PYTHON
Ақын Сара атындағы орта мектеп
Сабақтың тақырыбы


Жетекшісі А.Адамбекова
2020-2021 оқу жылы
Сарқан қаласы
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру |
Тақырып: Сызықтық алгоритмдерді программалау Сабақтың мақсатымен таныстыру. – Сызықтық құрылымдағы программаны құру қадамдарын біледі; – python-да сызықтық алгоритмдерді программалауды меңгереді. |
Сабақта меңгеретін мақсаттарды білу |
Бағалау парағы |
Презентация (1 слайд) |
|
Қайталау |
Жаңа сабақты түсіндіру Программалау барысында қолданылатын негізгі үш алгоритм түрі бар. Оларға сызықтық, тармақталу, циклдік алгоритмдер жатады. Сызықтық алгоритмдердің командаларын бір реттен тізбектей орындай отырып, нәтиже аламыз. Программада әрекеттердің тізбектеліп, ретімен орындалуы сызықтық орындалу деп аталады. Ал, әрекеттердің тізбектей орындалуын сипаттайтын алгоритм – бірінен соң бірі табиғи реттілікпен бір реттен орындалатын алгоритмдік құрылым – сызықтық алгоритм деп аталады. |
Өткенді еске түсіру |
Бағалау парағы |
Презентация (4-8 слайдтар) |
|
Практикум |
Оқушыларға талдап түсіндіретін тапсырма. Егер 1-оқушы 1 сағат ішінде х шелек, 2-оқушы y шелек, 3-оқушы z шелек алма жинаса, t сағатта олар неше шелек алма жинайды? Программа құрыңдар.
|
Жаңа тақырыпты мұғаліммен бірге практикада қолдану арқылы меңгеру |
Бағалау парағы |
Презентация (9 слайд) |
|
Бекіту |
Тақырыпты меңгергенін анықтау 1 тапсырма Тік төртбұрыштың қабырғалары сәйкесінше a және b см. Python программалау тілінде тік төртбұрыштың периметрі мен ауданын табатын программа құрыңдар. 1 топ Тік төртбұрыштың ауданын табатын программа құрады 2 топ Тік төртбұрыштың периметрін табатын программа құрады 1 топ есеп
2 2 тапсырма
|
Жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтау |
Бағалау критерийлерін ұсыну Бағалау парағы |
Презентация (10-11 слайдтар) |
|
Қорытынды |
Рефлексия |
|
|
Презентация (12-15 слайдтар) |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Сызықтық алгоритмдерді программалау 6 сынып
Ашық сабақ Сызықтық алгоритмдерді программалау 6 сынып
PYTHON
Ақын Сара атындағы орта мектеп
Сабақтың тақырыбы


Жетекшісі А.Адамбекова
2020-2021 оқу жылы
Сарқан қаласы
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру |
Тақырып: Сызықтық алгоритмдерді программалау Сабақтың мақсатымен таныстыру. – Сызықтық құрылымдағы программаны құру қадамдарын біледі; – python-да сызықтық алгоритмдерді программалауды меңгереді. |
Сабақта меңгеретін мақсаттарды білу |
Бағалау парағы |
Презентация (1 слайд) |
|
Қайталау |
Жаңа сабақты түсіндіру Программалау барысында қолданылатын негізгі үш алгоритм түрі бар. Оларға сызықтық, тармақталу, циклдік алгоритмдер жатады. Сызықтық алгоритмдердің командаларын бір реттен тізбектей орындай отырып, нәтиже аламыз. Программада әрекеттердің тізбектеліп, ретімен орындалуы сызықтық орындалу деп аталады. Ал, әрекеттердің тізбектей орындалуын сипаттайтын алгоритм – бірінен соң бірі табиғи реттілікпен бір реттен орындалатын алгоритмдік құрылым – сызықтық алгоритм деп аталады. |
Өткенді еске түсіру |
Бағалау парағы |
Презентация (4-8 слайдтар) |
|
Практикум |
Оқушыларға талдап түсіндіретін тапсырма. Егер 1-оқушы 1 сағат ішінде х шелек, 2-оқушы y шелек, 3-оқушы z шелек алма жинаса, t сағатта олар неше шелек алма жинайды? Программа құрыңдар.
|
Жаңа тақырыпты мұғаліммен бірге практикада қолдану арқылы меңгеру |
Бағалау парағы |
Презентация (9 слайд) |
|
Бекіту |
Тақырыпты меңгергенін анықтау 1 тапсырма Тік төртбұрыштың қабырғалары сәйкесінше a және b см. Python программалау тілінде тік төртбұрыштың периметрі мен ауданын табатын программа құрыңдар. 1 топ Тік төртбұрыштың ауданын табатын программа құрады 2 топ Тік төртбұрыштың периметрін табатын программа құрады 1 топ есеп
2 2 тапсырма
|
Жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтау |
Бағалау критерийлерін ұсыну Бағалау парағы |
Презентация (10-11 слайдтар) |
|
Қорытынды |
Рефлексия |
|
|
Презентация (12-15 слайдтар) |
шағым қалдыра аласыз




топ
есеп













