5-сынып | Мерзімі: 28.02.2018ж |
Сабақтың тақырыбы: | Судың маңызы |
Сілтеме | Оқу бағдарламасы , «Қазақ тілі» оқулығы 5-сынып, bilimlаnd сайты |
Сабақтың мақсаты: | Т1. Тақырыпты тірек сөздер арқылы болжауА5. Берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу |
Жетістік критерийлері: | Оқушының төменгі жетістігі(ОТЖ): қазақша судың тіршілік көзі екенін түсінеді, достарымен сөйлеседі. |
| Оқушының орташа жетістігі(ООЖ):тақырыпқа қатысты жаңа сөздерді сөйлесім барысында тиімді қолдана алады, суды үнемдеу керектігін түсіндіреді. |
| Оқушының жоғарғы жетістігі (ОЖЖ): тақырып аясында өзінің сыныптастарымен сұхбат құрады, мәтін құрайды. |
Сабақтың түрі | Жаңа сабақ |
Сабақтың әдіс | Блум таксономиясы, СТО, ОүБ, АКТ, ЖӘ |
Оқыту формасы | Топтық жұмыс |
Сабақтың көрнекілігі: | Оқулық, планшет, смайлик, стикерлер, бейнефильм, қима қағаздар |
Сабақ барысы |
1. Ұйымдастыру кезеңі | АмандасуСыныпта психологиялық ахуал туғызу (аквариумнен балықтарды беру)Балықтар қандай көңіл-күйде балалар?Дұрыс, көңілді. Сендер де сабақты осындай көңіл-күйде бастауға дайынсыңдар ма? |
Кезеңдер | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Білу | «Миға шабуыл» әдісі«Су- тіршілік көзі» бейнефильм көру | Оқушылар интербелсенді тақтадан бейнефильмді тамашалайды |
Түсіну | «Сипаттау» әдісіСудың пішіні (формасы)Судың түсіСудың дәмі | Оқушылар суға тән белгілерін сипаттайды |
Қолдану | «Көңілді айналым» әдісіДәмі де жоқ, түсі де жоқ ,Пайдаланбас кісі де жоқ. Ол не?А. СуВ. Ауа С. Бу Адам ағзасы неше пайыз судан тұрады? /86/А. 86В. 75С. 95Балықтардың ағзасы неше пайыз судан тұрады? /75/А. 86В. 75С. 95
Ал қияр мен қарбыздың құрамында неше пайыз су бар? /95/А. 86В. 75С. 95
Неге өзен суын ішуге болмайды? / лас/А. ласВ. хлорС. тұзды | Оқушыларға берілген парақшалардағы сұрақтарға жауап беріп, өзінің парақшасын көршісіне береді, ол келесі сұраққа жауап беріп, алдыңғысының дұрыстығын тексереді. |
| Даналық сөздердің мағынасына қарай суреттерді табу | Оқушылар даналық сөз бен суреті тауып, мақалдың мағынасын түсіндіреді |
Кері байланыс | Қалай ойлайсыңдар балалар:Су ауыр ма? Мұз ауыр ма? | Оқушылар өз ойларын айтады |
Оқушыларды бағалау | Формативті бағалау бәрекелді ! жақсы! әттеген-ай!
| Оқушылар смайликтер алады |
Рефлексия | Балықтарға «Екі жұлдыз, бір тілек» тілеп, аквариумге салады | Оқушылар «Екі жұлдыз, бір тілек» тілеп, аквариумге салады
|