Күні: 27 .11.2017ж Тексерген:
Сыныбы: 11 «А»
Пәні: Информатика
|
№12 Сабақтың тақырыбы: |
§11. Сұраныстарды ұйымдастыру |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға сұраныстарды ұйымдастыру туралы түсінік беру. |
||||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
1. Оқушылар сұраныстарды ұйымдастыру мен танысады; 2. Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық тапсырма орындауда тиімді пайдаланады. 3. Компьютерде дұрыс жұмыс істеу ережесін ұстануға үйренеді. |
||||||||
|
Оқыту технологиясы: |
Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, Ақпараттық – коммуникациялық технологиясы. |
||||||||
|
Сабақтың түрі: |
Аралас сабақ |
||||||||
|
Қажетті құралдар мен көрнекіліктер: |
Интерактивті тақта, компьютер, маркер, проектор, плакат, дәптер, оқулық, слайдтар |
||||||||
|
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. |
1. Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеп, құрал-жабдықтарын тексеру. 2. Сергіту сәтін пайдалана отырып, сабаққа назар аударту. 3. Ойын картасы арқылы 3 топқа бөлу. |
||||||||
|
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. |
- Қандай жағдайларда кестелерді байланыстыру қажет? - Түйінді көрсеткішке анықтама беріңдер? - Байланысқан кестеде түйінді көрсеткіштің болмауы мүмкін бе? Неліктен? - Бірнеше кестені қалай байланыстыруға болады? - Бұрын құрылған байланысты жоюға бола ма? - Қандай жағдайда байланысқан көрсеткіштердің Каскадты жаңару жалаушасы қосылмайды? |
Интервью әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру |
|||||||
|
ІІІ. Қызығушылығын ояту: |
Оқушылардан жаңа тақырып бойынша сұраныстарды ұйымдастыру туралы сұрау? |
||||||||
|
IV. Мағынаны тану: |
І – ІІ - ІІІ топқа тапсырма беремін. Сұраныстарды ұйымдастыру тақырыбын тақырыпшаларға бөліп, топтарға таратып беру. |
Топтастыру әдісін пайдалану арқылы топтарға тапсырманы бөліп беремін. |
|||||||
|
V. Сәйкестендіру кестесімен жұмыс |
Оқушыларға сәйкестендіру кестесін таратып жеке жұмыс жасату. |
Жеке жұмыс жасау арқылы оқушылар сәйкестендіру кестесін беріп сабақтан алған білімдерін тексеремін. |
|||||||
|
VІ. Ой толғаныс: |
Оқушыларға тест тапсырмаларын таратып беремін. |
Жеке жұмыс жасау арқылы білімдерін тексеремін. |
|||||||
|
VІ. Үйге тапсырма: |
§11. Сұраныстарды ұйымдастыру |
|
|||||||
|
VІІ. Бағалау: |
Сабақ барысындағы көңіл – күйлерін, алған әсерлерін, нені біліп, үйренгендерін жазады. Білемін, Үйрендім, Үйренгім келеді стратегиясы |
|
|||||||
Топ басшы бағалау парағы
...... тобы
|
Р/с |
Оқушының аты-жөні |
Үй тапсырмасы |
Топтық жұмыс |
Сәйкестендіру кестесі |
Тест тапсырмасы |
Жалпы ұпайы |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
Топ басшы бағалау парағы
...... тобы
|
Р/с |
Оқушының аты-жөні |
Үй тапсырмасы |
Топтық жұмыс |
Сәйкестендіру кестесі |
Тест тапсырмасы |
Жалпы ұпайы |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
Топ басшы бағалау парағы
...... тобы
|
Р/с |
Оқушының аты-жөні |
Үй тапсырмасы |
Топтық жұмыс |
Сәйкестендіру кестесі |
Тест тапсырмасы |
Жалпы ұпайы |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
Сәйкестендіру кестесі
Сұраныс дегеніміз не?
Сұраныс бланкісіндегі сұрыптау жолы сұрыптау деңгейін анықтайды..
Таңдау шарты дегеніміз не?
Сұраныста мәліметтерді сұрыптауды қалай жүргізеді.
Параметрлі сұраныс үшін күрделі шартты қалай құруға болады?
Сұраныс мәліметтер қорынан қажетті ақпаратты таңдау құралы болып табылады
Таңдауға арналған сұраныстар құлданушының кестедегі бар ақпараттан қажетін таңдауға негізделген.
Сұраныстың арнайы түрі қолданушыға сұранысты қосу кезеңінде мәліметтерді таңдау критериін өзі енгізуге мүмкіндік береді.
Сәйкестендіру кестесі
Сұраныс дегеніміз не?
