×
Сертификат тегін алу үшін
Материал тегін жариялау
ҚР БАҚ(СМИ) тіркеу №9512
Ең үздік ашық сабақ байқауы басталды
Алтын күз байқауы басталды
Сұрақтарды 8(771)-234-55-99 (Ватсап) осы номерге жазуға болады

Ашық сабақ Сырым Датұлы кіші жүз қазақтарының қандай құқықтарын қорғауды көздеді?

Автор:Даутова Назгуль Абдуллаевна
Бағыты: Қазақстан тарихы
Бөлімі: Ашық сабақ
Сыныбы: 7 сынып
Жарияланған уақыты: 2019-11-01

50-ден астам пәндер бойынша материалдарды тегін жүктеп, сабақ барысында қолдануға болады

Материал туралы қысқаша түсінік

тарих пәні мұғалімдеріне

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы
Мектеп:№ 54 орта мектеп

Күні:
Мұғалімнің аты- жөні:Даутова Назгуль Абдуллаевна

Сынып: 7
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:

Сабақ тақырыбы:
Сырым Датұлы кіші жүз қазақтарының қандай құқықтарын қорғауды көздеді?

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары )
7.3.1.5-халықтың отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық күресінің себеп - салдарын анықтау;
7.3.1.6-ұлт-азаттық көтеріліс басшыларының рөліне баға беру.

Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар:


халықтың отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық күресінің
себеп –салдарынатайды.


Оқушылардың басым бөлігі:


ұлт-азаттық көтеріліс басшыларының рөліне баға береді,сипаттайды.


Кейбір оқушылар:


Көтерілістің негізгі алғышарттарын,себептерін,мақсатын біле отырып, салыстырып талдау жасайды.

Бағалау критерииі
халықтың отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық күресінің себеп - салдарын анықтайды; түсіндіреді, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын көрсетеді; (түсіну, қолдану)
ұлт-азаттық көтеріліс басшыларының рөліне баға береді,талқылайды,көрсетеді.( талдау, қолдану, бағалау)

Тілдік мақсат
Талқылау бойынша:кітаптан оқып,жұппен,топпен талқылайды.(оқылым, айтылым)


Негізгі сөздер мен тіркестер:


Қазына,Расправа, Старшын ( жазылым)


Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:


Сұрақтар шеңберіәдісі арқылы оқушылар Сырым Датұлы кіші жүз қазақтарының қандай құқытарын қорғауды көздегендігін топта кезектесіп сөйлейді(тыңдалым)

Құндылықтарға баулу
Тарихи білімді тұлға, азамат пен патриот қалыптастыру
Достық, және айналадағыларға қамқорлық көрсету.

Пәнаралық байланыс
картадан көрсету арқылы география пәнімен байланыс.


Алдыңғы білім
5мин
7.3.1.3- Ресей империясының орталық саясатының себеп -салдарын анықтау.
Үй тапсырмасын "Сұрақ - жауап" әдісімен қорытындылаймын.
Оқушылар Бас бармақ әдісі арқылы бағалайды



Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар

Басы
10 мин

Мұғалім оқушылармен амандасып назарларын сабаққа шоғырландыру мақсатында түрлі түстішарлармен
1-топ жасыл – Алғырлар
2-топ қызыл- Зеректер
3-топ сары-Тапқырлар
үш топқа бөлемін .
1.Алтын ереже құру қажеттігі туралы айтамын.
2.Әр топқа бағалау парағын таратып беремін.
Оқушылар топқа бөлініп, өз топбасшыларын сайлайды.
Топ ішінде тәртіп ережелері талданып , сол арқылы сыныптың алтын ережесін құрады.
Әдісі:Ой қозғау
Мұғалім оқушылардың ойларын қозғау мақсатындабелсенді тақтадан суреттерді байланыстыру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды.
Мұғалім сабақ барысында оқушылардыңне істеу керектігін айтады бағыт бағдар береді және бағалау критерийлерімен таныстырады

Түрлі түсті шарлар


Үлестірме парақшалар




Интер белседі тақта
Карта 7 сынып ЦОР142
Электронды оқулық

Орта
сы
25мин

1-топ жасыл – Алғырлар
Ойлан тап әдісі арқылы оқушалар картамен жұмыс жүргізіледі.
Жұптар бірін-бірі бағалайды.

2- топ қызыл- Зеректер
Әдісі: Блиц-кездесу
Оқулықпен жұмыс
Оқушылар бір - біріне қарама - қарсы отырып,берілген тапсырманы 30 секундта қарсы отырған оқушыға түсіндіреді.
Ол тақырыпқа байланысты сөз,сұрақ тапсырма болып келеді.
Алма ағашы арқылы бағалайды.

Жасыл түсті алма – мен бүгін бәрін жақсы орындадымі. Сары түсті –алма мен енді түсініп келемін. Қызыл түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым
3-топ сары-Тапқырлар
Әдісі: Бір сөйлемдік қорытынды
Балалар оқылған тақырып бойынша қорытындылай отырып бір сөйлем таңдауын және ол сөйлемнің төмендегідей сұрақтарға жауап беруін сұрайды? кім?, не?, қайда?, қашан?, не үшін?, қалай?
Смайликтер әдісімен бағалау үшін фигуралар таратып беру

Карта қосымша мәліметтер,
7 сынып оқулық қазақстан тарихы





Жасыл түс
Сары түс
Қызыл түс стикер





смайлик


Соңы

5 мин


Бұрыннан білетінім
Бүгін білдім
Білгім келеді





Кері байланыс БББ


Үлестірме
парақшалары




Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ- мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс


Барлық оқушылар:
халықтың отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық күресінің себеп –салдарынБлиц-кездесу әдісі арқылы біледі.Оқушылардың басым бөлігі:
ұлт-азаттық көтеріліс басшыларының рөлінебір сөйлемдік қорытынды әдісі арқылы баға береді.
Кейбір оқушылар:
сұрақ-жауап әдісі арқылы
көтерілістің негізгі алғышарттарын, себептерін, мақсатын біледі, салыстырады талдайды.
Тапсырма критерий арқылы бағалау
Смайлик арқылы өзара бағалау
Жұптық бағалау
Алма ағашы әдісіарқылы бағалау.
Бас бармақ арқылы бағалау

Кері байланыс БББ
Тарих
Слайдтар
Ынтымақтастық орнатады
Бір-бірінің құнды пікірлерін тыңдай біледі
Өзара жағымды қарым – қатыс орнатады
Құрдастар арасындағы әңгіме орнатады

Сабақ бойынша рефлексия





50-ден астам пәндер бойынша материалдарды тегін жүктеп, сабақ барысында қолдануға болады

Сертификатты жеке кабинеттегі жетістіктерім бөлімінен жүктеп алуға болады

Материалды сайттан тегін жүктеу

Материал ұнаса парақшаңызға сақтап қойыңыз!

Өз пікіріңізді қалдыру үшін тіркелу қажет.

Олимпиада бітуіне қалды: