Пәні: Өзін-өзі тану
Мектеп: №62 Н. Төреқұлов атындағы жалпы орта мектеп
Күні: 30.04.19ж
Сынып: 8а
№: 30-сабақ
Мұғалім: Нурсейтова К.
Тақырыбы: Шығармашылық қанатында
Құндылық: Сүйіспеншілік
Қасиеттер: Жақсы көру, аянбай қызмет ету, ізгілік, мәдени мұраны құрметтеу.
|
Сабақтың мақсаты: Адам боп қалу шынайылықты қажет ететіндігі туралы түсініктерін кеңейту. Міндеттері: Білімділік: - басқалар туралы жамандық ойламауға түсініктерін қалыптастыру; Дамытушылық: - өз-өзіне сенімді болуға ықпал жасау; Тәрбиелік: - уәдеде тұра білугетәрбиелеу. |
Сәлемдесу түгел деу |
||||
|
Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі: Тыныштық сәті: (Баяу музыка) «Нұрға бөлену» 2.Үй тапсырмасын тексеру. «Мені шабыттандырады» тақырыбына жазып келген эсселерін оқиды. |
|
||||
|
3.Дәйексөз ... Тегінде адам баласы адам баласынан ақыл, ғылым, ар, мінез деген нәрселермен озады. Онан басқа нәрселермен оздым ғой демектің бәрі де – ақымақтық. Абай.
|
|
||||
|
4. Әңгімелеу: Шебер мен бала
|
|
||||
|
5.Шығармашылық жұмыс 1-тапсырма: Кестедегі ұғым мен анықтамаларды сәйкестендір.
2-тапсырма: Өз түсініктеріңдегі шынайы сұлу адамның кісілік келбетін ашып, оған мінездеме жазыңдар. Менің өзіме разы болмай отырған бір жерім бар. Ол – домбыра тартуды білмеймін. Домбыра тарта білу мәдениеттің, өнердің бір түрі ғой. Мынадай шет жерде, майдан даласында, окопта, жер үйде отырғаныңда домбыра саған серік емес пе? Домбыраға қосып ән салсаң, әрі тыынығар едің, әрі көңіл көтерер едің. Қазақтың халық әндерін шалқыта, ретіне келтіре айтып ән салсаң, сонау алыстағы, ұлан-байтақ жеріңе, Қазақстаныңа барып сайраңдап қайтқандай болар едің деймін. Ия, досым , домбыра үйрену керек. Осы әңгімеден соң, домбыра үйренермін-ау деп ойлаймын. |
|
||||
|
6.Топпен ән айтуЕлім менің Сөзі: Н. Ә.Назарбаев Арайлап таңым, асқақтап тауым, Әні: Б. Тілеуханов. Ән ойнап көгім, күй тартып көлім. Қол жетті, міне, аңсаған күнге, Жасайбержаса, қазағымменің.Қ-СЫ:Елім менің аңсаған, Қазақстаным - жасыл орманым, Тас бұғаудан босаған. Қуанышымды жасыра алмадым. Құтты болсын отауың, Аңсаған бабам, аңсаған елім Берік болсын босағаң. Бостандықеді ау, асыларманым. Бабамның қаны , анамның жасы, Сіңген бұл далам, қымбатсың маған. Береке, бірлік - қамалдың басы, Қ-СЫ:Ұрпақ үшін, ел үшін, Ұрпаққа мәңгі тіл қатшы, далам. Атамекен жер үшін Күйінсін жауың, сүйінсін досың, Берекең мен бірлігің, Жиылсын қауым, құйылсын көшің. Таси берсін ырысың Ертеңің үшін аянба, ерім, Ояншы, елім, жиылсын есің. |
|
||||
|
7.Үй тапсырмасы. 1. Келесі сабақ: |
|
||||
|
8.Соңғы тыныштық сәті: Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді бойларыңызға сіңіріп,жүректеріңізге түйіп алыңыздар |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Шығармашылық қанатында
Ашық сабақ Шығармашылық қанатында
Пәні: Өзін-өзі тану
Мектеп: №62 Н. Төреқұлов атындағы жалпы орта мектеп
Күні: 30.04.19ж
Сынып: 8а
№: 30-сабақ
Мұғалім: Нурсейтова К.