Таңдау шарты дегеніміз не?
Сұраныста мәліметтерді сұрыптауды қалай жүргізеді.
Параметрлі сұраныс үшін күрделі шартты қалай құруға болады?
Сұраныс мәліметтер қорынан қажетті ақпаратты таңдау құралы болып табылады
Таңдауға арналған сұраныстар құлданушының кестедегі бар ақпараттан қажетін таңдауға негізделген.
Сұраныс бланкісіндегі сұрыптау жолы сұрыптау деңгейін анықтайды..
Сұраныстың арнайы түрі қолданушыға сұранысты қосу кезеңінде мәліметтерді таңдау критериін өзі енгізуге мүмкіндік береді.
Тест тапсырмалары.
1. Қатар тұрған бірнеше көрсеткішті ерекшелеу үшін қандай перне қолданылады?
А) Shist В) Ctrl С) Alt Д) Shift + Ctrl
2. Басқа көрсеткіштер арқылы тізімде тұрған бірнеше көрсеткішті ерекшелеу үшін қандай перне қолданылады?
А) Shist В) Ctrl С) Alt Д) Shift + Ctrl
3. Символдардың кез келген тобы үшін шаблон ретінде қандай символ қолданылады?
А) ? В) ! С) # Д) *
4. Мәндер диапозоны бойынша мәліметтерді таңдауға арналған таңдау шартында қандай оператор қолданылады?
А) Min В) Count С) Avg Д) Between
5. Әр топтағы берілген көрсеткіштің барлық мәндерінің орта арифметикасын шығаратын қорытынды функцияны көрсетіңдер:
А) Min В) Count С) Avg Д) StDev
Тест тапсырмалары.
1. Қатар тұрған бірнеше көрсеткішті ерекшелеу үшін қандай перне қолданылады?
А) Shist В) Ctrl С) Alt Д) Shift + Ctrl
2. Басқа көрсеткіштер арқылы тізімде тұрған бірнеше көрсеткішті ерекшелеу үшін қандай перне қолданылады?
А) Shist В) Ctrl С) Alt Д) Shift + Ctrl
3. Символдардың кез келген тобы үшін шаблон ретінде қандай символ қолданылады?
А) ? В) ! С) # Д) *
4. Мәндер диапозоны бойынша мәліметтерді таңдауға арналған таңдау шартында қандай оператор қолданылады?
А) Min В) Count С) Avg Д) Between
5. Әр топтағы берілген көрсеткіштің барлық мәндерінің орта арифметикасын шығаратын қорытынды функцияны көрсетіңдер:
А) Min В) Count С) Avg Д) StDev
Тест тапсырмалары.
1. Қатар тұрған бірнеше көрсеткішті ерекшелеу үшін қандай перне қолданылады?
А) Shist В) Ctrl С) Alt Д) Shift + Ctrl
2. Басқа көрсеткіштер арқылы тізімде тұрған бірнеше көрсеткішті ерекшелеу үшін қандай перне қолданылады?
А) Shist В) Ctrl С) Alt Д) Shift + Ctrl
3. Символдардың кез келген тобы үшін шаблон ретінде қандай символ қолданылады?
А) ? В) ! С) # Д) *
4. Мәндер диапозоны бойынша мәліметтерді таңдауға арналған таңдау шартында қандай оператор қолданылады?
А) Min В) Count С) Avg Д) Between
5. Әр топтағы берілген көрсеткіштің барлық мәндерінің орта арифметикасын шығаратын қорытынды функцияны көрсетіңдер:
А) Min В) Count С) Avg Д) StDev
Тест тапсырмалары.
1. Қатар тұрған бірнеше көрсеткішті ерекшелеу үшін қандай перне қолданылады?
А) Shist* В) Ctrl С) Alt Д) Shift + Ctrl
2. Басқа көрсеткіштер арқылы тізімде тұрған бірнеше көрсеткішті ерекшелеу үшін қандай перне қолданылады?
А) Shist В) Ctrl* С) Alt Д) Shift + Ctrl
3. Символдардың кез келген тобы үшін шаблон ретінде қандай символ қолданылады?
А) ? В) ! С) # Д) **
4. Мәндер диапозоны бойынша мәліметтерді таңдауға арналған таңдау шартында қандай оператор қолданылады?
