Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
7.4 XIХ ғасыр -XX ғасырдың басындағы Қазақстанның мәдениеті |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Шаганбаева Сымбат Кемелбековна |
|
|
Күні: |
19.04.2021ж |
|
|
Сынып:7 |
Қатысушылар саны:23 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Шоқан Уәлиханов – алғашқы қазақ ғалымы. Зерттеу сұрағы: Неге С. Мұқанов Шоқан Уәлихановқа арналған шығармасын «Аққан жұлдыз» деп атады? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.3.1 Шоқан Уәлихановтың ғылыми зерттеулерінің тарихи құндылығын анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Ш.Уәлихановтың қазақ ғылымындағы ролін зерттейді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Ой шақыру:
-Шоқанның тұлғалық қасиеттерін атаңыз Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады |
мадақтау |
Мұғалім презентациясы, видеоролик |
||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
1-тапсырма. КЛАСТЕР
2-тапсырма. ЖЫЛДАР СӨЙЛЕЙДІ
3-тапсырма. «6 НЕГЕ» әдісі бойынша С.Мұқановтың Ш.Уәлихановқа арналған шығармасы неге «Аққан жұлдыз» деп аталуының мәнін ашады
|
Дескриптор: мәтінді оқып, Ш. Уәлихановқа кем дегенде 5 сипаттама береді
Дескриптор: Ш.Уәлихановтың кем дегенде 5 ғылыми зерттеу жұмыстары мен еңбектерін атай алады.
Дескриптор: Мәтінді оқып, Шоқан Уәлихановқа кем дегенде 6 дерек келтіре алады.
. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
«Алақан-жұдырық»
«Жұлдызшалар»
«Екі жұлдыз,бір ұсыныс»
«Бармақпен»
|
Қазақстан тарихы: «Мектеп» баспасының 8-сыныбына арналған оқулық /Т.Омарбеков, Г.Хабижанова, Т.Қаратаева, М.Ноғайбаева 2018. – 166 б., сур.
|
||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды |
Кері байланыс
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу тапсырмасы |
Ш.Уәлихановты кейбір ғалымдар аз ғұмыр кешкендіктен, «аққан жұлдызға» теңесе, кейбірі «Ш. Уәлиханов – қазақ халқының шоқ жұлдызы» деп санайды. Сен осы пікірлердің қайсысы дұрыс деп ойлайсың? |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Шоқан Уәлиханов - алғашқы қазақ ғалымы 7 сынып
Ашық сабақ Шоқан Уәлиханов - алғашқы қазақ ғалымы 7 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
7.4 XIХ ғасыр -XX ғасырдың басындағы Қазақстанның мәдениеті |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Шаганбаева Сымбат Кемелбековна |
|
|
Күні: |
19.04.2021ж |
|
|
Сынып:7 |
Қатысушылар саны:23 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Шоқан Уәлиханов – алғашқы қазақ ғалымы. Зерттеу сұрағы: Неге С. Мұқанов Шоқан Уәлихановқа арналған шығармасын «Аққан жұлдыз» деп атады? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.3.1 Шоқан Уәлихановтың ғылыми зерттеулерінің тарихи құндылығын анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Ш.Уәлихановтың қазақ ғылымындағы ролін зерттейді |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Ой шақыру:
-Шоқанның тұлғалық қасиеттерін атаңыз Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады |
мадақтау |
Мұғалім презентациясы, видеоролик |
||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
1-тапсырма. КЛАСТЕР
2-тапсырма. ЖЫЛДАР СӨЙЛЕЙДІ
3-тапсырма. «6 НЕГЕ» әдісі бойынша С.Мұқановтың Ш.Уәлихановқа арналған шығармасы неге «Аққан жұлдыз» деп аталуының мәнін ашады
|
Дескриптор: мәтінді оқып, Ш. Уәлихановқа кем дегенде 5 сипаттама береді
Дескриптор: Ш.Уәлихановтың кем дегенде 5 ғылыми зерттеу жұмыстары мен еңбектерін атай алады.
Дескриптор: Мәтінді оқып, Шоқан Уәлихановқа кем дегенде 6 дерек келтіре алады.
. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
«Алақан-жұдырық»
«Жұлдызшалар»
«Екі жұлдыз,бір ұсыныс»
«Бармақпен»
|
Қазақстан тарихы: «Мектеп» баспасының 8-сыныбына арналған оқулық /Т.Омарбеков, Г.Хабижанова, Т.Қаратаева, М.Ноғайбаева 2018. – 166 б., сур.
|
||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды |
Кері байланыс
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу тапсырмасы |
Ш.Уәлихановты кейбір ғалымдар аз ғұмыр кешкендіктен, «аққан жұлдызға» теңесе, кейбірі «Ш. Уәлиханов – қазақ халқының шоқ жұлдызы» деп санайды. Сен осы пікірлердің қайсысы дұрыс деп ойлайсың? |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















