|
|
||||||
|
Күні: |
Мұғалімніңаты-жөні:Өтепбаева П |
|||||
|
Сынып:11 |
Қатысқандар саны:10 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Графиктер салу |
|
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетіноқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.4.4.6 Таңдама нәтижесін жиілік алқабы турінде көрсету 7.4.4.7 Кесте , жиілік алқабы турінде берілген статистикалық ақпаратты талдау |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: таңдама нәтижесін жиілік алқабы турінде көрсетуді графикте салуды біледі. Оқушылардың басым бөлігі: Жиілік алқабының алгоритмін құрады Кейбіреуі: График бойынша жиілік алқабын анықтай алады, салыстырады. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: -Жиналған деректерді график турінде тусінеді
-Жиілік алқабын, деректерді
көрсетуді біледі Пәнге қатысты лексика, терминология:варианта, вариация,абсолюттік, салыстырмалы жиілік, полигон- алқап. Диалогқа / жазылымға қажетті тіркестер:Абсолютті жиілікті есептеу ушін .... санау керек Салыстырмалыжиілікті есептеу ушін .... санына бөлу керек |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
АКТ-ны қолдануда ережені сақтау. Топ ережесін ұстану, бір бірінің пікірлерін бағалау. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Информатика, экономика |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интер. тақта |
|||||
|
Бастапқы білім |
Статистика элементері. Салыстырмалы, абсолюттік жиілік, Вариациалық қатар |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 7 мин
|
Сәлемдесу.Жағымды ахуал орнатамын.Шаттық шеңберін құрамын.Оқушылар өз есімдерінің бас әріпінен басталатын қасиетті сөз тауып айтады.Ретімен 1-5 ке санап топтасады. Үй жұмысын тексеру «жұптық жұмыс» арқылы жасалады.Зейінді шоғырландыруға«Акикат және жалған» тапсырманы беремін.
Слайд арқылы графикалық диктантты орындайды.
Иә ++ Жоқ -- |
Интер-актив тақта
1 слайд
Иә ++ Жоқ - - - смайлик |
||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Тақырыпты ашу. Жабық сұрақ қою тәсілі арқылыОқушыларға ой тастаймын, сызып көрсетеді. График салу үшін бізге нені білу қажет? Тақырып. Жиілік алқабы. Интерактив. Тақтадагы 43.1 сурет бойынша әр топқа тапсырма орындатамын. Дескриптор.
Бағалау критериі
Ыстық орындық әдісі: осы тапсырмадағы кездескен терминдерге, сөз тіркестерге байланысты сұрақ қоямын.1 Абсолютті жиілікті есептеу ушін .... санау керек 2.Салыстырмалыжиілікті есептеу ушін .... санына бөлу керек 3.Абсолюттік жиіліктің полигоны қандай сызықпен сызылады. 4. Сынық сызықтың буынын немен белгінеді? Дискриптор. Абсолюттік жиіліктің полигонын салудың алгоритмін графиктен көрсетіңдер
Бағалау критерйі: 1.варианта сандарын табу 2. Абсолюттік жиіліктегі пайыздар аралығын табу 3.(х,п) нуктелерді табу 4. Сынық сызықтармен қосу. 43.2 сурет. Салыстырмалы жиіліктің полигоны қалай салынады, слайдты түсіндіремін. Салыстырмалы жиілік алқабының алгоритмін құрыңдар, Тапсырманы орындау үшін: Жиіліктер алқабын салу барысында Ох және Оу осьтеріндегі масштабтар бірдей болмайтынына назар аудартамын. Өйткені бұл осьтерде мағыналары әртүрлі деректер бейнеленеді. «Ойлан /жұптас/ бөліс» әдісі. Тапсырманы жүптасып орындайды. Ох осіне аяқ киім саны белгіленсе, онда Оу осінде оның өлшемдері көрсетіледі.Жиілік ақабын табыңдар |
ТЖ Тақта бор,сызғыш Смайлик 2 слайд
ТЖ
Мадақтау смайлик
3 слайд Жұп. ж смайлик Үлестірмелі парақша
Оқулық Смайлик 4 слайд Жеке жұмыс Интер тақта Жұпт.ж Жеке жұм Кеспе қағаз |
