Ашық сабақ "Суши, пица, көже" 7-сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ "Суши, пица, көже" 7-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал еңбек пәні мұғалімдеріне арналады
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқамерзімді жоспар №31

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4 В Мектеп:

Мерзімі: Оқытушы:

Сынып: 7 Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Практикалық жұмыс .Суши, пицца,көже

Сабақта іске асырылатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемше)

7.2.4.2 Әлем халықтарының ұлттық тағамдарын дайындау технологиясын зерттеу және қолдану

7.2.4.3 Әртүрлі тағамдар дайындауда қолданылатын қажетті құрал- жабдықтарды өнімдерді таңдауда өз бетінше нақты шешім қабылдау.

Сабақ мақсаттары

- суши, пицца, көже дайындау тәсілдерімен танысу;

-практикалық жұмыс орындау;


Жетістік критерийлері

- суши, пицца, көже дайындау тәсілдерін біледі;

- Өз сыныптастарының нәтижелерін салыстыра алады;

- Өз жұмысын ұсынады;

- Сыныптастарының жұмыс бойынша күшті және әлсіз жақтарын белгілейді;

АКТ жұмыс дағдыларын қолдана біледі;

Әр ұлттың тағамдарын салыстырады.

Тілдік мақсаттар

Суши –Sushi, Пицца-Pizza

Құндылықтарды дарыту

Құрметтеу , өзара көмектесу.

Өзге халықтың дәсүріне құрметпен қарау


Пәнаралық байланыс

Дүниежүзі тарихы, биология


АКТ қолану дағдылары

Презентация Power Point , интерактивті тақта

Бастапқы білімдер

Оқушылар бұрын салауатты тамақтану, мәзір құруға, ас техника негіздерін үйренді. Жұмыс істеу жабдықтар, аспаптар және пісіру үшін техникамен дағдыларына үйренді. Сэндвич және сусындар, салаттар, көкөніс және жеміс-жидек, жартылай жылдам пісіру, десерт дайындау технологиясын зерттеді. Қазақ мәдениетінде үстел басында түрлі халықтардың мәдениетін мінез-құлық ережелерін меңгерген.







Сабақ барысы

Сабқтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

қорлар

Сабақтың бастапқы кезеңі:

3 мин








1.Сәлемдесу және алдыңғы сабақта таңдалған ел бойынша оқушылар топтарға бірлеседі.

Сабақ тақырыбымен танысу:

Оқушыларға олардың сабақта үстіндегі іс-әрекеттеріне мақсаттар мен міндеттерді анықтау.


Практикалық тапсырма бойынша әр топқа арналған интернет қорлар (видео бейнелерге сілтемелер)

Сушиді бейнелейтін Қытай иероглифі «маринадталған балық» дегенді білдіреді. Сушидің пайда болу тарихы балық етін дайындау және консервілеу үшін пісірілген күрішті қолданған. Ең алғаш Оңтүстік Азиядан бастау алған. Тазартылып, ұсақ туралған балыққа тұз себіліп, күрішпен араластырылады да, бірнеше күннен кейін қақпақпен ауыстырылатын ауыр тастың астына бастырылып қойылады. Бірнеше ай аралығында жүзеге асырылатын балық пен күріштің сүт қышқылды ферменттену барысында балық жылбойына жарамдылығын сақтайдыі


Елдер:

Қытай

Индия

Интербелсенді тақта

http://restoran.kz/recept-prigotovleniya-nauryz-kozhe

Рецепт приготовления наурыз-коже

https://www.youtube.com/watch?v=4PJ7jL5KMrk

Как Приготовить Пиццу Быстро! Видео Рецепт.

https://www.youtube.com/watch?v=t5XG1bBKCrg

Как приготовить СУШИ дома. Рецепт суши


Сабақ ортасы






20 мин.















Сабақтың соңы












3. Жұмыс кезеңдерін түсіндіру.

Практикалық жұмыс басталар алдында мұғалім пісіру үшін қажетті құрал-жабдықтар мен құралдар дайындады . Жұмыс кезінде қауіпсіздік ережелері туралы инструктаж өткізеді.

Практикалық жұмыс.

Алдын ала үйден әкелген қажетті өнімдерден оқушылар практикалық жұмысын топппен орындайды. Оқушылар тағамдар бойынша видео бейнелерді қарағаннан кейін электорплиткада практикалық жұмыстарын орындайды.

Тағамдарды дайындау кезінде, оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтайды.



Жаңа тақырыпты бекіту.

Оқушылардың өзіндік жұмысы.

Мұғалімның бақылауы бойынша практикалық жұмысын аяқтау. Уақтылы ақаулықтарды жою үшін тез кері байланыс құру.


Жұмыстарды ұсыну.

Әр топ сынып алдында өз жұмыстарын ұсынады.

Бағалау.

Сапасы мен білім меңгеру деңгейін анықтау.

Оқушылар олардың сыныптастардың практикалық жұмыстары қаншалықты жақсы туралы ауызша пікір білдіруге болады.



Интербелсенді тақта







Пісіру үшін қажетті жабдықтар мен құралдар: кесу тақталар, пышақ, электроплита, қолғаптар және т.б.



Рефлексия

3 мин.

Қорытындылау.






Үй тапсырмасы:


Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Мұғалім тәжірибе жұмысын орындаған кезде оқушыларды қадағалап отырады, керек кезінде қосымша немесе қайтадан түсіндіреді,

көрсетеді, көмектеседі.

Бұл бөлімді сабақ кезінде оқушылар нені үйренгенін бағалау үшін қолданылатын тәсілдер туралы жазылымдар жасау үшін қолданыңыз.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Пайдаланылатын физикалық минуттер және жұмыстың белсенді түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік Ережелерінен қоладанылатын тармақтар.

Рефлексия по уроку

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаты/ оқыту мақсаты шынайы болды?

ОМ барлық оқушылар білді ме?

Жоқ болса, неге?

Сабақта дифференциациясы дұрыс өткізілді ме?

Сабақтың уақыт кезеңдері сақталынды ма?

Сабақтың мақсаты мен жоспарынан қандай алшақтықтар байқалды?



Жалпы баға


Сабақтың қандай екі мәнісі жақсы өткізілді (оқыту сияқты оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақты жақсарту үшін не әсер етті (оқыту сияқты оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақ бойынша мен сынып туралы немесе нақты бір оқушының қандай жетістіктері/ қиыншылықтарына көзім жетті, болашақта неге назар аударуым керек ?


















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.12.2017
857
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі