Материалдар / Ашық сабақ "Таулы жер өсімдіктері мен жануарлары" 4-сынып

Ашық сабақ "Таулы жер өсімдіктері мен жануарлары" 4-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
материал бастауыш сынып мұғалімдеріне арналған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Наурыз 2018
487
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақтың тақырыбы:

Таулы жер өсімдіктері мен жануарлары

Сабақтың мақсаты:

Таулы жер өсімдіктері мен жануарлары туралы мағлұмат бере отырып, түсініктерін кеңейту.

Күтілетін нәтиже:

Таулы жер өсімдіктері және жануарларымен танысады. Шығарманың негізгі ойын анықтайды, өзіндік көзқарасымен бағалайды.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:

Топтық жұмыс, диалогтық оқыту, «Ыстық орындық», сыни ойлауды дамыту, топтастыру, ой қозғау, постермен жұмыс, «Ғажайып сызғыш», «Бес қадамды сұқбат» әдісі

Құрал-жабдықтар немесе көрнекіліктер:

Интербелсенді тақта, су туралы бейнеролик, постер, стикер, т.б

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңдері:

Мұғалім әрекеті:

Оқушы әрекеті:


Кіріспе бөлім

























Тұсаукесер


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

«Сәлемдесу» тренингі

Әр оқушымен әртүрлі амандасу: көзбен, қолмен, иықпен, өкшемен, арқамен...





Топқа бөліну


Үй тапсырмасын сұрау

а) «Су қоймасы өсімдіктреі мен жануарлары» тақырыбын «Ыстық орындық» әдісі арқылы тексеру

ә) Постермен жұмыс





-Сонымен, балалар, бейімделу ортасына қарай өсімдіктер мен жануарлардың қандай түрлерімен таныстық?




Табиғат күнтізбесімен жұмыс


Шаттық шеңбер

 Кәне, кәне тұрайық,

Үлкен шеңбер құрайық

Тұрсақ егер шеңберге,

Алақанды ұрайық.

Сол жақтағы балаға,

Оң жақтағы балаға.

Шапалақта, шапалақ,

Шапалақта, шапалақ

«Үйшік» әдісі арқылы 2 топқа бөлінеді

1-топ: «Жануарлар»

2-топ: «Өсімдіктер»




Топтастыру әдісі

1-топ: жануарларды бейімделу ортасына қарай топтастырады

2-топ: өсімдіктерді бейімделу ортасына қарай топтастырады

Постер қорғайды

  • Шалғын өсімдіктері мен жануарлары

  • -Дала өсімдіктері мен жануарлары

  • Шөл өсімдіктері мен жануарлары

  • Орман-тоғай өсімдіктері мен жануарлары

  • Су қоймасы өсімдіктері мен жануарлары


«Ғажайып сызғыш» әдісін қолдану


Негізгі бөлім

Таулы жер өсімдіктері мен жануарлары туралы ақпарат беру







«Ыстық картоп» әдісі арқылы мәтінмен жұмыс




Сергіту сәті




Топтастыру


DrawObject3 DrawObject2 DrawObject1




DrawObject5 DrawObject4




1-топ: өсімдіктері туралы оқиды

2-топ: жануарлары туралы оқиды



Бейнероликті тамашалай отырып, берілген қимылдарды қайталайды.


Қорытынды бөлім

Рефлексия

3-2-1 стратегиясы





«Бес қадамды сұқбат» әдісі арқылы қорытындылау

Үй жұмысы: «Су – тіршілік көзі» эссе жазу.

Су туралы мақал-мәтелдер сұрау.


Формативті бағалау


Стикерге жазып, ойларын тақтаға іледі.

  • Сабақтан алған бір маңызды ақпарат;

  • Келесі сабақта нені білгің келеді?








«Блок» ағашы арқылы бағалау

























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