Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Қысым |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 8 «» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сүйектің байланыс түрлері: қозғалмайтын, жартылай қозғалмалы, қозғалмалы. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-сүйектердің байланыс түрлерін салыстырады -буынның міндетті элементтерін анықтайды |
|
Құндылықтарға баулу: |
Ұлттық мүдде құндылығы: -Ұлттық мәдениетті дәріптеу Ар-ұят құндылығы: -Шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну; Талап құндылығы: -дұрыс қарым-қатынас орната білу |
|
Апта дәйексөзі |
Шығармашыл бала – ойлы бала |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (2 минут)
Үй жұмысын сұрау (4 минут) Сабақтың ортасы: - ой шақыру -жаңа сабақты түсіндіру (10 минут) |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу.Түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал тудыру. «Көңіл-күй шкаласы» Өткен білімді пысықтау 1-тапсырма
Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау Жаңа тақырыпты түсіндіру
|
Бөлінген топ бойынша орындарына орналасады. Бүгінгі сабаққа дайын болсақ – 1 шапалақ Бір-біріне сәттілік тілесек-2 шапалақ Бүгінгі ашық сабаққа белсене қатысамын десек-3 шапалақ Оқушылар кезектесіп қойылған сұраққа жауап береді. Өткен сабақты қайталап еске түсіреді. Тақырыпты түсініп, берілген анықтамаларды дәптерге жазып алады. |
Бағалау парақтарын таратып беру Мадақтау ынталандыру қағазын сыйлау Дескрипторы: Әр дұрыс жауапқа - 0,5 балл Барлығы - 2 балл ҚБ: дескриптор арқылы бірін-бірі бағалайды. Мадақтау |
8-сыныпқа арналған оқулық, https://wordwall.net/resource/86976786
Кітап, |
|
(4 минут)
(10 минут) (3 минут) Сабақты бекіту (9 минут) Сабақтың соңы (3 минут) |
2-тапсырма. «Ұшқыр ой» әдісі. (Жеке жұмыс) Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары
3-тапсырма. (Топтық жұмыс)
4-тапсырма. (Жеке жұмыс)
5-тапсырма. Жағдаяттық сұрақ (Жеке жұмыс) Жағдай: Спортпен шұғылданатын Айдос жаттығу кезінде тізе буынына зақым келтіріп алды.
Рефлексия. -Маған бәрі түсінікті -Мен сабақты түсінбедім -Менің сұрағым бар Үй
тапсырмасы. |
Оқушылар қалыптасты-рушы бағалау тапсырма-ларын орындайды. Тақырыпты оқи отырып берілген тапсырманы орындайды. Сүйектердің байланысу түрлерін салыстырады. Оқушылар буынның негізгі элементтері мен олардың сипаттамалары берілген дұрыс сәйкестікті табады. Оқушылар сүйек байланыстарын күнделікті өмірмен байланыстыру арқылы функционалдық сауаттылығын арттырады.
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. Оқушылар бүгінгі сабаққа асық арқылы кері байланыс береді. |
Дескрипторы: «1-4» - 0,5 балл «5-8» - 0,5 балл Барлығы 8
сұрақ ҚБ: дескрипторы бойынша өзін –өзі бағалайды. Дескрипторы: - әр дұрыс жауап 0,5 балл Барлығы 4
сөз ҚБ: мұғалімнің ұсынған дұрыс жауабы арқылы бірін-бірі бағалайды. Дескрипторы: - әр дұрыс жауап 0,5 балл Барлығы 4
сөз ҚБ: мұғалімнің ұсынған дұрыс жауабы арқылы өзін-өзі бағалайды. Дескрипторы: - Айдостың зақымданған сүйек байланысу түрін атайды 1 б - Бұл байланысу түрінің негізгі ерекшеліктерін сипаттайды 1 б - алдын-алу шараларын ұсынады 1 б Барлығы 3 балл ҚБ: дескрипторы бойынша Мадақтау ҚБ анықтайды |
https://learningapps.org/watch?v=poubhmdf525
Үлестірмелі қағаздар https://wordwall.net/resource/86996160
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Сүйектердің байланысу типтері" 8 сынып
