|
Пән: Сауат ашу |
Мектеп: №4 Ертіс ЖОББМ |
||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Мектебіме саяхат» |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сарсенбаева Айгерим Шабдикеримовна |
||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: |
||
|
|
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақ тақырыбы: |
С дыбысы мен әрпі |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
1.7 тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: с дыбысы мен әрпін біледі; Көптеген оқушылар: тақырыпты түсініп жетекші сұрақтар арқылы талқылайды; Кейбір оқушылар: берілген мазмұнды суреттерге қарап әңгіме құрастыра алады |
||
|
Бағалау критерилары: |
-С дыбысы мен әрпін дыбыстайды, айтады; -С дыбысы мен әрпін сөздерден айырып ала алады. -Мазмұнды суреттерден әңгіме құрастырып өз ойын толық жеткізеді |
||
|
Тілдік мақсаттар: |
айтылым, тыңдалым, жазылым |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылардың бір-біріне құрмет көрсетуге тәрбиелеу |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Ана тілі, өнер |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
интербелсенді тақта, аудиожазба |
||
|
Бастапқы білім |
Ш дыбысы мен әрпін таниды, сөйлемдер құрастыра алады |
||
|
Барысы |
|||
|
Сбақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 2 мин Негізгі бөлім. Тыңдалым Айтылым Оқылым |
Психалогиялық ахуал Біз қандаймыз, қандаймыз, Шұғылалы таңдаймыз. Үлкендерді көргенде, Сәлемдесіп аламыз. Сабағымызды бастамас бұрын санау жүйесі арқылы топтарға бірігіп алайық. Сансызбай деген бала болыпты. Оның Сандуғаш деген қарындасы бар екен. Ол екеуі бір күні тоғайға серуенге шығыпты. тал түбінде өсіп тұрған нені көріпті? Саңырауқұлақты. Шықылықтаған дауысқа қараса сауысқан екен. Алға қарай жүріңкірегенде ағаш кесушілерге жолығады. Сансызбай олардың сүргі деген құралына қызыға қарады. Ұстап қарап бір ағашты жонып қалып еді алдынан сылдырлап су аға жқнелді. Сандуғаш су түбіне үңіліп еді, сақина, сырға жатыр екен. Сол бойда бір сиқырлы сандық ашыла кетті. Сақина мен сырғаны алып, соған салып қойды. -Ал, енді балалар әңгіме кімдер туралы айтылған? -Олар қандай заттарды тауып алды? -Осы сөздер қандай дыбыстардан басталып тұр? Балалар әңгімедегі с дыбысынан басталантын сөздерді оқы Сансызбай / Сандуғаш / саңырауқұлақ / сүргі / сандық / сақина / сырға №1 тапсырма: «Кім жылдам?» балаларға әріптер, буындар және сөздер беріледі. Осы сөздер қатарынан «С» дыбыстары кездессе балалар шапалақ соғады. 1.Ш,П,С,Т,Н,С,Ж. 2.Ба, на, та, се, ес, аш 3.Сарымсақ, қолтырауын, бауырсақ, балапан, мақта, мысық. Жылан қалай дыбыстайды? –ыс -С дыбысы дауыссыз дыбыс -С дыбысы бар сөздерді ата және сөйлем құрастрыңдар Дескриптор: С дыбысын сөздер арасынан таба алады, сөздер мен сөйлемдерді құрастырады ҚБ «Күлегештер» әдісін қолдандым №2 тапсырма: «Гүл» бейнесінде бірнеше әріптер жазылып беріледі. Сол әріптерден балалар сөздерді ретімен оқи отырып, дыбыстық талдау жасау керек? Дескриптор: әріптерден сөздер құрастырады, талдайды ҚБ «Отшашу» әдісімен бір-бірлерін қолпаштайды №3 тапсырма: балаларға 1-топ: Мазмұнды сурет 2-топқа: Ертегі кейіпкерлерінің суреттері беріледі. -балалар әңгіме, сахналық қойылым көрсету Дескриптор: әңгіме құрастырады, рөлдерге енеді. ҚБ «Алақан» әдісін қолдану |
Шаттық шеңбері үй макеті Интербелсенді тақтадан ата суретін тапқан кезде көрсету Ілгіштермен с дыбысын белгілеу Мазмұнды суреттермен ертегі кейіпкерлері |
|
|
Қорытынды бөлім |
Рефлексия: бүгінгі сабақта болған көңіл-күйді бет-әлпет салынған суреттермен белгілеу
Түсіндім Түсінбедім Сұрағым бар |
||
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
Кейбір оқушылар айтылған сөздерді дұрыс жеткіхзе біледі |
Оқушылар өздері таңдаған бет-әлпет тілдерін талдап береді |
Сергіту сәті |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз |
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі? -қол соқу жаттығулары Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады? -Интербелсенді тақтамен жұмыс -Ресурстар Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? -Топпен жұмысты әрі қарай жалғастыру -Сыныптың шығармашылығын байқай отырып әрі қарай тапсырмаларды жасауға болады |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "С дыбысы мен әрпі" 1 сынып
Ашық сабақ "С дыбысы мен әрпі" 1 сынып
|
Пән: Сауат ашу |
Мектеп: №4 Ертіс ЖОББМ |
||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Мектебіме саяхат» |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сарсенбаева Айгерим Шабдикеримовна |
||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: |
||
|
|
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақ тақырыбы: |
С дыбысы мен әрпі |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
1.7 тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: с дыбысы мен әрпін біледі; Көптеген оқушылар: тақырыпты түсініп жетекші сұрақтар арқылы талқылайды; Кейбір оқушылар: берілген мазмұнды суреттерге қарап әңгіме құрастыра алады |
||
|
Бағалау критерилары: |
-С дыбысы мен әрпін дыбыстайды, айтады; -С дыбысы мен әрпін сөздерден айырып ала алады. -Мазмұнды суреттерден әңгіме құрастырып өз ойын толық жеткізеді |
||
|
Тілдік мақсаттар: |
айтылым, тыңдалым, жазылым |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылардың бір-біріне құрмет көрсетуге тәрбиелеу |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Ана тілі, өнер |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
интербелсенді тақта, аудиожазба |
||
|
Бастапқы білім |
Ш дыбысы мен әрпін таниды, сөйлемдер құрастыра алады |
||
|
Барысы |
|||
|
Сбақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 2 мин Негізгі бөлім. Тыңдалым Айтылым Оқылым |
Психалогиялық ахуал Біз қандаймыз, қандаймыз, Шұғылалы таңдаймыз. Үлкендерді көргенде, Сәлемдесіп аламыз. Сабағымызды бастамас бұрын санау жүйесі арқылы топтарға бірігіп алайық. Сансызбай деген бала болыпты. Оның Сандуғаш деген қарындасы бар екен. Ол екеуі бір күні тоғайға серуенге шығыпты. тал түбінде өсіп тұрған нені көріпті? Саңырауқұлақты. Шықылықтаған дауысқа қараса сауысқан екен. Алға қарай жүріңкірегенде ағаш кесушілерге жолығады. Сансызбай олардың сүргі деген құралына қызыға қарады. Ұстап қарап бір ағашты жонып қалып еді алдынан сылдырлап су аға жқнелді. Сандуғаш су түбіне үңіліп еді, сақина, сырға жатыр екен. Сол бойда бір сиқырлы сандық ашыла кетті. Сақина мен сырғаны алып, соған салып қойды. -Ал, енді балалар әңгіме кімдер туралы айтылған? -Олар қандай заттарды тауып алды? -Осы сөздер қандай дыбыстардан басталып тұр? Балалар әңгімедегі с дыбысынан басталантын сөздерді оқы Сансызбай / Сандуғаш / саңырауқұлақ / сүргі / сандық / сақина / сырға №1 тапсырма: «Кім жылдам?» балаларға әріптер, буындар және сөздер беріледі. Осы сөздер қатарынан «С» дыбыстары кездессе балалар шапалақ соғады. 1.Ш,П,С,Т,Н,С,Ж. 2.Ба, на, та, се, ес, аш 3.Сарымсақ, қолтырауын, бауырсақ, балапан, мақта, мысық. Жылан қалай дыбыстайды? –ыс -С дыбысы дауыссыз дыбыс -С дыбысы бар сөздерді ата және сөйлем құрастрыңдар Дескриптор: С дыбысын сөздер арасынан таба алады, сөздер мен сөйлемдерді құрастырады ҚБ «Күлегештер» әдісін қолдандым №2 тапсырма: «Гүл» бейнесінде бірнеше әріптер жазылып беріледі. Сол әріптерден балалар сөздерді ретімен оқи отырып, дыбыстық талдау жасау керек? Дескриптор: әріптерден сөздер құрастырады, талдайды ҚБ «Отшашу» әдісімен бір-бірлерін қолпаштайды №3 тапсырма: балаларға 1-топ: Мазмұнды сурет 2-топқа: Ертегі кейіпкерлерінің суреттері беріледі. -балалар әңгіме, сахналық қойылым көрсету Дескриптор: әңгіме құрастырады, рөлдерге енеді. ҚБ «Алақан» әдісін қолдану |
Шаттық шеңбері үй макеті Интербелсенді тақтадан ата суретін тапқан кезде көрсету Ілгіштермен с дыбысын белгілеу Мазмұнды суреттермен ертегі кейіпкерлері |
|
|
Қорытынды бөлім |
Рефлексия: бүгінгі сабақта болған көңіл-күйді бет-әлпет салынған суреттермен белгілеу
Түсіндім Түсінбедім Сұрағым бар |
||
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
Кейбір оқушылар айтылған сөздерді дұрыс жеткіхзе біледі |
Оқушылар өздері таңдаған бет-әлпет тілдерін талдап береді |
Сергіту сәті |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз |
||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі? -қол соқу жаттығулары Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады? -Интербелсенді тақтамен жұмыс -Ресурстар Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? -Топпен жұмысты әрі қарай жалғастыру -Сыныптың шығармашылығын байқай отырып әрі қарай тапсырмаларды жасауға болады |
|||
шағым қалдыра аласыз














