|
Күні: Сынып:2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғатқа саяхат. Ж дыбысы мен әрпі |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту. Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту |
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: жаңа білімде меңгереді Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды Кейбірі:Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы мәселені түсінгенін көрсете алады. Берілген тапсырмаларды дұрыс түсініп, орындай алады. |
|
Құндылықтарды дамыту |
Оқушыларды бір – біріне құрмет көрсету сезімдеріне тәрбиелеу |
|
Пәнаралақы байланыс |
Өнер, әдебиеттік оқу |
|
Тілдік құзыреттілік |
Жарыс – соревнование - kampitishn Жеті – семь - seven |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс - әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Қол алысып кәне біз, Достасайық бәріміз Айтарым бар сендерге Тез тұрыңдар шеңберге Қандай жақсы бір тұру Достарменен бір жүру Қандай жақсы дос болу! Топқа бөлу. Үй жұмысын тексеру. Поезд макеті |
Шаттық шеңбері 1,2,3-топ Бағалауға арналған «Вагондар» макеті (3) |
|
Сабақтың ортасы Оқылым Жазылым |
№ 1Сөзжұмбақ шешу. Шешуі: Жарыс – соревнование – kampitishn №2 Сюжетті суретпен жұмыс Сұрақтарға жауап беру № 3 Оқулықпен жұмыс. Оқылым. Жеті – семь - seven Жұппен жұмыс. Оқулықтағы 1-ші тапсырманы кезектесіп оқу № 4 «Буыннан сөз құрау». «Жаңбыр тамшылары». Ұқсас боялған жаңбыр тамшыларын қосып сөз құрап айту. Жұппен жұмыс № 5 Дәптермен жұмыс. Жазылым Дәптерге Ж әрпінің үлкен және кіші әріптерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
Сөзжұмбақ Сюжетті сурет Буындар. |
|
Сергіту сәті |
Әппақ болып таң атты, Түтін тіке шығады Қарлығаштар қанатын Самғап биік ұшады, Топ-топ басайық, Жалаудан күн жасайық, Жаса, жаса, алтын күн, Жаса, жаса, жарқын күн. |
|
|
Ойын Тыңдалым |
«Сиқырлы қоржын» Мақсаты: оқушылардың тілін дамыту «Ж» дыбысына байланысты жануарларға сипаттама беру. |
Жануарлар –ойыншықтар |
|
Топпен жұмыс Айтылым |
«Әріптерден сөз құрау» Үш топқа әріптер тарату. Әріптерден сөз құрастырып кестеге орналастыру. |
Кесте мен әріптер |
|
Ойын |
«Орамал тастамақ» Мақсаты: қарама – қарсы мағыналы сөздер айтысып, қарсы мағыналы сөздер туралы білімдерін бекіту. |
Орамал |
|
Сабақтың аяқталуы |
№ 6 Оқулықтағы тапсырма. Қарамен жазылған сөздердің мағынасын ажырату. Тұрма жай Қамыр жай Жаңа сөзбен таныстыру. Кілт – құлыпқа салынатын кілт, музыкалық нотаның кілті, машина сайманы. Бір «кілт» сөзі үш түрлі мағынаны білдіріп тұр. |
Суреттер |
|
Сабақтың соңы Бағалау Қорытындылау Үйге тапсырма |
Рефлексия
Әр тапсырмалар дұрыс орындалған сайын вагондарға салынған жануарлардың бейнелерін санау арқылы сабаққа жақсы қатысқан топты анықтап баға беру. -Біз бүгін не өттік? - Бүгінгі сабақта сендерге не ұнады? - Қандай тапсырма түсініксіз болды? - Ең қызықты тапсырма сен үшін қандай болды? Үйге Сауат ашу пәнінің 91 бетіндегі 1тапсырманы оқуға аласыңдар. Дәптердің 18 бетіндегі Ж әрпі туралы жазуды аяқтап келесіңдер. |
Әр оқушыға кеменің суреттері |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Сауат сашу сабағы "Ж дыбысы және әрпі"