||||
|
Сабақтың соңы 8 мин |
Кері байланы с:Кім шапшаң әдісін қолданамын.Оқулықтағы тестті орындайды. 1. Жиілік полигоны қандай сызық? 1)тузу; 2) Сызық 3) Қисық 2.Жиілік полигоны мәліметтерді келесі турде беріледі? 1) кесте; 2) график 3. Варианталар мына осьте белгіленеді: 1) Абсцисса осі; 2) ордината осі 4. Жиіліктер мына осьте белгіленеді: 1) Абсцисса осі; 2) ордината осі Үйге тапсырма: 43.2, 43.3, 43.5 есептер Рефлексия. 2 жұлдыз, 1 тілек. |
|
||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті Жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздіктехникасының сақталуы |
||||
|
Мотивациясы төмен оқушыларға: Кеспе қағазда күнделікті өмірде кездесетін қарапайым есептер беремін. Қабілеті жоғары: Салыстырмалы жиілік алқабының алгоритмін құруға тапсырма беремін |
Бағалау дискрипторында жинаған смайлик арқылы қалыптастырушы бағамен бағаланады.
|
Сергіту сәтінде белсенді қатысу АКТ ережесін білу. топтық ереже, парта мен тақта аралығын сақтау |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылған ба? Оқушылардыңбарлығы ОМ қолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма? Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
|
||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:«Акикат және жалған» тапсырманы беру арқылы оқушылардың белсенділігін көрдім. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Кім шапшаң әдісі сабақты жақсарта алғанын байқадым,оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын көрдім. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Тақырыбы: Графиктер салу
|
|
||||||
|
Күні: |
Мұғалімніңаты-жөні:Өтепбаева П |
|||||
|
Сынып:11 |
Қатысқандар саны:10 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Графиктер салу |
|
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетіноқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.4.4.6 Таңдама нәтижесін жиілік алқабы турінде көрсету 7.4.4.7 Кесте , жиілік алқабы турінде берілген статистикалық ақпаратты талдау |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: таңдама нәтижесін жиілік алқабы турінде көрсетуді графикте салуды біледі. Оқушылардың басым бөлігі: Жиілік алқабының алгоритмін құрады Кейбіреуі: График бойынша жиілік алқабын анықтай алады, салыстырады. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: -Жиналған деректерді график турінде тусінеді
-Жиілік алқабын, деректерді
көрсетуді біледі Пәнге қатысты лексика, терминология:варианта, вариация,абсолюттік, салыстырмалы жиілік, полигон- алқап. Диалогқа / жазылымға қажетті тіркестер:Абсолютті жиілікті есептеу ушін .... санау керек Салыстырмалыжиілікті есептеу ушін .... санына бөлу керек |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
АКТ-ны қолдануда ережені сақтау. Топ ережесін ұстану, бір бірінің пікірлерін бағалау. |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Информатика, экономика |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интер. тақта |
|||||
|
Бастапқы білім |
Статистика элементері. Салыстырмалы, абсолюттік жиілік, Вариациалық қатар |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 7 мин
|
Сәлемдесу.Жағымды ахуал орнатамын.Шаттық шеңберін құрамын.Оқушылар өз есімдерінің бас әріпінен басталатын қасиетті сөз тауып айтады.Ретімен 1-5 ке санап топтасады. Үй жұмысын тексеру «жұптық жұмыс» арқылы жасалады.Зейінді шоғырландыруға«Акикат және жалған» тапсырманы беремін.
Слайд арқылы графикалық диктантты орындайды.