А) Min В) Count С) Avg Д) Between*
5. Әр топтағы берілген көрсеткіштің барлық мәндерінің орта арифметикасын шығаратын қорытынды функцияны көрсетіңдер:
А) Min В) Count С) Avg* Д) StDev
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Сұраныстарды ұйымдастыру" 11 сынып
Ашық сабақ "Сұраныстарды ұйымдастыру" 11 сынып
Күні: 27 .11.2017ж Тексерген:
Сыныбы: 11 «А»
Пәні: Информатика
|
№12 Сабақтың тақырыбы: |
§11. Сұраныстарды ұйымдастыру |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға сұраныстарды ұйымдастыру туралы түсінік беру. |
||||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
1. Оқушылар сұраныстарды ұйымдастыру мен танысады; 2. Тақырып бойынша алған теориялық білімдерін практикалық тапсырма орындауда тиімді пайдаланады. 3. Компьютерде дұрыс жұмыс істеу ережесін ұстануға үйренеді. |
||||||||
|
Оқыту технологиясы: |
Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы, Ақпараттық – коммуникациялық технологиясы. |
||||||||
|
Сабақтың түрі: |
Аралас сабақ |
||||||||
|
Қажетті құралдар мен көрнекіліктер: |
Интерактивті тақта, компьютер, маркер, проектор, плакат, дәптер, оқулық, слайдтар |
||||||||
|
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. |
1. Оқушылармен сәлемдесіп, түгендеп, құрал-жабдықтарын тексеру. 2. Сергіту сәтін пайдалана отырып, сабаққа назар аударту. 3. Ойын картасы арқылы 3 топқа бөлу. |
||||||||
|
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. |
- Қандай жағдайларда кестелерді байланыстыру қажет? - Түйінді көрсеткішке анықтама беріңдер? - Байланысқан кестеде түйінді көрсеткіштің болмауы мүмкін бе? Неліктен? - Бірнеше кестені қалай байланыстыруға болады? - Бұрын құрылған байланысты жоюға бола ма? - Қандай жағдайда байланысқан көрсеткіштердің Каскадты жаңару жалаушасы қосылмайды? |
Интервью әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру |
|||||||
|
ІІІ. Қызығушылығын ояту: |
Оқушылардан жаңа тақырып бойынша сұраныстарды ұйымдастыру туралы сұрау? |
||||||||
|
IV. Мағынаны тану: |
І – ІІ - ІІІ топқа тапсырма беремін. Сұраныстарды ұйымдастыру тақырыбын тақырыпшаларға бөліп, топтарға таратып беру. |
Топтастыру әдісін пайдалану арқылы топтарға тапсырманы бөліп беремін. |
|||||||
|
V. Сәйкестендіру кестесімен жұмыс |
Оқушыларға сәйкестендіру кестесін таратып жеке жұмыс жасату. |
Жеке жұмыс жасау арқылы оқушылар сәйкестендіру кестесін беріп сабақтан алған білімдерін тексеремін. |
|||||||
|
VІ. Ой толғаныс: |
Оқушыларға тест тапсырмаларын таратып беремін. |
Жеке жұмыс жасау арқылы білімдерін тексеремін. |
|||||||
|
VІ. Үйге тапсырма: |
§11. Сұраныстарды ұйымдастыру |
|
|||||||
|
VІІ. Бағалау: |
Сабақ барысындағы көңіл – күйлерін, алған әсерлерін, нені біліп, үйренгендерін жазады. Білемін, Үйрендім, Үйренгім келеді стратегиясы |
|
|||||||
Топ басшы бағалау парағы
...... тобы
|
Р/с |
Оқушының аты-жөні |
Үй тапсырмасы |
Топтық жұмыс |
Сәйкестендіру кестесі |
Тест тапсырмасы |
Жалпы ұпайы |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
Топ басшы бағалау парағы
...... тобы
|
Р/с |
Оқушының аты-жөні |
Үй тапсырмасы |
Топтық жұмыс |
Сәйкестендіру кестесі |
Тест тапсырмасы |
Жалпы ұпайы |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
Топ басшы бағалау парағы
...... тобы
|
Р/с |
Оқушының аты-жөні |
Үй тапсырмасы |
Топтық жұмыс |
Сәйкестендіру кестесі |
Тест тапсырмасы |
Жалпы ұпайы |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
Сәйкестендіру кестесі
Сұраныс дегеніміз не?
Сұраныс бланкісіндегі сұрыптау жолы сұрыптау деңгейін анықтайды..
Таңдау шарты дегеніміз не?
Сұраныста мәліметтерді сұрыптауды қалай жүргізеді.
Параметрлі сұраныс үшін күрделі шартты қалай құруға болады?
Сұраныс мәліметтер қорынан қажетті ақпаратты таңдау құралы болып табылады
Таңдауға арналған сұраныстар құлданушының кестедегі бар ақпараттан қажетін таңдауға негізделген.
Сұраныстың арнайы түрі қолданушыға сұранысты қосу кезеңінде мәліметтерді таңдау критериін өзі енгізуге мүмкіндік береді.
