Сынып
3 «Б» сынып
Мерзімі
28.10.2014 ж
Сабақтың тақырыбы
Сағат нешеде басталады ?
Сабақтың мақсаты
Оқушылардың уақыт мезгілдері туралы білімдерін тексеру, өткен материалды қайталау,сұраққа дұрыс жауап беру дағдысын қалыптастыру. Нақты мысал келтіру арқылы оқушының сөйлеу дағдысын дамыту, шығармашылыққа баулу, қисынды ойлау қабілетін қалыптастыру.Уақытты үнемдей білуге баулу, әдептілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже
Грамматиканы қайталау арқылы өзара айырмашылығын ажырата біледі, түсінік қалыптасады және оны сөйлемде дұрыс қолдана білуді үйренеді;жаңа сөздік қорларын молайтады;сабақтың өзекті мәселесін таба біледі;топ ішінде ынтымақтастық орнайды;топтық жұмыста өзін еркін ұстай алады;диологтік тапсырманы түрлендіреді;ауызекі тілін дамытады;шапшаңдыққа бейімделеді;бәсекелестік артады;өз ой -пікірін еркін жеткізе алады;кластастарының пікірімен бөлісе алады;
Құрал-жабдықтар
Интер белсенді тақта,маркер, плакат, қима қағаздар,циферблат,видеожазба сергіту, тұсаукесер,үнтабақ
Әдіс-тәсілдер
«Ойнайық та, ойлайық», қима қағазбен жұмыс, топтық таныстырылым,
Деңгейі, мақсаты
|
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Нәтижесі |
Уақыты |
Бағалау |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
1.амандасу – Қайырлы күн, балалар! Оқушыларды құмсағат, қабырға сағаты суреті бойынша бөлемін |
Топқа бөлінеді |
Топпен жұмысқа бейімделеді |
3 минут
|
Мақсатты қою кезеңі |
|
«Ойнайық та, ойлайық». |
Қолдану |
Қима қағазбен жұмыс |
Сағат неше?
Не істейсің? |
2 минут |
|
|
№1 оқы аудар, сағатқа белгіле. |
Екі топқа жұмбақ
жасырамын. Біздің сабағымыз не туралы? Біздің сабағымыз уақытты дұрыс айту болып табылады. ? 1-топ: Аяғы жоқ жүреді. |
Уақыт, сағат неше? Деп жауап бере отырып сабақтың тақырыбын анықтайды? Жұмбақтың жауабын айтады, сыни ойлауға бейімделеді |
|
5 минут
|
шапалақ Білу – |
|
|
Бүгін неше сабақ? Бірінші сабақ нешеде басталады? Қазір нешінші сабақ? Сұраққа жауап береді. |
Неше? Нешеде? Нешінші сұрақтарының мағынасын ажыратады. |
|
2 минут |
Бас бармақ |
|
Үй тапсырмасын тексеру |
Үй тапсырмасы қандай? Қане оқып тексерейік |
Бірін-бірі тексереді. |
Түсіну |
3 минут |
Бас бармақ |
|
Талдау Сөздікпен жұмыс Оқулықпен жұмыс |
А) №1, №3 тапсырманы үнтаспадан тыңдатамын б)«басталады», «өлшейді» сөздерін буын түріне талдатамын тақтамен жұмыс жүргіземін. Диалогті тыңдайды |
б )«басталады», «өлшейді» сөздерін екі топ талдайды, тән дыбысты табады Сағатты дұрыс оқуды, мағынасын үйренеді |
Буын түрін еске түсіреді, түсінік қалыптасады |
|
|
|
№2 оқы, аудар, сағатқа белгіле. |
Бүгін сейсенбі.Сабақ сағат екіде басталады. Кешке алты жарымда үйге қайтамын. Ертең сәрсенбі. Мен сағат жетіде тұрамын. Түсте сағат бір жарымда мектепке барамын. |
Берілген сөйлемді оқиды, аударады, сағатқа уақытын көрсетеді. |
Жан-жақты ойланып, ойы жүйеленеді, сыни ойлары дамиды |
6минут |
шапалақ |
|
Сергіту сәті Видео жазба сергіту сәті «Көңілді күн» |
Билейді, қимылды қайталайды
|
Оқушылар бойларын жазып, сергіп қалады. |
2 минут |
Шапалақ |
|
|
Жинақтау |
А)Постер Ә) жұптық жұмыс жүргіземін1- жұп Қызыл «Сенің атың кім?» 2- жұп Жасыл «Айгөлек» сағат нешеде басталады? 3-жұп Сары «Қазір сағат неше?» 4-жұп Көк «Мултьфильм нешеде басталады? 5-жұп Ақ «Сабақ нешеде басталады?» |
А)постермен жұмыс жасайды Ә) Барлық оқушы тақтаға шығып жұп таңдайды. Бір-біріне сұрақ қояды жауап береді |
Жан-жақты ойланып, ойы жүйеленеді |
15 минут |
Бас бармақ |
|
Қорытынды Рефлексия |
Сабақ қалай өтті?
|
Стикерге пікірлерін жазады |
Оқушылардың сабақты қаншалықты меңгергені анықталады |
5 минут
|
Стикер арқылы |
|
Суммативті бағалау |
Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды.
|
Оқушылар бағалау критерийлер арқылы топтағы көршілестерін бағалайды. |
Критериий арқылыбағаланады |
3 минут |
Бағалау парағы |
|
Үйге тапсырма |
|
Күнделіктеріне жазып алады |
Тапсырманы түсініп алады |
3-тарауды қайталап келу, өйткені келесі сабақ нәтиже сабақ болады 2 минут
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Сағат нешеде 3 сынып
Ашық сабақ Сағат нешеде 3 сынып
Сынып
3 «Б» сынып
Мерзімі
28.10.2014 ж
Сабақтың тақырыбы
Сағат нешеде басталады ?
