Материалдар / Ашық сабақ Сканерлер. Сканерлердің сипаттамалары. Сканерлерді іске қосу, бейімдеу және ақпаратты сканерлеу.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Сканерлер. Сканерлердің сипаттамалары. Сканерлерді іске қосу, бейімдеу және ақпаратты сканерлеу.

Материал туралы қысқаша түсінік
Білім алушыларға баспа құрылғылары, және сканер туралы түсінігін қалыптастырып, сканердің жұмыс істеу принциптерімен таныстыру.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Желтоқсан 2022
624
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Авторы: Кельмитова Мадина Рафаиловна

Жетісу облысы Жаркент қаласы «Жаркент көпсалалы колледж» МКҚК информатика пән мұғалімі


Сканерлер.Сканерлердің сипаттамалары. Сканерді іске қосу,бейімдеу және

ақпаратты сканерлеу.

Сабақтың тақырыбы

Модуль /пән атауы:КМ 02 Электроника және электротехниканың заңдарын микропроцессорлық техника бойынша білімдерін қолдану /Компьютерлік техниканы аппараттық қамтамасыз ету

Оқытушы: М.Р.Кельмитова

2022 жылғы "30" қараша

1. Жалпы мәліметтер:

Курс, 1 топ: 401

Сабақ түрі: аралас сабақ

2. Сабақтың мақсаты: Білім алушыларға баспа құрылғылары, және сканер туралы түсінігін қалыптастырып, сканердің жұмыс істеу принциптерімен таныстыру.

Сабақтың міндеттері:

  • Қауіпсіздік техникасының қағидаларын үйрету;

  • Сканердің жұмыс істеу принциптерін, сканерді іске қосу ақпаратты сканерлеу жайында ақпарат беру;

3. Бағалау критерийлері: Қолдану мәні мен қызмет көрсету түрлерін түсінеді.

4. Қажетті ресурстар:  суреттер, платформалар,сканер құрылғысы чек-парақ.

1) "https://youtu.be/DtvhmkdOjLw

2) https://youtu.be/fuzwBkc-ZxM


5. Сабақтың барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Сабақтың басы

10 минут



Ұйымдастыру. Білім алушылармен амандасып, түгендеу.

-Сәлеметсіздер ме?!

-Көңіл-күйлеріңіз қалай?

-Психологоиялық ахуал тудыру. «Мен сіздерге сәттілік тілеймін»

Үй тапсырмасын тексеру. «Миға шабуыл» әдісі арқылы. Classtools net платформасын пайдаланамыз.

1. Принтер қандай құрылғы? Оны не үшін қоланамыз?

2. Лазерлі принтер дегеніміз не ?

3. Матрицалық принтер дегеніміз не?

4.Сия бүрккіш принтер дегеніміз не?





Суреттер көрсету арқылы жаңа сабаққа «Көпір салу»

Жаңа сабақтың мақсатымен таныстыру.

Жаңа сабақтың мақсаты: Білім алушыларға баспа құрылғылары, және сканер туралы түсінігін қалыптастырып, сканердің жұмыс істеу принциптерімен таныстыру.

Сабақтың ортасы



25 мин

















































Тапсырма №1 (Білу, Түсіну) «Сұрақ менен жауап сенен» әдісі. Сұраққа жауап беру арқылы талқылау.

1.Сканерді қалай қолдануға болады?

2.Сканерді компьютерге қалай қосуға болады?

3.Сканерлерді және тану үшін не қажет?

4.Сканермен жұмыс істеу кезіндегі сақтық шаралары?

5.Сканердің түрлері?

6.Қолмен басқарылатын сканер түрі?

Дескриптор: Білім алушылар

1.Сканерді қолдану әдісін түсіндіреді.

2.Сканерді қолдануды біледі.

3.Компьютерде сканерді тану жолдарын айтады.

4.Сканермен жұмыс істеу кезіндегі сақтық шараларын түсіндіреді.

5.Сканердің түрлерін атайды.

6.Қолмен басқарылатын сканер түрін ажыратады.

Кері байланыс


Тапсырма №2.(Қолдану)«Ойын жинақтау» әдісі.

