Бекітемін:
|
Бөлім: |
4(А) - БӨЛІМ. ТЕҢДЕУ, ТЕҢСІЗДІК, ӨРНЕК |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Калмагамбетова Г.О |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
07.04.2022 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Теңдеулер / Күн жүйесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
4.2.2.2 39+490:k=46, 230·а+40=1000:2 түріндегі теңдеулерді шешу. Күрделі теңдеулерді шешуді үйренесің? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
күрделі теңдеу жөнінде мағлұмат алады. 39+490:k=46, 230·а+40=1000:2 түріндегі теңдеулерді шеше алады. күрделі теңдеуге қатысты өздері мысал келтіре алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтыңбарысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал Оқушылардың көңіл күйлерін анықтау Үй тапсырмасын тексеру Бейнеролик көрсету Теңдеулер дегеніміз құрамында мәнін табу керек болатын әрпі бар теңдік. Теңдеуді шешу дегеніміз оның барлық түбірлерін табу немесе оның бірден- бір түбірі болмайтынына көз жеткізу. Теңдеуді тура санды теңдікке айналдыратын әріптің мәні теңдеудің түбірі деп аталады. «БББ» әдісі
Оқушылар біз бүгінгі сабақта күрделі теңдеулерді құруды, күн жүйесіндегі планеталар туралы қызықты ақпараттарды білетін боламыз. «Зейінін шоғырландыру» Күн жүйесі туралы әңгімелеу -Күн жүйесі бізге не үшін керек? – Күн жүйесі туралы не білесіңдер?
|
Жұпта үй тапсырмасын тексереді
Оқушылар сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады.
Дескриптор: Оқушылар теңдеулер құрады және оларды шешеді
|
ҚБ: Күн 2-5 3-6 4-7 5-8 6-9 7-10
ҚБ: Күн 2-5 3-6 4-7 5-8 6-9 7-10
|
Психологиялық ахуал.
Menti.com бағдарламасы бойынша
Bilimlend Платформасында бейнеролик
Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары.
Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңаны ашу. Планеталар жасырылған қалташаларды таңдау арқылы есептер шығару Нептун №1 Жеке жұмыс Оқушылар үйінде жас ғарышкерлер үйірмесі ашылды. Әрқайсысынан 2 данадан екі түрлі телескоп сатып алынды. Телескоптың бір түрінің бағасы – 78 900 тг. Егер барлық саудаға 371 800 тг төленген болса, екінші телескоп қанша тұрады? Тақтада шығару Уран №2 А Теңдеу құр және оны шеш Топтық жұмыс x:16+15473=27857 Қандай теудеу құрдық (күрделі). Бұл теңдеуді шешіп көрейік. x:16=27857-15473 x:16=12384 x=12384:16 x=774 774:16+15473=27857 27857=27857 Сатурн№2(ә) тапсырманы осыған ұқсас орындайды. Юпитер №2 (Б) Марс №4 Жеке жұмыс (134 545–х)+23=98 2002+х*5=46022 (х+52):7=700 134 545–х=98-23 х*5=46022-2002 х+52=700*7 134 545–х=75 х*5=44020 х+52=4900 х=134 545-75 х=44020:5 х=4900-52 х=134 470 х=8804 х=4848 (134 545–134 470)+23=98 2002+8804*5=46022 ( 4848+52):7=700 134 470=134 470 46022=46022 700=700
Сергіту сәті: сандарды саусақпен көрсету: 5-2-1-4-5-1-5-5-2-4-5-2-2 Жер №6 Жұптық жұмыс 456 789 876 – 8 765 456 = 448024420 236 090 + 78 765 432 =79001522 978 900 576 – 1 765 434 =977135142 56 098 879 + 656 876 = 56755755 17 600 065 – 7 685 940 = 9 914 125 675 678 000 + 5 463 756 = 681141756
Шолпан №7 Жеке жұмыс Сызба бойынша есеп құрастыр. Оны теңдеу құрып шығар.
V1=45км/сағ Vқаш/ж=45км/сағ-30км/сағ=15км/сағ V2=30 км/сағ t=60км:15км/сағ=4сағ S=60км t=?сағ Теңдеу құр (45-30)* t=60 15* t=60 t=60:15 t=4сағ Ж.4сағ |
Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы іске асады. Кейбір оқушыға қосымша сұрақтар беріледі. Күрделі теңдеулерді шешу тәсілін түсіндір
Дескриптор: теңдеулерді шеше алады
Сергіту сәтін орындайды
Дескриптор: теңдеулерді шеше алады
|
ҚБ: Күн 2-5 3-6 4-7 5-8 6-9 7-10
|
Оқылым, жазылым тапсырмалары.
Музыка |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту |
Меркурий №8 Өрнектерді салыстыр Жеке жұмыс
258 ∙
а
128 ∙
5
471 ∙
9
582 002 :
2
5 ∙
20
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Калмагамбетова Гаухар Орынбаевна Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ. Теңдеулер
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ. ТеңдеулерМатериал туралы қысқаша түсінік
4 тоқсан, Бөлімі: Ғарышқа саяхат. Тақырыбы: Теңдеу 134 сабақ. 4 сынып. Сабақтың мақсаты: Күрделі теңдеулерді шешуді үйренесің.
Материалдың қысқаша нұсқасы Бекітемін:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