Иә ++ Жоқ -- |
Интер-актив тақта
1 слайд
Иә ++ Жоқ - - - смайлик |
||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Тақырыпты ашу. Жабық сұрақ қою тәсілі арқылыОқушыларға ой тастаймын, сызып көрсетеді. График салу үшін бізге нені білу қажет? Тақырып. Жиілік алқабы. Интерактив. Тақтадагы 43.1 сурет бойынша әр топқа тапсырма орындатамын. Дескриптор.
Бағалау критериі
Ыстық орындық әдісі: осы тапсырмадағы кездескен терминдерге, сөз тіркестерге байланысты сұрақ қоямын.1 Абсолютті жиілікті есептеу ушін .... санау керек 2.Салыстырмалыжиілікті есептеу ушін .... санына бөлу керек 3.Абсолюттік жиіліктің полигоны қандай сызықпен сызылады. 4. Сынық сызықтың буынын немен белгінеді? Дискриптор. Абсолюттік жиіліктің полигонын салудың алгоритмін графиктен көрсетіңдер
Бағалау критерйі: 1.варианта сандарын табу 2. Абсолюттік жиіліктегі пайыздар аралығын табу 3.(х,п) нуктелерді табу 4. Сынық сызықтармен қосу. 43.2 сурет. Салыстырмалы жиіліктің полигоны қалай салынады, слайдты түсіндіремін. Салыстырмалы жиілік алқабының алгоритмін құрыңдар, Тапсырманы орындау үшін: Жиіліктер алқабын салу барысында Ох және Оу осьтеріндегі масштабтар бірдей болмайтынына назар аудартамын. Өйткені бұл осьтерде мағыналары әртүрлі деректер бейнеленеді. «Ойлан /жұптас/ бөліс» әдісі. Тапсырманы жүптасып орындайды. Ох осіне аяқ киім саны белгіленсе, онда Оу осінде оның өлшемдері көрсетіледі.Жиілік ақабын табыңдар |
ТЖ Тақта бор,сызғыш Смайлик 2 слайд
ТЖ
Мадақтау смайлик
3 слайд Жұп. ж смайлик Үлестірмелі парақша
Оқулық Смайлик 4 слайд Жеке жұмыс Интер тақта Жұпт.ж Жеке жұм Кеспе қағаз |
||||
|
Сабақтың соңы 8 мин |
Кері байланы с:Кім шапшаң әдісін қолданамын.Оқулықтағы тестті орындайды. 1. Жиілік полигоны қандай сызық? 1)тузу; 2) Сызық 3) Қисық 2.Жиілік полигоны мәліметтерді келесі турде беріледі? 1) кесте; 2) график 3. Варианталар мына осьте белгіленеді: 1) Абсцисса осі; 2) ордината осі 4. Жиіліктер мына осьте белгіленеді: 1) Абсцисса осі; 2) ордината осі Үйге тапсырма: 43.2, 43.3, 43.5 есептер Рефлексия. 2 жұлдыз, 1 тілек. |
|
||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті Жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздіктехникасының сақталуы |
||||
|
Мотивациясы төмен оқушыларға: Кеспе қағазда күнделікті өмірде кездесетін қарапайым есептер беремін. Қабілеті жоғары: Салыстырмалы жиілік алқабының алгоритмін құруға тапсырма беремін |
Бағалау дискрипторында жинаған смайлик арқылы қалыптастырушы бағамен бағаланады.
|
Сергіту сәтінде белсенді қатысу АКТ ережесін білу. топтық ереже, парта мен тақта аралығын сақтау |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылған ба? Оқушылардыңбарлығы ОМ қолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма? Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
|
||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:«Акикат және жалған» тапсырманы беру арқылы оқушылардың белсенділігін көрдім. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Кім шапшаң әдісі сабақты жақсарта алғанын байқадым,оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын көрдім. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||
шағым қалдыра аласыз
