Ашық сабақ "Сүйектердің байланысу типтері" 8 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Қысым |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 8 «» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сүйектің байланыс түрлері: қозғалмайтын, жартылай қозғалмалы, қозғалмалы. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-сүйектердің байланыс түрлерін салыстырады -буынның міндетті элементтерін анықтайды |
|
Құндылықтарға баулу: |
Ұлттық мүдде құндылығы: -Ұлттық мәдениетті дәріптеу Ар-ұят құндылығы: -Шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну; Талап құндылығы: -дұрыс қарым-қатынас орната білу |
|
Апта дәйексөзі |
Шығармашыл бала – ойлы бала |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (2 минут)
Үй жұмысын сұрау (4 минут) Сабақтың ортасы: - ой шақыру -жаңа сабақты түсіндіру (10 минут) |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу.Түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал тудыру. «Көңіл-күй шкаласы» Өткен білімді пысықтау 1-тапсырма
Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау Жаңа тақырыпты түсіндіру
|
Бөлінген топ бойынша орындарына орналасады. Бүгінгі сабаққа дайын болсақ – 1 шапалақ Бір-біріне сәттілік тілесек-2 шапалақ Бүгінгі ашық сабаққа белсене қатысамын десек-3 шапалақ Оқушылар кезектесіп қойылған сұраққа жауап береді. Өткен сабақты қайталап еске түсіреді. Тақырыпты түсініп, берілген анықтамаларды дәптерге жазып алады. |
Бағалау парақтарын таратып беру Мадақтау ынталандыру қағазын сыйлау Дескрипторы: Әр дұрыс жауапқа - 0,5 балл Барлығы - 2 балл ҚБ: дескриптор арқылы бірін-бірі бағалайды. Мадақтау |
8-сыныпқа арналған оқулық, https://wordwall.net/resource/86976786
Кітап, |
|
(4 минут)
(10 минут) (3 минут) Сабақты бекіту (9 минут) Сабақтың соңы (3 минут) |
2-тапсырма. «Ұшқыр ой» әдісі. (Жеке жұмыс) Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары
3-тапсырма. (Топтық жұмыс)
4-тапсырма. (Жеке жұмыс)
5-тапсырма. Жағдаяттық сұрақ (Жеке жұмыс) Жағдай: Спортпен шұғылданатын Айдос жаттығу кезінде тізе буынына зақым келтіріп алды.
Рефлексия. -Маған бәрі түсінікті -Мен сабақты түсінбедім -Менің сұрағым бар Үй
тапсырмасы. |
Оқушылар қалыптасты-рушы бағалау тапсырма-ларын орындайды. Тақырыпты оқи отырып берілген тапсырманы орындайды. Сүйектердің байланысу түрлерін салыстырады. Оқушылар буынның негізгі элементтері мен олардың сипаттамалары берілген дұрыс сәйкестікті табады. Оқушылар сүйек байланыстарын күнделікті өмірмен байланыстыру арқылы функционалдық сауаттылығын арттырады.
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. Оқушылар бүгінгі сабаққа асық арқылы кері байланыс береді. |
Дескрипторы: «1-4» - 0,5 балл «5-8» - 0,5 балл Барлығы 8
сұрақ ҚБ: дескрипторы бойынша өзін –өзі бағалайды. Дескрипторы: - әр дұрыс жауап 0,5 балл Барлығы 4
сөз ҚБ: мұғалімнің ұсынған дұрыс жауабы арқылы бірін-бірі бағалайды. Дескрипторы: - әр дұрыс жауап 0,5 балл Барлығы 4
сөз ҚБ: мұғалімнің ұсынған дұрыс жауабы арқылы өзін-өзі бағалайды. Дескрипторы: - Айдостың зақымданған сүйек байланысу түрін атайды 1 б - Бұл байланысу түрінің негізгі ерекшеліктерін сипаттайды 1 б - алдын-алу шараларын ұсынады 1 б Барлығы 3 балл ҚБ: дескрипторы бойынша Мадақтау ҚБ анықтайды |
https://learningapps.org/watch?v=poubhmdf525
Үлестірмелі қағаздар https://wordwall.net/resource/86996160
|
шағым қалдыра аласыз





