Тақырыбы: Шығармашылық қанатында
Құндылық: Сүйіспеншілік
Қасиеттер: Жақсы көру, аянбай қызмет ету, ізгілік, мәдени мұраны құрметтеу.
|
Сабақтың мақсаты: Адам боп қалу шынайылықты қажет ететіндігі туралы түсініктерін кеңейту. Міндеттері: Білімділік: - басқалар туралы жамандық ойламауға түсініктерін қалыптастыру; Дамытушылық: - өз-өзіне сенімді болуға ықпал жасау; Тәрбиелік: - уәдеде тұра білугетәрбиелеу. |
Сәлемдесу түгел деу |
||||
|
Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі: Тыныштық сәті: (Баяу музыка) «Нұрға бөлену» 2.Үй тапсырмасын тексеру. «Мені шабыттандырады» тақырыбына жазып келген эсселерін оқиды. |
|
||||
|
3.Дәйексөз ... Тегінде адам баласы адам баласынан ақыл, ғылым, ар, мінез деген нәрселермен озады. Онан басқа нәрселермен оздым ғой демектің бәрі де – ақымақтық. Абай.
|
|
||||
|
4. Әңгімелеу: Шебер мен бала
|
|
||||
|
5.Шығармашылық жұмыс 1-тапсырма: Кестедегі ұғым мен анықтамаларды сәйкестендір.
2-тапсырма: Өз түсініктеріңдегі шынайы сұлу адамның кісілік келбетін ашып, оған мінездеме жазыңдар. Менің өзіме разы болмай отырған бір жерім бар. Ол – домбыра тартуды білмеймін. Домбыра тарта білу мәдениеттің, өнердің бір түрі ғой. Мынадай шет жерде, майдан даласында, окопта, жер үйде отырғаныңда домбыра саған серік емес пе? Домбыраға қосып ән салсаң, әрі тыынығар едің, әрі көңіл көтерер едің. Қазақтың халық әндерін шалқыта, ретіне келтіре айтып ән салсаң, сонау алыстағы, ұлан-байтақ жеріңе, Қазақстаныңа барып сайраңдап қайтқандай болар едің деймін. Ия, досым , домбыра үйрену керек. Осы әңгімеден соң, домбыра үйренермін-ау деп ойлаймын. |
|
||||
|
6.Топпен ән айтуЕлім менің Сөзі: Н. Ә.Назарбаев Арайлап таңым, асқақтап тауым, Әні: Б. Тілеуханов. Ән ойнап көгім, күй тартып көлім. Қол жетті, міне, аңсаған күнге, Жасайбержаса, қазағымменің.Қ-СЫ:Елім менің аңсаған, Қазақстаным - жасыл орманым, Тас бұғаудан босаған. Қуанышымды жасыра алмадым. Құтты болсын отауың, Аңсаған бабам, аңсаған елім Берік болсын босағаң. Бостандықеді ау, асыларманым. Бабамның қаны , анамның жасы, Сіңген бұл далам, қымбатсың маған. Береке, бірлік - қамалдың басы, Қ-СЫ:Ұрпақ үшін, ел үшін, Ұрпаққа мәңгі тіл қатшы, далам. Атамекен жер үшін Күйінсін жауың, сүйінсін досың, Берекең мен бірлігің, Жиылсын қауым, құйылсын көшің. Таси берсін ырысың Ертеңің үшін аянба, ерім, Ояншы, елім, жиылсын есің. |
|
||||
|
7.Үй тапсырмасы. 1. Келесі сабақ: |
|
||||
|
8.Соңғы тыныштық сәті: Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді бойларыңызға сіңіріп,жүректеріңізге түйіп алыңыздар |
|
шағым қалдыра аласыз













