|
«Атамекен» географиялық өлкетану |
Балалар мен жасөспірімдер орталығы |
|
Оқытушының аты- жөні: |
Аяғанова Тоғжан |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тарихи ескеткіштер мен кесенелер |
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары: |
Берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға өлкеміздің тарихи ескерткіштері мен кесенелерді қадірлеп, құрметтеуге үйрету. Тәрбиелік мәні бар тақырыпты аша отырып, ой өрістерін дамыту |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім іс - әрекеті |
Оқушы іс - әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Басталуы
Ι. Ұйымдастыру кезеңі
|
а) Оқушылырмен сәлемдеседі. б) Оқушыларды түгендейді в) Оқушының сабаққа дайындығын тексереді. |
Сәлемдеседі Сабаққа қажетті құрал - жабдықтарын алады. |
|
|
|
ΙΙ. Үй тапсырмасын сұрау |
|
Оқушылар қойылған сұрақтарға ойлан-тап, миға шабуыл әдістері арқылы жауап береді |
Қазақстан ұлттық энциклопедиясы |
|
|
Ортасы ΙΙΙ. Жаңа сабақты түсіндіру. |
Мәтінмен жұмыс. Зерттеу мен талдау Ескерткіштер туралы мәтін беру . Ескерткіш –елдің халықтың мәдени мұрасының жалпылама атауы.Тарих және мәдениет ескерткіштерінің жиынтығы мұражайлық,көрмелік маңызы бар заттар мен жылжымайтын ескерткіштерді қамтиды. 1 .Қазақстандағы маңызды ескерткіштерді атаңыз. 2.Қожа Ахмет Яссауиге арнап кесене тұрғызуды қолға алған кім? 3.Айша бибі кесенесі қайда орналасқан? 4.Тайқазанның қалай? қашан? жасалғанын айтып беріңіз. |
Оқушылар зерттейді және талдайды. Оқушылар тыңдайды, жазып алады. Оқушылар тыңдайды, жазып алады |
http://atau.kz/docs/3020.pdf |
|
|
ΙV Жаңа сабақты бекіту |
Ой қозғау мақсатында тақырыптың маңыздылығын ашу үшін оқушыларға кесенелердің суреті көрсетіледі.
Оқушыларға сурет бойынша сұрақтар қойылады. 1 Бұл кесене қалай аталады? 2 Кесене қай облыста орналасқан? 3 Кесенеге байланысты аңызды айтып бер? 4 Кесенеге әңгіме құрастыру 5 Кесененің суретін ақ параққа салу |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|
V Қорытынды |
Сабақты қорытындылау үшін «Кім жылдам» ойынын ойнаймыз. Яғни, сөздер беріледі сол сөздерді ағылшын тілінде айту. Ескерткіш -monument Кесене –mausoleum Тарих-history Мұражай -museum Мәдениет-culture Мұра-inheritance Қоғам-society Жәдігер- a relic |
Оқушылар жауап береді. |
|
|
|
Аяғы VΙ Кері байланыс |
Оқушыларға смайликтер таратылады
|
Оқушылар кері байланысқа шығады. |
|
|
|
VΙΙ Үйге тапсырма |
Тарихи ескеткіштер мен кесенелер туралы эссе жазу |
Берілген тапсырманы жазып алады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Тарихи ескерткіштер мен кесенелер
Ашық сабақ Тарихи ескерткіштер мен кесенелер
|
«Атамекен» географиялық өлкетану |
Балалар мен жасөспірімдер орталығы |
|
Оқытушының аты- жөні: |
Аяғанова Тоғжан |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тарихи ескеткіштер мен кесенелер |
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары: |
Берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға өлкеміздің тарихи ескерткіштері мен кесенелерді қадірлеп, құрметтеуге үйрету. Тәрбиелік мәні бар тақырыпты аша отырып, ой өрістерін дамыту |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім іс - әрекеті |
Оқушы іс - әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Басталуы
Ι. Ұйымдастыру кезеңі
|
а) Оқушылырмен сәлемдеседі. б) Оқушыларды түгендейді в) Оқушының сабаққа дайындығын тексереді. |
Сәлемдеседі Сабаққа қажетті құрал - жабдықтарын алады. |
|
|
|
ΙΙ. Үй тапсырмасын сұрау |
|
Оқушылар қойылған сұрақтарға ойлан-тап, миға шабуыл әдістері арқылы жауап береді |
Қазақстан ұлттық энциклопедиясы |
|
|
Ортасы ΙΙΙ. Жаңа сабақты түсіндіру. |
Мәтінмен жұмыс. Зерттеу мен талдау Ескерткіштер туралы мәтін беру . Ескерткіш –елдің халықтың мәдени мұрасының жалпылама атауы.Тарих және мәдениет ескерткіштерінің жиынтығы мұражайлық,көрмелік маңызы бар заттар мен жылжымайтын ескерткіштерді қамтиды. 1 .Қазақстандағы маңызды ескерткіштерді атаңыз. 2.Қожа Ахмет Яссауиге арнап кесене тұрғызуды қолға алған кім? 3.Айша бибі кесенесі қайда орналасқан? 4.Тайқазанның қалай? қашан? жасалғанын айтып беріңіз. |
Оқушылар зерттейді және талдайды. Оқушылар тыңдайды, жазып алады. Оқушылар тыңдайды, жазып алады |
http://atau.kz/docs/3020.pdf |
|
|
ΙV Жаңа сабақты бекіту |
Ой қозғау мақсатында тақырыптың маңыздылығын ашу үшін оқушыларға кесенелердің суреті көрсетіледі.
Оқушыларға сурет бойынша сұрақтар қойылады. 1 Бұл кесене қалай аталады? 2 Кесене қай облыста орналасқан? 3 Кесенеге байланысты аңызды айтып бер? 4 Кесенеге әңгіме құрастыру 5 Кесененің суретін ақ параққа салу |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|
V Қорытынды |
Сабақты қорытындылау үшін «Кім жылдам» ойынын ойнаймыз. Яғни, сөздер беріледі сол сөздерді ағылшын тілінде айту. Ескерткіш -monument Кесене –mausoleum Тарих-history Мұражай -museum Мәдениет-culture Мұра-inheritance Қоғам-society Жәдігер- a relic |
Оқушылар жауап береді. |
|
|
|
Аяғы VΙ Кері байланыс |
Оқушыларға смайликтер таратылады
|
Оқушылар кері байланысқа шығады. |
|
|
|
VΙΙ Үйге тапсырма |
Тарихи ескеткіштер мен кесенелер туралы эссе жазу |
Берілген тапсырманы жазып алады |
|
|
шағым қалдыра аласыз