Сканерді орнатып. Оны іске қосып. Графикалық суретті сканерден өткізуді көрсетіңіз.

Дескриптор:

1.Сканерді орнатады.

2.Сканерді іске қосады.

3.Графикалық суретті сканерден өткізеді.

Кері байланыс

Тапсырма № 3. (Талдау) «Айырмашылығы неде» әдісі.

Принтер мен сканердің жұмысындағы тиімді және тиімсіз жақтарын талдаңыз.

Венн диаграммасы








Д ескрипторы:

1.Принтердің жұмысын айтады.

2.Сканерлердің жұмысын айтады.

3.Екі құрылғының тиімді және тиімсіз жатқарын талдайды.

Кері байланыс.

Тапсырма №4. (Жинақтау) «Нұсқауды орындау» әдісі арқылы.

Берілген мәтінді сканерлеп түзетулер енгізу арқылы жұмыс жасау.

Дескрипторы:

Сканерде берілген тапсырманы орындайды.

Кері байланыс

Сабақтың соңы

5 минут

Тапсырма №5. (Бағалау) «Ой қозғау» әдісі.

Сканердің ақауын тауып ноутбукқа орнату жолдарын түсіндіріңіз.

Дескрипторы:

1.Сканердің ақауын табады.

2.Сканерді ноутбукқа орнатады.

Кері байланыс

Рефлексия:

3 мин

«БББ»

Білемін

Білгім келеді

Білдім




Білім алушыларды бағалау

Үй тапсырмасы

2 мин

Сканерлер. Скенерлерді іске қосу және ақпаратты сканерлеу.













ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ

Жетісу облысы білім басқармасы

«ЖАРКЕНТ КӨПСАЛАЛЫ КОЛЛЕДЖ» МКҚК







«Келісілді» «Бекітемін» Колледж әдіскері Директордың ОӨЖЖ орынбасары __________ Бакирова Ж.А. ____________ А.К.Кожаханов « __» _______2022 ж «__» _________ 2022 ж








Сканерлер.Сканерлердің сипаттамалары.

Сканерді іске қосу,бейімдеу және ақпаратты сканерлеу.

/ашық сабақ/




















Арнайы пән оқытушысы: М.Р.Кельмитова























ЖҰМЫС ДӘПТЕРІ МЕН ЧЕК ПАРАҒЫ № 19

Сканерлер. Сканерлерге сипаттамалар. Сканерді іске қосу, бейімдеу ақпаратты сканерлеу.


Оқыту нәтижелері:


Операциялық жүйелерді орнату және икемдеу жүргізу.

ЧЕК парағы


Білу Түсіну


(D) (D+,C,

C-)


D 50-54

D+ 55-59

C- 60-64

C 65-69








Талдау


(C+, B-)

C+ 70-74

B- 75-79








Жинақтау


(B)(В+)

B 80-84

B+ 85-89



Бағалау

90-94

95-100



Тапсырма №1 (Білу, Түсіну) «Сұрақ менен жауап сенен» әдісі.

1.Сканерді қалай қолдануға болады?

2.Сканерді компьютерге қалай қосуға болады?

3.Сканерлерді және тану үшін не қажет?

4.Сканермен жұмыс істеу кезіндегі сақтық шаралары?

5.Сканердің түрлері?

6.Қолмен басқарылатын сканер түрі?

Дескриптор:



Тапсырма №2.(Қолдану)«Ойын жинақтау» әдісі.

Сканерді орнатып. Оны іске қосып. Графикалық суретті сканерден өткізуді көрсетіңіз.

Дескриптор:



Тапсырма № 3. (Талдау) «Айырмашылығы неде» әдісі.

Принтер мен сканердің жұмысындағы тиімді және тиімсіз жақтарын талдаңыз.

Венн диаграммасы

Дескрипторы:










Тапсырма №4. (Жинақтау) «Нұсқауды орындау» әдісі арқылы.

Берілген мәтінді сканерлеп түзетулер енгізу арқылы жұмыс жасау.

Дескрипторы:


Тапсырма №5. (Бағалау) «Ой қозғау» әдісі.

С канердің ақауын тауып ноутбукқа орнату жолдарын түсіндіріңіз.


























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!