Сәйкестендіру кестесі
Сұраныс дегеніміз не?
Таңдау шарты дегеніміз не?
Сұраныста мәліметтерді сұрыптауды қалай жүргізеді.
Параметрлі сұраныс үшін күрделі шартты қалай құруға болады?
Сұраныс мәліметтер қорынан қажетті ақпаратты таңдау құралы болып табылады
Таңдауға арналған сұраныстар құлданушының кестедегі бар ақпараттан қажетін таңдауға негізделген.
Сұраныс бланкісіндегі сұрыптау жолы сұрыптау деңгейін анықтайды..
Сұраныстың арнайы түрі қолданушыға сұранысты қосу кезеңінде мәліметтерді таңдау критериін өзі енгізуге мүмкіндік береді.
Тест тапсырмалары.
1. Қатар тұрған бірнеше көрсеткішті ерекшелеу үшін қандай перне қолданылады?
А) Shist В) Ctrl С) Alt Д) Shift + Ctrl
2. Басқа көрсеткіштер арқылы тізімде тұрған бірнеше көрсеткішті ерекшелеу үшін қандай перне қолданылады?
А) Shist В) Ctrl С) Alt Д) Shift + Ctrl
3. Символдардың кез келген тобы үшін шаблон ретінде қандай символ қолданылады?
А) ? В) ! С) # Д) *
4. Мәндер диапозоны бойынша мәліметтерді таңдауға арналған таңдау шартында қандай оператор қолданылады?
А) Min В) Count С) Avg Д) Between
5. Әр топтағы берілген көрсеткіштің барлық мәндерінің орта арифметикасын шығаратын қорытынды функцияны көрсетіңдер:
А) Min В) Count С) Avg Д) StDev
Тест тапсырмалары.
1. Қатар тұрған бірнеше көрсеткішті ерекшелеу үшін қандай перне қолданылады?
А) Shist В) Ctrl С) Alt Д) Shift + Ctrl
2. Басқа көрсеткіштер арқылы тізімде тұрған бірнеше көрсеткішті ерекшелеу үшін қандай перне қолданылады?
А) Shist В) Ctrl С) Alt Д) Shift + Ctrl
3. Символдардың кез келген тобы үшін шаблон ретінде қандай символ қолданылады?
А) ? В) ! С) # Д) *
4. Мәндер диапозоны бойынша мәліметтерді таңдауға арналған таңдау шартында қандай оператор қолданылады?
А) Min В) Count С) Avg Д) Between
5. Әр топтағы берілген көрсеткіштің барлық мәндерінің орта арифметикасын шығаратын қорытынды функцияны көрсетіңдер:
А) Min В) Count С) Avg Д) StDev
Тест тапсырмалары.
1. Қатар тұрған бірнеше көрсеткішті ерекшелеу үшін қандай перне қолданылады?
А) Shist В) Ctrl С) Alt Д) Shift + Ctrl
2. Басқа көрсеткіштер арқылы тізімде тұрған бірнеше көрсеткішті ерекшелеу үшін қандай перне қолданылады?
А) Shist В) Ctrl С) Alt Д) Shift + Ctrl
3. Символдардың кез келген тобы үшін шаблон ретінде қандай символ қолданылады?
А) ? В) ! С) # Д) *
4. Мәндер диапозоны бойынша мәліметтерді таңдауға арналған таңдау шартында қандай оператор қолданылады?
А) Min В) Count С) Avg Д) Between
5. Әр топтағы берілген көрсеткіштің барлық мәндерінің орта арифметикасын шығаратын қорытынды функцияны көрсетіңдер:
А) Min В) Count С) Avg Д) StDev
Тест тапсырмалары.
1. Қатар тұрған бірнеше көрсеткішті ерекшелеу үшін қандай перне қолданылады?
А) Shist* В) Ctrl С) Alt Д) Shift + Ctrl
2. Басқа көрсеткіштер арқылы тізімде тұрған бірнеше көрсеткішті ерекшелеу үшін қандай перне қолданылады?
А) Shist В) Ctrl* С) Alt Д) Shift + Ctrl
3. Символдардың кез келген тобы үшін шаблон ретінде қандай символ қолданылады?
А) ? В) ! С) # Д) **
4. Мәндер диапозоны бойынша мәліметтерді таңдауға арналған таңдау шартында қандай оператор қолданылады?
А) Min В) Count С) Avg Д) Between*
5. Әр топтағы берілген көрсеткіштің барлық мәндерінің орта арифметикасын шығаратын қорытынды функцияны көрсетіңдер:
А) Min В) Count С) Avg* Д) StDev
шағым қалдыра аласыз













