Материалдар / Ашық сабақ "Сүйікті жазушы" 5-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Сүйікті жазушы" 5-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл ашық сабақ әріптестеріме өз көмегін тигізер деген үміттемін
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Қараша 2020
1191
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер

Мектеп:№57 жоббм

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Есболганова Э.

Сынып: 5 «В»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Сүйікті жазушы

Оқу мақсаты

А3. Ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айту

ТБ1.2 Лексикалық мағынасы жағынан заттың түрін, түсін, сапасын білдіретін сын есімдерді ажырата білу, жазба, ауызша жұмыстарда қолдану

Сабақтың мақсаты

Тақырыпты видеоролик арқылы болжау

Ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыстардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айту

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Білу, түсіну, қолдану, талдау

Бағалау критерийлері

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.

Сын есімнің мағыналық түрлерін біледі

Тілдік мақсат

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: сүйікті, дүниеге келу

Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер – сұрақтар немесе сөйлем

Құндылықтарға баулу

Туған жерге деген сүйіспеншілікке баулу арқылы патриоттық құндылық іске асырылады

Пәнаралық байланыс

Өзбек тілі, әдебиет

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Өз мектебі туралы біледі


Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған қызмет (іс-әрекет)


Ресурстар

Сабақтың басы



3 минут



5 минут
















Сабақтың ортасы

20 минут







































































Қорытынды:

5 минут

Ұйымдастыру кезеңі:

Ынтымақтастықты орнату

Қима қағаздар арқылы 2 топқа біріктіру.

1-топ: «Сын есім»

2 – топ: «Етістік»

«Миға шабуыл» әдісі арқылы үй тапсырмасын еске түсіру

-Қазақ тілі сабағында не істейсіңдер? Суреттерді пайдаланып, жауап беріңдер.





Жаңа сабаққа оқушы назарын аудару

Видеоролик көру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу

Жаңа сөздермен жұмыс

Сүйікті, дүниеге келу,қызмет атқару, Жазушылар Одағы.

Жаңа сөздерді қатыстырып, сөйлем құра

Дескриптор:

-Жаңа сөздердің мағынасын біледі

-Жаңа сөздерді қатыстырып, сөйлем құрайды.


Топпен жұмыс.

«Топтастыру» стратегиясы

1 – топ: «Сүйікті жазушы»

2 – топ: «Мен жазамын»


3 – тапсырма. Жазылым.

Жеке жұмыс. Қосымшаларды жаз.


5-тапсырма. Оқылым. Мәтінді мазмұнда

«Роунд – робин» әдісі.

Бердібек Соқпақбаевтың өмір жолын бір сөйлемнен айтып шығу.


6 – тапсырма. Айтылым. «Дұрыс – бұрыс» әдісі

Жұппен жұмыс

Мәтінге сүйеніп, ақпараттың дұрыстығын тексер. Түсіндір.


7 – тапсырма. Топпен жұмыс «Сәйкестендір» әдісі.

Сөздерді мағынасына қарай сәйкестендір.



8 – тапсырма.Жазылым.

Жеке жұмыс.

Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жаз.


Дескриптор:

-Суретке қарап өз ойын ашық, нақты айтады

-Не істейсің? сұрағына жауап береді

-Ауызша мәтіндер құрауда қазақ тіліндегі төл дыбыс-тардың дыбысталуын, үндестік заңын ескеріп айтады

-Сын есімнің мағыналық түрлерін біледі

-Синоним сөздерді таба алады

-Оқыған мәтінін анық, нақты мазмұндай алады

-Ақпараттың дұрыс немесе бұрыстығын біледі

-Сөздерді сәйкестендіреді


«Зымыран сұрақтар»

Жаңа сабақты қалай меңгергенін тексеру мақсатында сұрақ – жауап өткізу.



Слайд

Видеоролик


ҚБ


А-4 парағы



ҚБ


Сабақтың соңы

5 мин


Рефлексия

«Бағдаршам» әдісі

Shape1 Shape2

ТҮСІНГЕН ЖОҚПЫН!


  • -

Shape3

Shape4

АЗДАП ТҮСІНДІМ!

-


Shape5

Shape6

ТҮСІНДІМ!


-



Үй тапсырмасы:

2 минут


10-тапсырма




Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Деңгейлік тапсырмалар

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

«Бес бармақ»

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары


Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қолжеткізді ме?

Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба?

Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!