|
Сабақ Қазақ тілі Сын есім |
Мектеп №39 «Мырзашөл» жалпы орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні 08.04 .Сынып 3 «Ә» |
Мұғалімнің есімі:Сайдуллаева Гулзада |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары: |
Сын есім сөздерді пайдаланып,көркем сөйлеуге жаттықтыру.Оқу- шылардың сөздік қорын сын есім сөздермен толықтыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар:Заттың түрін,түсін,сапасын білдіретін сөздерді біледі,басқа сөздерден ажырата алады |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі : Берілген зат есімдерге қатысты сын есімдерді дұрыс тауып жаза алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Сөздік қорын,көру зейінін және есте сақтауды дамыту. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:Сөздік қорын,тіл байлығын арттыру |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: заттың түрі, заттың түсі, заттың сапасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер : |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сіз неліктен ................екенін айта аласыз ба? Сын есімнің заттың түрін,түсін,сапасын білдіретінін дәлелдеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар : Жаттығуларды сауатты, көркем жазу |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Сын есім |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар ( төменде жоспарланған жаттығулармен қатар , ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы 10 мин |
Сәлемдесу, түгелдеу. «Шаттық шеңбері арқылы» ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Оқушыларды түстер арқылы топқа бөлу « Күн көзін ашайық?» ойыны арқылы тапсырмалар орындау, талдау.
|
Плакат Стикер Маркер |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 25 мин |
Оқулықпен жұмыс, берілген жаттығуларды талдау, түсіну 1-жаттығу. Әр топтан оқушылар шығып тақтаға тапсырманы орындайды 2-жаттығу. Әр оқушы тапсырманы жеке орындайды. 3-жаттығу. Топтық жұмыс. 4-жаттығу.Әр топтан оқушылар шығып тақтаға тапсырманы орындайды.
Шығармашылық тапсырма « Адасқан буындар» ойыны.Қандай сын есімдер жасырылғанын табыңдар. Берілген зат есімдермен сәйкестендіру. Зықыл жапырақ сақжұм ағаш лусұ үй Сылжа алма ыңқал нан ікби адам Асуж сиыр анжу орман тікүш қыз
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 10 мин |
Семантикалық картамен жұмыс
Бағалау:жеке оқушыларды,топты Үй тапсырмасы:5-жаттығу Кері байланыс : «жасыл,сары,қызыл» түстер арқылы
|
Плакат Маркер Түсті қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат Қазақ тілі, «Атамұра» 2013, 3 сыныпГ.И.Уайсова, Ә.Е.Жұмабаева. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау– қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушыларды мақтау/мадақтау арқылы қолдаймын. |
Кері байланыс және оқушылардың өзін, бірін-бірі бағалауы арқылы олардың жетістіктерін бақылап отырамын.
|
Дүниетану ,бейнелеу өнері, пәндерімен байланыс орната алады; Қауіпсіздік ережелері әрдайым сақталады; Сабақ барысында ынтамақтастық, құрмет, еңбек және шығармашылық құндылықтары дамытылып отырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Сын есім" 4-сынып
Ашық сабақ "Сын есім" 4-сынып
|
Сабақ Қазақ тілі Сын есім |
Мектеп №39 «Мырзашөл» жалпы орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні 08.04 .Сынып 3 «Ә» |
Мұғалімнің есімі:Сайдуллаева Гулзада |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары: |
Сын есім сөздерді пайдаланып,көркем сөйлеуге жаттықтыру.Оқу- шылардың сөздік қорын сын есім сөздермен толықтыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар:Заттың түрін,түсін,сапасын білдіретін сөздерді біледі,басқа сөздерден ажырата алады |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі : Берілген зат есімдерге қатысты сын есімдерді дұрыс тауып жаза алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Сөздік қорын,көру зейінін және есте сақтауды дамыту. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:Сөздік қорын,тіл байлығын арттыру |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: заттың түрі, заттың түсі, заттың сапасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер : |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сіз неліктен ................екенін айта аласыз ба? Сын есімнің заттың түрін,түсін,сапасын білдіретінін дәлелдеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар : Жаттығуларды сауатты, көркем жазу |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Сын есім |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар ( төменде жоспарланған жаттығулармен қатар , ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы 10 мин |
Сәлемдесу, түгелдеу. «Шаттық шеңбері арқылы» ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Оқушыларды түстер арқылы топқа бөлу « Күн көзін ашайық?» ойыны арқылы тапсырмалар орындау, талдау.
|
Плакат Стикер Маркер |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 25 мин |
Оқулықпен жұмыс, берілген жаттығуларды талдау, түсіну 1-жаттығу. Әр топтан оқушылар шығып тақтаға тапсырманы орындайды 2-жаттығу. Әр оқушы тапсырманы жеке орындайды. 3-жаттығу. Топтық жұмыс. 4-жаттығу.Әр топтан оқушылар шығып тақтаға тапсырманы орындайды.
Шығармашылық тапсырма « Адасқан буындар» ойыны.Қандай сын есімдер жасырылғанын табыңдар. Берілген зат есімдермен сәйкестендіру. Зықыл жапырақ сақжұм ағаш лусұ үй Сылжа алма ыңқал нан ікби адам Асуж сиыр анжу орман тікүш қыз
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 10 мин |
Семантикалық картамен жұмыс
Бағалау:жеке оқушыларды,топты Үй тапсырмасы:5-жаттығу Кері байланыс : «жасыл,сары,қызыл» түстер арқылы
|
Плакат Маркер Түсті қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат Қазақ тілі, «Атамұра» 2013, 3 сыныпГ.И.Уайсова, Ә.Е.Жұмабаева. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау– қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушыларды мақтау/мадақтау арқылы қолдаймын. |
Кері байланыс және оқушылардың өзін, бірін-бірі бағалауы арқылы олардың жетістіктерін бақылап отырамын.
|
Дүниетану ,бейнелеу өнері, пәндерімен байланыс орната алады; Қауіпсіздік ережелері әрдайым сақталады; Сабақ барысында ынтамақтастық, құрмет, еңбек және шығармашылық құндылықтары дамытылып отырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















