Материалдар / Ашық сабақ: Табиғат көздері дегеніміз не?
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ: Табиғат көздері дегеніміз не?

Материал туралы қысқаша түсінік
2 сынып оқушыларына
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Қазан 2020
363
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні:Жаратылыстану

Сыныбы: 2 Д

Күні:

Сабақтың тақырыбы:Табиғат көздері дегеніміз не?

Мектеп: 89 мектеп-лицей Мұғалімнің аты-жөні:Молдабаева Асия Унгалбековна

Пед.өтілі: 3 ж

Санаты:

Жалпы оқушы саны: Қатысқаны:






Оқу мақсаты

1.1.2.1.табиғи және жасанды дыбыс көздерін ажырату:

1.1.1.2.экспериментті түсіндіру.

Сабақ мақсаттары

Барлығы:табиғи дыбыс көздерімен бірге басқа да дыбыс көздері болатыны туралы түсіну.

Көпшілігі:табиғи дыбыстар-бул табиғи нысандардан шығарылытын дыбыстар екенін түсінеді.

Кейбір:Бақылау дағдылары жетілдіріледі., табиғи көздерін анықтай алады.

Бағалау

критерилері

* табиғи дыбыс көздерімен бірге басқада дыбыс көздерімен бірге басқада дыбыс көздері болатынын туралы түсінеді.

* табиғи дыбыстар бул табиғи нысандардан шығарылытын дыбыстар екенін ажыратады .

* Бақылау дағдылары жетіледі, табиғи көздерін анықтайды.

Тілдік мақсаттар

*Дыбыс –біз дыбыс әлемінде өмәр сүреміз.

*Дыбыс көздері бар –бұларды табиғаттың көздері деп атайды.

*Табиғи дыбыс көздері.Ырылдау, жылау

Құндылықтарды дарыту

Жалпыға ортақ еңбек қоғамы

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану

Алдыңғы меңгерілген білім


Табиғат туралы біледі

Сабақ барысы

Сабақтыңжоспарлан ған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


Психологиялық ахуал.

«Күн түн» ойыны арқылы оқушылардың зейінін шоғырландыру.

« Ашық микрафон» әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау.

Оқушыны жылдам әрі тұжырымды ойлауға дағдыландыру, ойын ашық айту, қолына микрафон ұстапғ,өткен сабаққа байланысты сұрақ қою екінші оқушы жауап беру.


Микрафон.




Сабақ ортасы

30 мин


1-тапсырма.Алтын балық ертегісінен үзінді көрсетү «Пікір алысу» әдісі

Оқушылар бір қорытындыға келетін мәселеге байланысты пікір таластырады, пайдалы пайдасыз жақтарын шешеді.

Дескриптор: -ертегідегі дыбыстарды ажыратады.

-екі дыбысты салыстырады.

-пайдалы пайдасыз жақтарын анықтайды.

ҚБ:мұғалім бағалайды.

2-тапсырма. «Сахналау»«Сахналау» әдісі

Ертегіні әр түрлі бағытта сахналау 1)өз қалпында 2) күлкі қалпында 3) қорқынышты қалпында 4) жылыу қалпында

Дескриптор:Өз қалпында сахналайды. Күлкі қалпында да сахналайды.

ҚБ:мұғалім бағалайды ауызша


Сабақтың соңы






Кері байланыс

«Зерттейік әдісі»

Оқушыларды мектеп алаңына апарамын.Оқушылар табиғи көздерді белгілеп ,суретін салу атауларын жазу.Адамның сөйлеуі табиғи дыбыс көзіне жататынын ескерту

Дискриптор: -Дыбыс көзін ажыратады

-Оқушылар кімді белгіленгенін атайды

-Нәтижелерін ажыратады.

ҚБ:мұғалім бағалайды ауызша


Мектеп,алаң,

Құстар.










Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Қорытындылау. - берілген тақырыпқа қатысты ой бөліседі;

- сурет бойынша сөйлемдер құрастырады;

- оқиғаның соңын болжап айтады. қойылған сұрақтарға жауап береді.



Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Тәтріп ереже туралы ескертемін

Рефлекция

1.Тақырып толық ашылды ма?


2.Оқушылар берілген тапсырмалар бойынша дұрыс жұмыс жасай алды ма?


3.Уақытты тиімді пайдалана алдым ба?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікірімді білдіру үшін пайдаланамын Өз сабағым туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беремін.


Жалпы баға


Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!