|
Мектеп: № 18 мектеп -
гимназия
|
Күні:
|
Мұғалім: Досбаева
А.С.
|
Сынып5
Сабақ
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақ
тақырыбы:
|
Сусыз өмір
жоқ
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу
мақсаты:
|
5.Ж4.Мәліметтерді жинақтай
отырып, тақырып бойынша постер
жасау.
|
Сабақ
мақсаты:
|
Қарапайым сөйлеу үлгілерін
қолдану арқылы судың тіршілік көзі екендігін түсіндіру. Лексикалық
тақырып аясында сан есімді
|
Бағалау
критерийлері:
|
Оқушыныңтөменгіжетістігі(ОТЖ):қазақшасудыңтіршіліккөзіекендігінтүсінеді,достарымен
сөйлеседі.
Оқушыныңорташажетістігі(ООЖ):тақырыпқақатыстыжаңасөздердіСөйлесімбарысындатиімді
қолданаалады,судыүнемдеукеректігінтүсіндіреді.
Оқушыныңжоғарғыжетістігі(ОЖЖ):тақырыпаясындаөзініңсыныптастарыменсұхбатқұрады,
мәтінқұрайды
|
Құндылықтарды
игерту:
|
• Тіл мен
мәдениет;
• Көпшілдік;
• Өзіне және айналадағы
адамдарға құрмет;
• Қарым-қатынас
мәдениеті;
• Жауапты азаматтық
позиция;
|
Пәнаралық
байланыс:
|
Жаратылыстану, химия,
биология
|
|
|
Тілдік
мақсаттар:
|
Оқушылар:
Пән лексикасы және
терминология:тіршілік, ауыз су, тұщы су, су жетіспеушілігі, ағза,
тұрмыстағы су
|
Осыған дейін меңгерілген
білім
|
Лексикалық тараудың алғашқы
сабағы
|
Жоспар
|
Жоспарланатын
уақыт
|
Жоспар бойынша орындалуы тиіс
іс-әрекеттер
|
Дереккөздер
|
Сабақтың
басы
5
минут
|
Қызығушылықты ояту
«Шаттық шеңбері»
«Суреттер
сөйлейді»
Оқушылар суреттер
бойынша өз ойларын ортаға салады.(Таныстырылымда берілген
суреттерді сөйлетеді)
Мұғалім оқушыларды оқу
мақсатымен, сабақ мақсатымен таныстырады.
|
|
Сабақ
ортасы
10
мин
15
мин
|
1. Сөздікпен
жұмыс. А) Мұғалім интерактивті
тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады,аудар масын
айтады.Оларды оқиды,оқушыларға
қайталатады.
Сусыз өмір жоқ –нет жизни без
воды
Үнемдеу
–экономить
Сұрауы бар –придется
просить
Аштық
–голод
Шөл
–пустыня
Сурау керек – нужно
полевать
Жайқалып өсу – растет
цветущей
Су ішу –пит
воду
Өмір сүре алмау – не можеть
жить
Жүру
–ходть
Жуыну
–мыться
Дескриптор
Сөздердің аудармаларын
дұрыс таба алады.
Мәтіналды жұмыс.Жұппен
жұмыс
А)Айтылым.Дұрысайтуға,жаңаақпараттықабылдауға
машықтандыру үшін
1-тапсырманыорындатады.
Ә)Жазылым.Дұрыс,сауаттыжазуғамашықтандыруүшін
2-тапсырманы орындатады.Жұппен
жұмыс
Дескриптор
Тақырыпқа қатысты сөз
тіркестерін құрай алады.
Тілдік бағдар. Сан
есімді меңгертеді.Интерауктивті
тақта.
3.
Тақырыпқа қатысты 3 сөйлемді
эссе жазады.
Дескриптор.Тақырыпқа
қатысты 3 сөйлемді эссе жаза
алады.
|
|
Сабақ
соңы
5
минут
|
«Бес жолды өлең»
стратегиясы Үй тапсырмасы : Су туралы
мәлімет
Рефлексия
|
Таратпа
парақшалар
|
Қосымша
ақпарат
|
Дифференциация – Сіз
оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп
отырсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың
ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай
тексересіз?
|
Пәнаралық
байланыс
Қауіпсіздік
ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік
элемент)
|
Дифференциация үш түрде
іске асады:
1- үлгерімі төмен
оқушыларға қолдау жұптық жұмыста үлгерімі жақсы оқушылар тарапынан
көрсетіледі.
2 –оқушылардың
тапсырмасынан күтілетін нәтиже
дифференциацияланған.
|
Оқушылар бір-бірін
дискрипторлар тұсына «+» белгісін қоя отырып, бағалайды. Сол арқылы
кері байланыс беріледі.
|
Сабақ философияға қатысты
болғандықтан, белсенді азаматтық позициясын қалыптастыруға септігін
тигізеді. Сабақта оқушылардың өміріне қауіпті ештеңе
пайдаланылмайды. PowerPoint таныстырылымы,
аудиофайл тыңдау үшін компьютер
қолданылады.
|
Ойлану
|
Төменде берілген бөлімді осы
сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда
берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
Жалпы
баға
Сабақ талаптарға сай
өтті. Оқушылар сөздік қорын молайтты. Жұпта бір-біріне қолдау
көрсетіп, қарым-қатынас жасады.
Сәтті өткен екі нәрсені
атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға
қатысты)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе
сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және
оқытуға қатысты)?
1.
2.
Осы сабақ барысында сынып
немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін
қажет болуы мүмкін қандай ақпарат
алдым?
|