Сабақтың мақсаты
Оқушылардың уақыт мезгілдері туралы білімдерін тексеру, өткен материалды қайталау,сұраққа дұрыс жауап беру дағдысын қалыптастыру. Нақты мысал келтіру арқылы оқушының сөйлеу дағдысын дамыту, шығармашылыққа баулу, қисынды ойлау қабілетін қалыптастыру.Уақытты үнемдей білуге баулу, әдептілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже
Грамматиканы қайталау арқылы өзара айырмашылығын ажырата біледі, түсінік қалыптасады және оны сөйлемде дұрыс қолдана білуді үйренеді;жаңа сөздік қорларын молайтады;сабақтың өзекті мәселесін таба біледі;топ ішінде ынтымақтастық орнайды;топтық жұмыста өзін еркін ұстай алады;диологтік тапсырманы түрлендіреді;ауызекі тілін дамытады;шапшаңдыққа бейімделеді;бәсекелестік артады;өз ой -пікірін еркін жеткізе алады;кластастарының пікірімен бөлісе алады;
Құрал-жабдықтар
Интер белсенді тақта,маркер, плакат, қима қағаздар,циферблат,видеожазба сергіту, тұсаукесер,үнтабақ
Әдіс-тәсілдер
«Ойнайық та, ойлайық», қима қағазбен жұмыс, топтық таныстырылым,
Деңгейі, мақсаты
|
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Нәтижесі |
Уақыты |
Бағалау |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
1.амандасу – Қайырлы күн, балалар! Оқушыларды құмсағат, қабырға сағаты суреті бойынша бөлемін |
Топқа бөлінеді |
Топпен жұмысқа бейімделеді |
3 минут
|
Мақсатты қою кезеңі |
|
«Ойнайық та, ойлайық». |
Қолдану |
Қима қағазбен жұмыс |
Сағат неше?
Не істейсің? |
2 минут |
|
|
№1 оқы аудар, сағатқа белгіле. |
Екі топқа жұмбақ
жасырамын. Біздің сабағымыз не туралы? Біздің сабағымыз уақытты дұрыс айту болып табылады. ? 1-топ: Аяғы жоқ жүреді. |
Уақыт, сағат неше? Деп жауап бере отырып сабақтың тақырыбын анықтайды? Жұмбақтың жауабын айтады, сыни ойлауға бейімделеді |
|
5 минут
|
шапалақ Білу – |
|
|
Бүгін неше сабақ? Бірінші сабақ нешеде басталады? Қазір нешінші сабақ? Сұраққа жауап береді. |
Неше? Нешеде? Нешінші сұрақтарының мағынасын ажыратады. |
|
2 минут |
Бас бармақ |
|
Үй тапсырмасын тексеру |
Үй тапсырмасы қандай? Қане оқып тексерейік |
Бірін-бірі тексереді. |
Түсіну |
3 минут |
Бас бармақ |
|
Талдау Сөздікпен жұмыс Оқулықпен жұмыс |
А) №1, №3 тапсырманы үнтаспадан тыңдатамын б)«басталады», «өлшейді» сөздерін буын түріне талдатамын тақтамен жұмыс жүргіземін. Диалогті тыңдайды |
б )«басталады», «өлшейді» сөздерін екі топ талдайды, тән дыбысты табады Сағатты дұрыс оқуды, мағынасын үйренеді |
Буын түрін еске түсіреді, түсінік қалыптасады |
|
|
|
№2 оқы, аудар, сағатқа белгіле. |
Бүгін сейсенбі.Сабақ сағат екіде басталады. Кешке алты жарымда үйге қайтамын. Ертең сәрсенбі. Мен сағат жетіде тұрамын. Түсте сағат бір жарымда мектепке барамын. |
Берілген сөйлемді оқиды, аударады, сағатқа уақытын көрсетеді. |
Жан-жақты ойланып, ойы жүйеленеді, сыни ойлары дамиды |
6минут |
шапалақ |
|
Сергіту сәті Видео жазба сергіту сәті «Көңілді күн» |
Билейді, қимылды қайталайды
|
Оқушылар бойларын жазып, сергіп қалады. |
2 минут |
Шапалақ |
|
|
Жинақтау |
А)Постер Ә) жұптық жұмыс жүргіземін1- жұп Қызыл «Сенің атың кім?» 2- жұп Жасыл «Айгөлек» сағат нешеде басталады? 3-жұп Сары «Қазір сағат неше?» 4-жұп Көк «Мултьфильм нешеде басталады? 5-жұп Ақ «Сабақ нешеде басталады?» |
А)постермен жұмыс жасайды Ә) Барлық оқушы тақтаға шығып жұп таңдайды. Бір-біріне сұрақ қояды жауап береді |
Жан-жақты ойланып, ойы жүйеленеді |
15 минут |
Бас бармақ |
|
Қорытынды Рефлексия |
Сабақ қалай өтті?
|
Стикерге пікірлерін жазады |
Оқушылардың сабақты қаншалықты меңгергені анықталады |
5 минут
|
Стикер арқылы |
|
Суммативті бағалау |
Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды.
|
Оқушылар бағалау критерийлер арқылы топтағы көршілестерін бағалайды. |
Критериий арқылыбағаланады |
3 минут |
Бағалау парағы |
|
Үйге тапсырма |
|
Күнделіктеріне жазып алады |
Тапсырманы түсініп алады |
3-тарауды қайталап келу, өйткені келесі сабақ нәтиже сабақ болады 2 минут
|
|
шағым қалдыра аласыз













