|
нБөлімі: |
Заттар мен олардың қасиеттері. Табиғат ресурстары. |
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
23.09.2022. |
|
Сыныбы:3 |
Қатысушы саны: 15 Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Топырақтың қандай қасиеттері бар? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
3.3.4.3. Топырақтың негізгі қасиеттерін анықтау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Топырақтың қасиеттерін анықтайды. |
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Бір,екі,үш Сынып іші тып тыныш, Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз. Топқа бөлу: «Үштік әдісі» Өткен тақырыпты қайталау Ой қозғау
-Тіршілікке не
қажет? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Сабақтың тақырыбы: Топырақтың қандай қасиеті бар? Сабақтың мақсаты: Топырақтың қасиеттерін анықтайды. Топтық жұмыс «Ойлан,жұптас бөліс»әдісі
Сергіту сәті Тыныштық сәті.
Дәптермен жұмыс Есте сақта! Құнарлылық – топырақтың өсімдіктерді су және қоректік заттармен қамтамасыз ету қасиеті. Топырақтың құрамында қарашірік көп болса, ол құнарлы болады. Ширату тапсырмасы. «Не ортақ?» Артық сөзді тап: қарашірік, су, құм, қант, саз, ауа. Қалған сөздердің арасында қандай байланыс бар? «Қорытындыла» әдісі О Бүгінгі сабақтан өзің үшін қандай маңызды ақпарат алдың? ________________________________________________________________________________________ Өзіңнен кіші балаларға қандай кеңес берер едің? __________________________________________ |
Психологиялық ахуалға берілген тақырыптарды дауыстап айтып,тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Топқа бөлінеді. Өткен тақырыпты пысықтайды Сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбы мен танысады. «Ойлан,жұптас бөліс» әдісі арқылы сұраққа жауап береді. Оқушылар сергіту сәтін жасайды.
Негізгі мәліметті дәптерге жазып алады. Оқушылар артық сөзді алып тастап, қалған сөздер арасындағы байланысты айтады. Қорытынды ойын жазады, кеңесін ұсынады |
ҚБ: От шашу арқылы бағалау. ҚБ:Жарайсың! Дескриптор: 1.Тақырыптың мазмұнын біледі 2. Сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: -топырақтың негізгі қасиеттерін анықтауды үйренеді. -топырақтың негізгі қасиеттерін анықтау үшін тәжірибе жасайды. -топырақтың басы қасиетіне мысал келтіре алады. ҚБ:Жарайсың! Дескриптор: -өз ойын қисынды және жүйелі түрде жеткізеді - кеңес береді - қорытынды жасай алады. |
Дәптермен жұмыс |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Қол белгісі» әдісі бойынша өтеді. Бас бармақ- мен үшін маңызды және қызық Балан үйрек- маған түсініксіз болды. Ортан терек- маған жеткілікті болмады. Шылдыр шүмек- менің көңіл күйім. Кішкентай бөбек- менің ұсынысым. |
Тапсырма бойынша ой қорытып, өз іс-әрекеттерін айтады |
ҚБ:Жарайсың! |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Тақырыбы Топырақтың қандай қасиеттері бар?
Ашық сабақ. Тақырыбы Топырақтың қандай қасиеттері бар?
|
нБөлімі: |
Заттар мен олардың қасиеттері. Табиғат ресурстары. |
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
23.09.2022. |
|
Сыныбы:3 |
Қатысушы саны: 15 Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Топырақтың қандай қасиеттері бар? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
3.3.4.3. Топырақтың негізгі қасиеттерін анықтау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Топырақтың қасиеттерін анықтайды. |
Сабақтың барысы:
|
Уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Бір,екі,үш Сынып іші тып тыныш, Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз. Топқа бөлу: «Үштік әдісі» Өткен тақырыпты қайталау Ой қозғау
-Тіршілікке не
қажет? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Сабақтың тақырыбы: Топырақтың қандай қасиеті бар? Сабақтың мақсаты: Топырақтың қасиеттерін анықтайды. Топтық жұмыс «Ойлан,жұптас бөліс»әдісі
Сергіту сәті Тыныштық сәті.
Дәптермен жұмыс Есте сақта! Құнарлылық – топырақтың өсімдіктерді су және қоректік заттармен қамтамасыз ету қасиеті. Топырақтың құрамында қарашірік көп болса, ол құнарлы болады. Ширату тапсырмасы. «Не ортақ?» Артық сөзді тап: қарашірік, су, құм, қант, саз, ауа. Қалған сөздердің арасында қандай байланыс бар? «Қорытындыла» әдісі О Бүгінгі сабақтан өзің үшін қандай маңызды ақпарат алдың? ________________________________________________________________________________________ Өзіңнен кіші балаларға қандай кеңес берер едің? __________________________________________ |
Психологиялық ахуалға берілген тақырыптарды дауыстап айтып,тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Топқа бөлінеді. Өткен тақырыпты пысықтайды Сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбы мен танысады. «Ойлан,жұптас бөліс» әдісі арқылы сұраққа жауап береді. Оқушылар сергіту сәтін жасайды.
Негізгі мәліметті дәптерге жазып алады. Оқушылар артық сөзді алып тастап, қалған сөздер арасындағы байланысты айтады. Қорытынды ойын жазады, кеңесін ұсынады |
ҚБ: От шашу арқылы бағалау. ҚБ:Жарайсың! Дескриптор: 1.Тақырыптың мазмұнын біледі 2. Сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: -топырақтың негізгі қасиеттерін анықтауды үйренеді. -топырақтың негізгі қасиеттерін анықтау үшін тәжірибе жасайды. -топырақтың басы қасиетіне мысал келтіре алады. ҚБ:Жарайсың! Дескриптор: -өз ойын қисынды және жүйелі түрде жеткізеді - кеңес береді - қорытынды жасай алады. |
Дәптермен жұмыс |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Қол белгісі» әдісі бойынша өтеді. Бас бармақ- мен үшін маңызды және қызық Балан үйрек- маған түсініксіз болды. Ортан терек- маған жеткілікті болмады. Шылдыр шүмек- менің көңіл күйім. Кішкентай бөбек- менің ұсынысым. |
Тапсырма бойынша ой қорытып, өз іс-әрекеттерін айтады |
ҚБ:Жарайсың! |
|
шағым қалдыра аласыз















