Материалдар / Ашық сабақ Тақырыбы: "Термодинамиканың бірінші заңы" 8-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Тақырыбы: "Термодинамиканың бірінші заңы" 8-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
жас мамандарға, тәжірибе алмасуға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Желтоқсан 2020
449
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ҰМЖ бөлімі: Термодинамика

негіздері

Сабақтың тақырыбы: Термодинамиканың бірінші заңы

Мектеп:

219 Ы.Алтынсарин атындағы қазақ орта мектеп КММ

Бекітемін:

Күні: 18.11.2020 жыл

Мұғалімнің аты-жөні: Шертаева А.Қ

Class:

СЫНЫП: 8 «Д»


Number present:

Қатысқандар саны:

Absent:

Қатыспағандар саны:

Hearing objectives (s) that this lesson is contributing to

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

8.3.2.17 – термодинамиканың бірінші заңының мағынасын түсіндіру,сапалық және сандық есептер шығару.

Lesson objectives:

Сабақ

мақсаттары

All learners will be able to:

Барлық оқушылар орындай алады:

Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Жылу мөлшері,ішкі энергия және жұмыстың байланысын біледі.

Most learners will be able to:

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Топтық жұмысты бірлесе орындайды. + және - таңбасын сандық есептерде қолданады. Термодинамиканың бірінші заңы формуласын есеп шығаруда қолданады.

Some learners will be able to:

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тақырыпты түсініп, өзгеге түсіндіре алады. Формулаларды қолданып, түрлендіріп есептейді. Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау критерийі

  • Жылу мөлшері,ішкі энергия және жұмыстың байланысын сипаттайды;

  • + және – таңбасын ажыратады;

  • Есеп шығаруда термодинамиканың бірінші заңын қолданады.

Ойлау деңгейі

Білу,түсіну,қолдану



Language objective:

Тілдік мақсат


TERMINOLOGY

Қазақ

Русский

English

Термодинамиканың бірінші заңы

Первый закон термодинамики

The first law of thermodynamics

Жылу мөлшері

Количество тепло

Amount of heat

Жұмыс

Работа

Work

Ішкі энергия

Внутренняя энергия

Intermal energy

Жылу алмасу

Тепло обмен

Heat exchange

Сыртқы күш

Внешняя сила

External force


Сөз тіркестері: Термодинамика заңы қалай тұжырымдалады?

Термодинамиканың бірінші заңының математикалық өрнегі?

Термодинамиканың бірінші заңының жалпылама сипаты қалай қолданылады?

Жылу алмасу жолымен сырттан энергия алмай жүйе жұмыс істей ала ма?




Құндылықтарға баулу

Жалпыға бірдей еңбек қоғамына сәйкес бірлескен оқу ортасында оқушылардың арасында топтық,жұптық,жұмыс жасау, білімді ғылыми жоба,практикалық тұрғыда қолдана білу дағдысын қалыптастыру. «Мәңгілік Ел» идеясы. Ұлттық құндылық Елжандылыққа тәрбиелеу.


Пәнаралық байланыс

Есептеулер жүргізу кезінде оқушылардың математикалық дағдыларына назар салу.

Тілдік мақсаттарды жүзеге асыру үшін физикалық терминдерді,негізгі ұғымдарды орыс,ағылшын тілдерінде беру.

Previous learning

Алдыңғы бөлім:

Қайнау,меншікті булану жылуы


Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері



Сабақтың басы

0-5 минут



Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеті


Ұйымдастыру. Сыныптағы әрекет тәртібі.

1.Оқушыларды түгелдеу.

2.Жағымды психологиялық ахуал тудыру. «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы бір-біріне жақсы тілектер айту.

Өткен тақырыпқа шолу. «Ұшты ұшты» немесе ағылшын варианты «Simon says» ойыны арқылы

Оқушылардың шапшаңдығын және теориялық материалды меңгеру деңгейін тексеру үшін ауызша сұрақтар беріледі. Барлық оқушылар сыныпқа кіргесін топқа өз қалауларымен отырады. Мұғалім амандасып болғасын орындарынан тұрып, ойын ойнатады. Егер оқушы сұраққа «ия» десе қолын көтереді. «Жоқ» десе қолын түсіреді.


Тапсырма "Иә" немесе "жоқ"

  1. Simon says Макорскопия грек тілінен аударғанда «кіші» дегенді білдіреме? (жоқ)

  2. Simon says Температураны өлшейтін құрал – термометр (иә)

  3. Simon says Қатты денелерде және вакуумде конвекция болады (жоқ)

  4. Simon says Температура бірлігі Кельвин (иә)

  5. Simon says Жылу мөлшері Q әрпімен белгіленеді (ия)

  6. Simon says Сұйықтың бетінде жүретін булану кебу деп аталады (иә)

  7. Simon says Өз сұйығымен термодинамикалық тепе-теңдікте газды қанықпаған бу дейді (жоқ)

  8. Simon says 1 г суды 1 Цельсий градуста қыздыру үшін берілетін жылу мөлшері калория деп аталады (иә)

9.Simon says (жоқ)


Ресурстар















Ойын «Ұшты ұшты» немесе ағылшын варианты «Simon says»


























Сабақтың ортасы

5-15 минут

































































15-25 минут











































































Сабақтың соңы

30-40 минут


















770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!