Материалдар / Ашық сабақ "Сырда туған сырдың ұлы" 5 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Сырда туған сырдың ұлы" 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушыларға керек. Негізгі тақырып бойынша оқушыларға нақты ақпарат бердім. Сабақта көптеген әдіс-тәсілдер қолдандым. Сабақ қызықты өтті. Жоспарланған негізгі мақсатыма жеттім.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
1809
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ: Қазақ тілі

44 мектеп -гимназия


Күні: 08.12.2017ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Абрахманова Н.Н.




5 «В» сыныбы

Қатысқандар:

Қатыспағандар:





Сабақтың тақырыбы:

Сырда туған сырдың ұлы




Оқу бағдарламсына сәйкес оқу
мақсаты

5.Т2.Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау.

5.А5. Берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу.

5.О1. Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау. 5.Ж4.Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасау.

5.ТБ1.3. Сан есім (бірліктер, ондықтар, жүз, мың) атауларын білу, орынды қолдану.





Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Тақырыпты тірек сызбалар арқылы болжай отырып, негізгі ақпаратты анықтай алады.



Оқушылардың басым бөлігі:

Тақырып бойынша сөйлесе отырып, тақырыпқа қатысты сұрақты дұрыс қоя алады. Сан есімдерді ажырата алады.



Кейбір оқушылар: Тақырып туралы қосымша мәлімет біледі, оларды өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады.




Жаңа сөздер

Дүниеге келу, жинақ, түсіру, әмбебап




Ресурс

Оқулық, слайд, суреттер, флипчарттар, қосымша материалдар, постер, шар. б




Сабақ барысы




Сабақтың басы

Жоспарланған жұмыстар




Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті




3 мин



1. Ұжымдық жұмыс: Сәлемдесу.

Түгендеу

Топқа бөлу. Оқушыларға сандар жазылған жазулар беріледі.

Үй тапсырмасын сұрау


Топқа бөлу

1,2,3

Алған жазулары бойынша топқа бөлінеді.

Үй тапсырмасы:



4 мин

Алдыңғы оқу: Интерективті тақтадан оқушыларға слайд көрсетіледі.

Сабақтың мақсаты таныстырылады.

1-тапсырма Сұрақтарға жауап бер

Көрген слайд бойынша бүгінгі өтетін тақырыпты болжайды. Қойылған сұрақтарға жауап береді.



Сабақ ортасы


3 мин

Ұжымдық жұмыс: Жаңа сөздермен жұмыс жүргізіледі. Мұғалім оқушы назарын оқулықтағы 3-тапсырмаға аудартады. Мәтінмен жұмыс жасайды.



Оқушылар мәтінді тізбектеп оқиды, жаңа сөздерді табады.

.



3 мин

Ұжымдық жұмыс:

4 - тапсырма.

Слайдтан тапсырманы көрсете отырып, оқушылар Дұрыс/қате деген сұраққа жауап береді.

Көрген сұрақтар бойынша жауап беріп, өз пікірлерін дәлелдейді




3мин

Жұптық жұмыс:

«Көршіңе әңгімелеп бер!» әдісі

7-тапсырма.

Оқушылар диалогке түседі.

Тірек сөздерді пайдалана отырып, досымен диалогке түседі.




2 мин

3. Сергіту сәті.

«Қыдырып қайтайық!» сергіту сәтін ұйымдастыру.





5 мин

Жеке жұмыс:

«Уақыт тізбегі» әдісі

2-тапсырмада берілген сандарды жазады.

Әр оқушы оқулықта берілген сан есімдерді реттік, топтау, болжалдық сан есімдерге айналдырып жазады.



7 мин

Топтық жұмыс: «Дара диаграмма» әдісі бойынша үш топ постер жасайды.

Дискриптор:

Берілген флипчартқа тақырып бойынша нақты ақпаратты жазады.



Әр топ кластер жасайды, қорғайды.

Shape1



3 мин

4. Жеке жұмыс. Синквейн әдісі

8-тапсырманы орындайды.


Оқушылар бес жолдық тақпақ дайындайды.



Сабақтың соңы


4 мин

Жеке жұмыс: «Білім ағашы» әдісі

Оқушыларға стикерлер беріледі, тез-тез орындарынан тұрып ағашқа жапсырады.


Оқушылар топта кезек-кезек тұрып естерінде не қалғанын стикерге жазып, Білім ағашына іледі.



5 мин

Кері байланыс.

«Бағдаршам» әдісі арқылы кері байланыс жүргізіледі.


Shape2

Түсінбедім

Түсінгендеймін

Түсіндім





2 мин

Рефлексия:

« Басбармақ» әдісі. Балалар, сендерге сабақ ұнады ма?

Мұғалім оқушылар тапсырманы орындаған кезде оқушыларды қолпаштап, мақтап отырады. Сабаққа қызығушылығын арттыру мақсатында суреттер береді.

Оқушылар сабақты басбармақтарын көтеру арқылы ұнағанын немесе ұнамағанын бағалайды.

Ұнады

Ұнағандай болды

Ұнамады











Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!