Оқу ісінің меңгерушісі:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Табиғатқа саяхат. Ж дыбысы мен әрпі" 1сынып
Оқу ісінің меңгерушісі:
|
Күні: Сынып: 1 |
Мектеп: Ново-Троицкое негізгі орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Рамазанова А.П. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: 0 |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғатқа саяхат. Ж дыбысы мен әрпі. |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіреді, берілген тақырыпқа әңгіме құрайды, сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айтады. Көптеген оқушылар: Тыңдалған материал бойынша өз пікірін жеткізеді, берілген тақырыпқа әңгіме құрап, әңгімелейді, сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес қолданады. Кейбір оқушылар: Тыңдалған материал бойынша өз пікірін дәлелейді, берілген тақырыпқа әңгіме құрап, талқылайды, сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес салыстырады. |
||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айтады. Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айтады. Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айтады. |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-бірін тыңдай білуге, құрметтеуге, табиғатты сүюге тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі, жаратылыстану сабағы |
||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсендіі тақта, таныстырылым,аудиожазба |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Психологиялық ахуал. Сыныптағы оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру. Жаңылтпаш арқылы сабақтың тақырыбын, мақсатын қойғызу. Жағажай, Жағажай, Жағажайды жағалай, Жүгіреді Қамажай -Қай әріптерден басталған. Ендеше бүгін қай әріппен танысамыз. -Ж- қандай дыбыс? - ж әрпінен басталатын қандай сөздерді білесіңдер? Мен кішкентай әңгіме айтып берейін. Далада құмырсқа келе жатып қоңызды көріп қалады. - Сәлем
қоңыз - жарайсың
қоңыз
Ж
дыбысын дыбыстату. |
Интербелсендіі тақта |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
№1 тапсырма. (Ж) «Жоғалған буын» әдісі. Берілген буындардан сөздер құрастырып а-3 ке желімдеу. ЛАУ МАН РЫС ЖА ҒА СЫЛ ЖА ЖА ЖА ЖА ЖҮ ЖАҚ ЗІМ СЫ ҚБ Стикермен бағалау. Жасыл-өте жақсы, сары- жақсы, қызыл-тырысу керек. №2 тапсырма. (Т) Сурет бойынша әңгіме құру ҚБ «Смайлик» әдісі.
|
А-3,желім |
|||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 1 минут |
Оңға түзу тұр, Солға түзу тұр. Алға бір адым Артқа бір адым. Оңға бұрылып, Солға үңіліп Жоғары, төмен қарайық, Орнымызды табайық. |
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
|||||||||||||||||||||||
|
|
№3 тапсырма.
(Ө) Жазу
жұмысы. №4 тапсырма. (Т) «Кім жылдам» әдісі Сөздерге дыбыстық талдау жасау
ҚБ «Жапырақ»
Жасыл түс - Жарайсың! Сары түс -Талпын! Қызыл түс - Мақсатқа ұмтыл!
№5 тапсырма (Ұ) «Ұйқасын тап!» әдісі
Жұмбаққа ұйқас сөздерді
табады Сырты қандай қатты, Дәні сондай тәтті. Шағып қара таңдап, Оның аты- .... (жаңғақ)
Өте жақсы- жүзім Жақсы - жүгері Ойлан - жаңғақ
|
Оқулық, дәптерлер.
Жапырақ суреті, фломастер
Жемістер суреті |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 минут
|
Рефлексия «Жетістік баспалдағына» жұлдызшаларын жапсырады
|
Кеменің суреттері
|
|||||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















