|
Бөлім атауы: Қазақ халқының әдет-ғұрыптары мен салт-дәстүрлері. |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||
|
Сынып: 6-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сәлем беру-салтымыз |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.1 ауызекі сөйлеу және көркем сөйлеудің стильдік ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану; 6.4.4.3. үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
-мәтіннің стильдік ерекшелігін тану, үстеудің мағыналық түрлерін ажырату; -ауызекі және көркем сөйлеу стиліндегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін ажырату, үстеудің мағыналық түрлерін ажырату; - ауызекі және көркем сөйлеу стиліндегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру, үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану. |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық -Қазақстанның тарихын, мәдениеті мен дәстүрлерін, оның тәуелсіздігін және оны сақтаудың маңыздылығын түсіну; -Қазақстан азаматының міндеттерін орындауға, өз елінің мүдделері мен құндылықтарын қорғауға дайын болу. Құндылық: әділдік және жауапкершілік -оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту; -берілген ортақ іс үшін ұжым алдындағы жауапкершілікті түсіну; Құндылық: заң және тәртіп -қоғамды қорғау мен қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі заң мен тәртіптің маңыздылығын білу. |
||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. ІІ. Жағымды психологиялық ахуал. Шаттық шеңберінде тұрып, жақсы сөздер мен тілектер айтады. - Мен мақсатыма жетемін. - Мен қиялдай аламын. - Менің қиялым ұшқыр.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді. Оқушылар суреттерге байланысты өз ойларын білдіріп, тақырыпты анықтайды. |
ҚБ |
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Мағынаны тану
1-тапсырма. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап
беріңіз. 2-тапсырма. ВЕНН диаграммасы. Мәтіндегі ауызекі сөйлеу мен көркем сөйлеудің ерекшелігіне назар аудар.
- мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді; - мәтіндегі ауызекі сөйлеу ерекшелігін анықтайды; - мәтіндегі көркем сөйлеудің ерекшелгін анықтайды; - ортақ қасиеттерін табады. ҚБ
2-тапсырма. Мәтіннен мезгіл және мекен үстеулерін тауып, мәндес сөздерін жазыңдар.
|
Оқушылар ой тұжырымдайды.
Оқушылар мәтіндегі ауызекі сөйлеу ерекшелігін анықтайды; мәтіндегі көркем сөйлеудің ерекшелгін анықтайды; ортақ қасиеттерін табады. жаңа сөздермен жұмыс жүргізеді.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды. |
ҚБ
ҚБ
|
6-сынып қазақ тілі оқулығы.
Мұхтар Әуезов
|
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Кері байланыс
|
|
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Сәлем беру-салтымыз
Ашық сабақ: Сәлем беру-салтымыз
|
Бөлім атауы: Қазақ халқының әдет-ғұрыптары мен салт-дәстүрлері. |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||
|
Сынып: 6-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сәлем беру-салтымыз |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.1 ауызекі сөйлеу және көркем сөйлеудің стильдік ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану; 6.4.4.3. үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
-мәтіннің стильдік ерекшелігін тану, үстеудің мағыналық түрлерін ажырату; -ауызекі және көркем сөйлеу стиліндегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін ажырату, үстеудің мағыналық түрлерін ажырату; - ауызекі және көркем сөйлеу стиліндегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру, үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану. |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық -Қазақстанның тарихын, мәдениеті мен дәстүрлерін, оның тәуелсіздігін және оны сақтаудың маңыздылығын түсіну; -Қазақстан азаматының міндеттерін орындауға, өз елінің мүдделері мен құндылықтарын қорғауға дайын болу. Құндылық: әділдік және жауапкершілік -оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту; -берілген ортақ іс үшін ұжым алдындағы жауапкершілікті түсіну; Құндылық: заң және тәртіп -қоғамды қорғау мен қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі заң мен тәртіптің маңыздылығын білу. |
||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. ІІ. Жағымды психологиялық ахуал. Шаттық шеңберінде тұрып, жақсы сөздер мен тілектер айтады. - Мен мақсатыма жетемін. - Мен қиялдай аламын. - Менің қиялым ұшқыр.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді. Оқушылар суреттерге байланысты өз ойларын білдіріп, тақырыпты анықтайды. |
ҚБ |
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Мағынаны тану
1-тапсырма. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап
беріңіз. 2-тапсырма. ВЕНН диаграммасы. Мәтіндегі ауызекі сөйлеу мен көркем сөйлеудің ерекшелігіне назар аудар.
- мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді; - мәтіндегі ауызекі сөйлеу ерекшелігін анықтайды; - мәтіндегі көркем сөйлеудің ерекшелгін анықтайды; - ортақ қасиеттерін табады. ҚБ
2-тапсырма. Мәтіннен мезгіл және мекен үстеулерін тауып, мәндес сөздерін жазыңдар.
|
Оқушылар ой тұжырымдайды.
Оқушылар мәтіндегі ауызекі сөйлеу ерекшелігін анықтайды; мәтіндегі көркем сөйлеудің ерекшелгін анықтайды; ортақ қасиеттерін табады. жаңа сөздермен жұмыс жүргізеді.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды. |
ҚБ
ҚБ
|
6-сынып қазақ тілі оқулығы.
Мұхтар Әуезов
|
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Кері байланыс
|
|
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















