|
Бөлім: |
Статистика. Комбинаторика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Базарбаева А.Қ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
8.04.2022 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Статистикалық деректер және олардың сипаттамалары: арифметикалық орта, мода, медиана, құлаш |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
6.4.3.1 бірнеше сандардың арифметикалық ортасы, санды деректердің құлашы, медианасы, модасының анықтамаларын білу; 6.4.3.2 статистикалық санды сипаттамаларды есептеу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар : арифметикалық орта, сандық деректер қатарының құлашы, медианасы, модасы ұғымдарын біледі Оқушылардың басым бөлігі : арифметикалық ортаны табады Кейбір оқушылар: сандық деректер қатарының құлашын, медианасын, модасын табады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы (3мин) Үй тапсырмасын тексеру (2мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгелдеу
Ал енді, балалар, барлығымыз жұппен тұрып, бір-бірімізбен «Сәлеметсің бе?!» әдісі арқылы амандасайық. Оқушылар кезек-кезек көршісінің аттас саусақтарына қолын тигізеді. Бас бармақтан бастайды:
Үй тапсырмасын тексеру (өзін-өзі тексеру) №1176 Жалпы салмағы-3,4 кг Алма саны -16 Бір алманың орташа салмағын анықтау қажет? Ш: 3,4:16⁼0,2125 Ж: бір алманың орташа салмағы 0,2125кг |
Үй тапсырмасының жауабын айту |
Жарайсың, Жақсы, Талпын, ынталан, Ережені қайтала |
https://learningapps.org/watch?v=p9qvkr2ac22 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
(5 мин) Ортасы (30мин)
|
Оқушылардың сабаққа дайындығын нақтылайды Миға шабул. Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қойылады
«Таңда да шығар» әдісі арқылы жұптық жұмыс
Жауабы:өзгеріс ауқымы:40-10₌30 Медианасы:(20+20)/2₌20 Дескриптор: Білім алушы:
Жауабы: (300+150+200+250+300)/5₌240 Дескриптор: Білім алушы:
Жауабы: арифметика ортасы:15+20+10+30+40+50+25+35+30+25₌280/10₌28 Өзгеріс ауқымы: 50-10₌40 Дескриптор: Білім алушы:
Жалпы сыныппен жұмыс «Д немесе Қ» әдісі:
1.Д 2.Д 3.Д 4.Қ Дескриптор: Білім алушы:
Оқулықпен жұмыс:№1179 (белсенді тақтамен жұмыс немесе тақтамен жұмыс) (топтық жұмыс)
Ш:
(529335+550438+574448+602684+639311)
/5 Дескриптор: Білім алушы:
Сабақты қорытындылауға арналған сәйкестендіру тапсырмасы:
|
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмасы Тапсырма-ларды талапқа сай орындау Талапқа сай орындау Оқулықпен жұмыс Сәйкесін табу |
Жарайсың Жақсы, Талпын, ынталан, Ережені қайтала Жарайсың Жақсы, Талпын, ынталан, Ережені қайтала 1-10 баллдық бағалау
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім: Статистика.
Комбинаторика Педагогтің аты-жөні Базарбаева
А.Қ Күні: 8.04.2022 Сынып: 6
«А» Қатысушылар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтыңтақырыбы Статистикалық деректер және
олардың сипаттамалары: арифметикалық орта,
мода, медиана, құлаш Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары
6.4.3.1
бірнеше сандардың арифметикалық
ортасы, санды деректердің құлашы, медианасы, модасының
анықтамаларын білу; 6.4.3.2 статистикалық санды
сипаттамаларды есептеу; Сабақтың
мақсаты Барлық
оқушылар :
арифметикалық орта, сандық
деректер қатарының құлашы, медианасы, модасы ұғымдарын
біледі Оқушылардың басым
бөлігі :
арифметикалық ортаны
табады Кейбір
оқушылар:
сандық деректер қатарының
құлашын, медианасын, модасын табады. Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтіңәрекеті Оқушыныңәрекеті Бағалау Ресурстар
Басы
(3мин)
Үй тапсырмасын
тексеру (2мин)
Ұйымдастыру
кезеңі:
Оқушылармен
сәлемдесу
Оқушыларды
түгелдеу
Психологиялық
тренинг:«Сәлеметсіңбе!»
әдісі
Ал енді, балалар,
барлығымыз жұппен тұрып, бір-бірімізбен «Сәлеметсің бе?!» әдісі
арқылы амандасайық.
Оқушылар кезек-кезек
көршісінің аттас саусақтарына қолын тигізеді. Бас бармақтан
бастайды:
Мен
саған (басбармақ); Барлығында (балан үйрек); Табыс (ортан терек); Сәттілік (шылдыр шүмек); Тілеймін(кішкентай
бөбек); Сәлеметсіңбе! (алақанын
тигізеді).
Үй тапсырмасын тексеру
(өзін-өзі тексеру)
№1176
Жалпы салмағы-3,4
кг
Алма саны
-16
Бір алманың орташа салмағын
анықтау қажет?
Ш:
3,4:16⁼0,2125
Ж: бір алманың орташа
салмағы 0,2125кг Үй
тапсырмасының жауабын айту
Жарайсың,
Жақсы,
Талпын,
ынталан, Ережені
қайтала https://learningapps.org/watch?v=p9qvkr2ac22
(5
мин)
Ортасы
(30мин)
Оқушылардың сабаққа дайындығын
нақтылайды
Миға шабул.
Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар
қойылады
«Таңда да шығар» әдісі арқылы
жұптық жұмыс
Жауабы:өзгеріс
ауқымы:40-10₌30
Медианасы:(20+20)/2₌20
Дескриптор:
Білім алушы: Берілген сандарды
пайдалана отырып өзгеріс ауқымын және медианасын
табады;
Жауабы:
(300+150+200+250+300)/5₌240
Дескриптор:
Білім алушы: Берілген сандарды
пайдаланып арифметикалық ортасын
табады;
Жауабы: арифметика
ортасы:15+20+10+30+40+50+25+35+30+25₌280/10₌28
Өзгеріс ауқымы:
50-10₌40
Дескриптор:
Білім алушы: Берілген сандарды
пайдаланып арифметикалық ортасын және өзгеріс ауқымын
табады;
Жалпы сыныппен
жұмыс «Д немесе
Қ» әдісі:
1.Д 2.Д 3.Д
4.Қ
Дескриптор:
Білім алушы: Мәтінді оқи отырып дұрыс
немесе қате екенін табады
Оқулықпен
жұмыс:№1179 (белсенді тақтамен жұмыс
немесе тақтамен жұмыс) (топтық
жұмыс)
Ш:
(529335+550438+574448+602684+639311)
/5
Дескриптор:
Білім алушы: Берілген сандарды
пайдалана отырып арифметикалық ортасын
табады
Сабақты қорытындылауға
арналған сәйкестендіру
тапсырмасы:
Алдыңғы білімді еске түсіру
тапсырмасы
Тапсырма-ларды талапқа сай
орындау
Талапқа сай
орындау
Оқулықпен
жұмыс Сәйкесін
табу
Жарайсың
Жақсы,
Талпын,
ынталан,
Ережені
қайтала
Жарайсың
Жақсы,
Талпын,
ынталан,
Ережені
қайтала
1-10 баллдық
бағалау
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