Ашық сабақ. Сауат сашу сабағы "Ж дыбысы және әрпі"
|
Күні: Сынып:2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғатқа саяхат. Ж дыбысы мен әрпі |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту. Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту |
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: жаңа білімде меңгереді Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды Кейбірі:Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы мәселені түсінгенін көрсете алады. Берілген тапсырмаларды дұрыс түсініп, орындай алады. |
|
Құндылықтарды дамыту |
Оқушыларды бір – біріне құрмет көрсету сезімдеріне тәрбиелеу |
|
Пәнаралақы байланыс |
Өнер, әдебиеттік оқу |
|
Тілдік құзыреттілік |
Жарыс – соревнование - kampitishn Жеті – семь - seven |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс - әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Қол алысып кәне біз, Достасайық бәріміз Айтарым бар сендерге Тез тұрыңдар шеңберге Қандай жақсы бір тұру Достарменен бір жүру Қандай жақсы дос болу! Топқа бөлу. Үй жұмысын тексеру. Поезд макеті |
Шаттық шеңбері 1,2,3-топ Бағалауға арналған «Вагондар» макеті (3) |
|
Сабақтың ортасы Оқылым Жазылым |
№ 1Сөзжұмбақ шешу. Шешуі: Жарыс – соревнование – kampitishn №2 Сюжетті суретпен жұмыс Сұрақтарға жауап беру № 3 Оқулықпен жұмыс. Оқылым. Жеті – семь - seven Жұппен жұмыс. Оқулықтағы 1-ші тапсырманы кезектесіп оқу № 4 «Буыннан сөз құрау». «Жаңбыр тамшылары». Ұқсас боялған жаңбыр тамшыларын қосып сөз құрап айту. Жұппен жұмыс № 5 Дәптермен жұмыс. Жазылым Дәптерге Ж әрпінің үлкен және кіші әріптерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
Сөзжұмбақ Сюжетті сурет Буындар. |
|
Сергіту сәті |
Әппақ болып таң атты, Түтін тіке шығады Қарлығаштар қанатын Самғап биік ұшады, Топ-топ басайық, Жалаудан күн жасайық, Жаса, жаса, алтын күн, Жаса, жаса, жарқын күн. |
|
|
Ойын Тыңдалым |
«Сиқырлы қоржын» Мақсаты: оқушылардың тілін дамыту «Ж» дыбысына байланысты жануарларға сипаттама беру. |
Жануарлар –ойыншықтар |
|
Топпен жұмыс Айтылым |
«Әріптерден сөз құрау» Үш топқа әріптер тарату. Әріптерден сөз құрастырып кестеге орналастыру. |
Кесте мен әріптер |
|
Ойын |
«Орамал тастамақ» Мақсаты: қарама – қарсы мағыналы сөздер айтысып, қарсы мағыналы сөздер туралы білімдерін бекіту. |
Орамал |
|
Сабақтың аяқталуы |
№ 6 Оқулықтағы тапсырма. Қарамен жазылған сөздердің мағынасын ажырату. Тұрма жай Қамыр жай Жаңа сөзбен таныстыру. Кілт – құлыпқа салынатын кілт, музыкалық нотаның кілті, машина сайманы. Бір «кілт» сөзі үш түрлі мағынаны білдіріп тұр. |
Суреттер |
|
Сабақтың соңы Бағалау Қорытындылау Үйге тапсырма |
Рефлексия
Әр тапсырмалар дұрыс орындалған сайын вагондарға салынған жануарлардың бейнелерін санау арқылы сабаққа жақсы қатысқан топты анықтап баға беру. -Біз бүгін не өттік? - Бүгінгі сабақта сендерге не ұнады? - Қандай тапсырма түсініксіз болды? - Ең қызықты тапсырма сен үшін қандай болды? Үйге Сауат ашу пәнінің 91 бетіндегі 1тапсырманы оқуға аласыңдар. Дәптердің 18 бетіндегі Ж әрпі туралы жазуды аяқтап келесіңдер. |
Әр оқушыға кеменің суреттері |
шағым қалдыра аласыз














