аудимәтін https://www.youtube.com/watch?v=_lgdO1b8UKQ Суреттер, үлеспе қағаздары АКТ Үлеспе қағаздар, суреттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы 10 мин |
Қортындылау.Жеке жұмыс .Дұрыс па,бұрыс па?
Кері байланыс парағы:
Бағалау:Жұлдызшаларды санау арқылы қорытынды баға айтылады Үй жұмысы: Берілген сөз тіркестерінен сөйлем құрап жазыңыз. (жылы киім, бас киім, қыстың күні, күн суық) |
АКТ, үлеспе қағаздар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандайтапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық ты
сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткіздіме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Буркутбаева Гүлсезім АйтуғанқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ Қыста қалай киінеміз? 2 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ Қыста қалай киінеміз? 2 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
материал ұстаздарға керек болады,қысқы мерзімді сабақ жоспары болғасын мұғалімдерге әдістемелік көмегі бар
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді сабақ жоспары
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||





















