Күні:
Сынып:
1
|
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Әңгіме оқимын.
Сөйлем.
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.7 Тыңдалған
материал бойынша өз пікірін
айту
1.8 Берілген
тақырыпқа әңгіме құрап айту
1.9 Сөздерді, дыбыстарды
орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс
айту
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлығы: Жаңа білімді
меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап,
жетекші сұрақтар арқылы
талқылайды.
Кейбірі:
Алған білімді өмірде қолдана
алады.
|
Жетістік
критерийлері
|
Айтылған сөздер мен
сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені
түсінгенін көрсете алады.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Өнер, ана тілі
сабағы
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Аудиожазба ,
таныстырылым.
|
Тілдік
құзыреттілік
|
Бауырсақ
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Ынтымақтастық
атмосферасын қалыптастыру
5
минут
|
Әрбір адам –
досым, сыныптасым,
Әрбір сөзің –
тірлік, тірек,
адамдық
Әрбір ісің –
шындық, бірлік,
адалдық.
Әрбір сабақ –
үйрену, оқу, іздену
-
Балалар, көңіл –
күйлерің қалай жақсы ма?
-
Бүгінгі сабаққа
дайынсыңдар ма?
-
Олай болса, мен
сіздердің алған білімдеріңізді тексеру үшін «Сағат тілі» атты ойын
ойнамақшымын. Сағаттың 12 тілі бойынша 12 сұраққа жауап бересіздер.
Ал сұраққа кім жауап беретінін балмұздақ таяқшалары арқылы білетін
боламыз.
-
Дыбысты біз не
істейміз? Дыбыс нешеге
бөлінеді?
-
Дауысты дыбыстар
қалай айтылады? Және нешеге
бөлінеді?
-
Дауыссыз дыбыстар
қалай айтылады? Және нешеге
бөлінеді?
-
Жуан дауысты
дыбыстарды ата
-
Жіңішке дауысты
дыбыстарды ата
-
Буын дегеніміз
не?
-
Тасымал дегеніміз
не?
-
Әліпби дегеніміз
не?
-
Қазақ тілінде неше
әріп бар?
-
Әріп деген
не?
-
Қазақтың ұлттық
тағамдарын ата
-
Қазақтың ұлттық
тағамдарының ішінен қай тағам туралы ертегіні
білесің?
-
Олай болса, балалар
біз қазір қазақтың ұлттық тағамы «Бауырсақ» туралы ертегіні көретін
боламыз.
-
Ертегі не
туралы?
-
Ертегіні әрі қарай
жалғастыра аламыз ба?
-
Олай болса, қуыршақ театрымен
жалғастырып көрейік (Оқушылар қуыршақ театры арқылы ертегіні рөлге
бөліп ойнайды)
|
Шаттық
шеңбері
|
Сабақтың
ортасы
8
минут
|
2-жаттығу
Мәтіндегі қарамен
берілген сөйлемдерге мұқият қарап зер салайық. Бұлар
нелер?
СӨЙЛЕМ АЯҚТАЛҒАН БІР ОЙДЫ
БІЛДІРЕДІ. СӨЙЛЕМНІҢ БІРІНШ СӨЗІ БАС ӘРІПТЕН БАСТАЛЫП ЖАЗЫЛАДЫ.
СӨЙЛЕМЕН СОҢ НЕ НҮКТЕ. НЕ СҰРАҚ БЕЛГІСІ? НЕ ЛЕП БЕЛГІСІ !
ҚОЙЫЛАДЫ.
4-жаттығу
Сөйлемдерді тиісті
дауыс ырғағымен оқы және суретпен
сәйкестендір.
Топтық
жұмыс
5-Т
ережесі:
Т –
тазалық
Т –
тәртіп
Т –
татулық
Т –
тыныштық
Т -
талап
І топ -
«Бауырсақ» ертегісінен сызбаға сәйкес
сөйлем құрастыру
Дескриптор:
1. Сызбаға сәйкес
хабарлы сөйлем құрастыра
аламыз
2. Сызбаға сәйкес
сұраулы сөйлем құрастыра
аламыз
3. Сызбаға сәйкес
лепті сөйлем құрастыра
аламыз
ІІ топ -
Бауырсақ қалай
жасалады?
1. Бауырсаққа
қажетті заттарды білеміз
2. Бауырсақты қалай
пісіретіндігін білеміз
ІІІ
топ -
«Бауырсақ» ертегісінің ішінен хабарлы,
лепті, сұраулы сөйлемдерді
табу
1. Мәтіннен хабарлы
сөйлемді таба аламыз
2. Мәтіннен лепті
сөйлемді таба аламыз
3. Мәтіннен сұраулы
сөйлемді таба аламыз
Жазылым
3-жаттығу Көркем
жазу
|
Таныстырылым,
оқулықпен жұмыс
АКТ
Жұмыс
дәптері
|
Сергіту
сәті
1
минут
|
«Бала, бала, балақан!»
биі
|
Сергіту сәтіне арналған
жинақ
|
Аяқталуы
16
минут
Қызықты
тапсырма
8
минут
|
Онлайн тест
(Kaһoot)
«Веер»
әдісі Оқушылар А4 қағаздан желпуіш
жасап,
бүгінгі
сабақтан алған білімдерін жазып, келесі
оқушыға
береді. Сөйтіп топ ішінде жалғастырып
шығады.
Соңғы оқушы жазғанын оқып шығады.
|
Телефон немесе
планшет
|
Сабақтың
соңы
2
минут
|
Рефлексия
Бүгінгі сабақта
болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді
таңдау.
Түсінбедім
Сұрағым бар Түсіндім
|
Смайликтер
|
Дифференциация – оқушыларға
көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау –
оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
|
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы АКТ
Құндылықтармен байланыс
(тәрбие)
|
Қолдау
көрсету.
Қабілеті жоғары
оқушылар айтылған сөздер мен
сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
|
Оқушылар өздері
жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады.
(қуанышты, көңілді, көңілсіз,
ашулы)
|
Өнер, ана тілі
сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
|