| |
Күні: 30.11.2017 | Мұғалімнің аты-жөні: Г.Ағманова |
Сынып:7а | Қатысқандар саны:Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы | Су ресурстарының маңызы |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 7.3.3.2 Cу ресурстарының маңыздылығын түсіндіреді
|
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар білуі керек: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.Көптеген оқушылар мынаны жасай алуы керек:Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады. |
Бағалау критерийлері | - су ресурстарының маңыздылығын дәлелдейді
|
Тілдік мақсаттар
| Пәнге қатысты лексика және терминология:Судың агрегаттық күйі, физикалық қасиеті,химиялық қасиетіДиалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Судың қасиеттері |
Құндылықтарды дарыту
| Барлығына тең құқықтар мен мүмкіндіктер туғызу, үздіксіз білім алу.Оқушының бойына құрмет, ынтымақтастық, ашықтық, еңбек және шығармашылық, өмір бойы білім алу құндылықтарын дарыту |
Пәнаралық байланыстар | Физика, биология |
Бастапқы білім
| Гидросфера және оның құрамдас бөліктері |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар |
Сабақтың басы 3 минут
5 минут | Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу.Психологиялық ахуал қалыптастыру;
«Алтын балық» әдісі арқылы сұрақтар қойып, қайталау жүргізу.
«Сен білесің бе?» айдары арқылы сабақтың тақырыбын ашуға түрткі болу;Қалай ойлайсындар бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? Сабақтың тақырыбы:«Су ресурстарының маңызы» | слайд |
Сабақтың ортасы 27 минут | «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі(Ж.Ж) Суреттер бойынша су ресурстарының қолдану мақсатын әңгімелеу;Дескриптор− су ресурстарының қолдану аясын сипаттайды;− күнделікті өмірде қолданылуын әңгімелейді; − экономика салаларында қолдануын әңгімелейді;− маңыздылығын дұрыс қорытындылайды.
(Ж.Ж) «Тәжірибе алмасайық» әдісіДескрипторСудың қасиеттерін анықтайды;Ерекшеліктерін біледі;Судың пішіні мен көлемін сипаттайды
Логикалық тапсырмаДескрипторОй жүйріктіктері анықталады;Жылдам қимылдайды;Тығырықтан шыға алады;
| суреттер
Бокал, су, тұз, т.б. |
Сабақтың соңы5 минут | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:- нені білдім, нені үйрендім?- нені толық түсінбедім? |
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
| Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |
Сабақ бойынша рефлексия |
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1: 2:Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|