Материалдар / Ашық сабақ Тақырыбы: "Термодинамиканың бірінші заңы" 8-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Тақырыбы: "Термодинамиканың бірінші заңы" 8-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
жас мамандарға, тәжірибе алмасуға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Желтоқсан 2020
366
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ҰМЖ бөлімі: 8.3.А.Тұрақты электр тогы

Сабақтың тақырыбы: Тізбек бөлігі үшін Ом заңы, Ohm’s Law

Мектеп:

148 қазақ орта мектеп КММ

Бекітемін:

Күні: 24.11.2020 жыл

Мұғалімнің аты-жөні: Шертаева Айгерім Қалыбайқызы

Class:

СЫНЫП: 8«А»


Number present:

Қатысқандар саны:

Absent:

Қатыспағандар саны:

Hearing objectives (s) that this lesson is contributing to

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

8.4.2.6 Тізбек бөлігіне арналған Ом заңын есептер шығаруда қолдану

Өткізгішке берілген кернеу қаншалықты өссе, сол өткізгіштегі тоқ күші де соншалықты артады.

Lesson objectives:

Сабақ

мақсаттары

All learners will be able to:

Барлық оқушылар орындай алады:

Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Кедергі, кернеу және ток күшінің байланысын біледі.

Most learners will be able to:

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Тізбек бөлігі үшін Ом заңын графиктік және сандық есептерде қолданады. Ом заңын, Ток күшінің , кедергінің формуласын есеп шығаруда қолданады.

Some learners will be able to:

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тақырыпты түсініп, өзгеге түсіндіре алады. Формулаларды қолданып, түрлендіріп есептейді. Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау критерийі

  • Ток күшінің кернеуден және кедергіден тәуелділігін сипаттайды;

  • График бойынша кедергіні анықтайды;

  • Есеп шығаруда тізбек бөлігі үшін Ом заңын қолданады.

Ойлау деңгейі

Білу,түсіну,қолдану

Language objective:

Тілдік мақсат

TERMINOLOGY

Қазақ

Русский

English

Электр тогы

Электрический ток

Electric current

Кернеу

Напряжение

Voltage

Өткізгіш

Проводик

Conductor

Ток күші

Сила тока

Current

Кедергі

Сопративление

Resistance

Ом заңы

Закон Ома

Ohm’s Law


Сөз тіркестері: Электр тізбегінің бойымен өткен токтың әсерін атаңдар.

Токтың жылулық,химиялық және механикалық әсеріне мысалдар келтіріңдер.

Электр тізбегінің негізгі құраушыларын атаңдар.

Электр тізбегіндегі ток көзі мен тұтынушының қызметі қандай?

Электр тізбегіне амперметрді қалай қосады?

Электр тізбегіне вольметрдің қосылуы амперметрдің қосылуынан немен ерекшеленеді?




Құндылықтарға баулу

Жалпыға бірдей еңбек қоғамына сәйкес бірлескен оқу ортасында оқушылардың арасында топтық,жұптық,жұмыс жасау, білімді ғылыми жоба,практикалық тұрғыда қолдана білу дағдысын қалыптастыру. «Мәңгілік Ел» идеясы. Ұлттық құндылық Елжандылыққа тәрбиелеу.


Пәнаралық байланыс

Есептеулер жүргізу кезінде оқушылардың математикалық дағдыларына назар салу.

Тілдік мақсаттарды жүзеге асыру үшін физикалық терминдерді,негізгі ұғымдарды орыс,ағылшын тілдерінде беру.

Previous learning

Алдыңғы бөлім:

Электр тізбегі және оның құрамдас бөлігі.


Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері



Сабақтың басы

0-5 минут



Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеті


Ұйымдастыру. Сыныптағы әрекет тәртібі.

1.Оқушыларды түгелдеу.

2.Жағымды психологиялық ахуал тудыру. «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы бір-біріне жақсы тілектер айту.

Өткен тақырыпқа шолу. «Ұшты ұшты» немесе ағылшын варианты «Simon says» ойыны арқылы

Оқушылардың шапшаңдығын және теориялық материалды меңгеру деңгейін тексеру үшін ауызша сұрақтар беріледі. Барлық оқушылар сыныпқа кіргесін топқа өз қалауларымен отырады. Мұғалім амандасып болғасын орындарынан тұрып, ойын ойнатады. Егер оқушы сұраққа «ия» десе қолын көтереді. «Жоқ» десе қолын түсіреді.


Тапсырма "Иә" немесе "жоқ"

  1. Simon says Аттас заряттар бір-бірімен тартылама ма? (жоқ)

  2. Simon says Ток күшінің өлшем бірлігі омметр. (жоқ)

  3. Simon says Электр кернеуін өлшейтін құрал амперметр (жоқ)

  4. Simon says Ток күшін өлшейтін құрал амперметр (иә)

  5. Simon says Электр тогының магниттік әсері болама ма? (иә)

  6. Simon says Әр аттас заряттар бірін-бірі тебеме? (ия)

  7. Simon says Электр кернеуінің өлшем бірлігі Ом (жоқ)

  8. Simon says Электр кернеуінің өлшем бірлігі вольт (иә)

  9. Simon says Кедергіні R-әрпімен белгілей ме? (иә)

  10. Simon says Кедергінің өлшем бірлігі секунд (жоқ)

  11. Simon says Кедергіні өлшейтін құрал реостат (иә)

  12. Simon says Электр тогының химиялық әсері болама ма? (иә)


Ресурстар















Ойын «Ұшты ұшты» немесе ағылшын варианты «Simon says»








Сабақтың ортасы

5-15 минут


















































15-25 минут








































































































Сабақтың соңы

30-40 минут







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!