Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы: 6.1.А.Рационал сандарға
арифметикалық амалдар
қолдану.
|
Мектеп: №31
Мұғалімнің
аты-жөні: Қыдырбаева
Р.Б
Пәні: Математика
|
Күні:
|
Сынып: 6
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Теріс рационал сандарды
қосу
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
6.1.2.13
таңбалары бірдей, таңбалары
әртүрлі рационал сандарды қосуды
орындау
|
Сабақтың
мақсаты
|
Теріс
сандарды қосу
|
Бағалау
критерийі
|
Теріс сандарды қоса
алады;
Мәтін есептерді шығара
алады;
Белгісіз санды таба
алады
|
Тілдік
мақсаттар
|
- Теріс сандарды қосу тәртібін
түсіндіреді;
|
Пәнге қатысты лексика
мен
терминология:
-
Теріс
сан
-
Оң
сан
-
Санның
модулі
-
Таңба
|
Құндылықтарға
баулу
|
Еңбекке және шығармашылыққа
баулу, ынтымақтастықпен қарым-қатынас жасау қабілетін
қалыптастыру
|
Пәнаралық
байланыс
|
Физика және математика
пәндерінде теріс сандарды қосу ұғымы кеңінен
қолданылады
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Интернеттен мысалдар алу қажет
болады.
|
Алдыңғы
білім
|
-көпмүшелерге амалдар
қолдану;
-көпмүшені әр түрлі
тәсілдермен көбейткіштерге жіктей
алу.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспар-ланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
0
– 3
|
1.Ұйымдастыру:
а) Оқушылармен
амандасу
ә) Сыныпты топқа
біріктіру:
|
«Жарайсың», «Тамаша»,
«Керемет» сөздері
|
Сабақтың
ортасы
4-36
|
2. Үй тапсырмасын
тексеру: №362 (2,4,6)
3. Мағынаны
ашу.
«Адасқан әріптер» әдісімен
жаңа сабақтың тақырыбын
ашамын.
4. Миға
шабуыл.
5. Оқулықпен
жұмыс.
№366,
№367,№368,№370,№371,№372
6. Сабақты
қорытындылау:
7.
Бағалау (әр шығарылған есепті
бағалайды)
|
«Тату көрші»
әдісі
«Адасқан әріптер»
әдісі
« Миға шабуыл»
әдісі
6-сынып оқулығы,
Т.А.Алдамұратова,
Қ.С.Байшоланова,
Е.С.Байшоланова.
«Бағдаршам»
әдісі
Интербелсенді
тақта
«Бағдаршам»
әдісі
|
Аяқталуы
37-40
|
6. Кері
байланыс.
«Табыс
ағашы»
|
«Табыс
ағашы»
Стикер
|
Келесі сабаққа
тапсырма
|
№369,
№373
|
Интербелсенді
тақта
|
Саралау:
Әртүрлі деңгейдегі тапсырмалар
беремін;Ресурстарды интернеттен және оқулықтан, әртүрлі
дидактикалық материалдардан
жинақтаймын;
Оқу материалының көлемі
бойынша тапсырмаларды
сараптаймын:
Барлық оқушылар көпмүшені
көпмүшеге көбейте алады, бірақ есептегенде қателеседі, сол себепті
ол оқушыларға әрбір қадамды түсінуге
көмектесемін;
Оқушылардың көбікөпмүшені
көпмүшеге жіктей алады, бірақ кейде қателеседі, сондықтан ол
оқушыларға бағыт-бағдар
беремін;
Кейбір оқушылар өрнектерді
тепе-тең түрлендіргенде есептерді дұрыс орындайды, есептің шешімін
тез табады;
Мұндай оқушыларға қиындығы
жоғары есептерден тапсырма
беремін;
|
Бағалау:
Сабақ барысында қалыптастырушы
бағалауды жүзеге асырамын. Ол үшін берілген әрбір тапсырмаға
бағалау критерийі мен дескрипторлар құрастырып, жинаған балдарын
санаймын, оқушыларға смайликтер беріп
отырамын.
1-4 – Ізденуің
керек..
5-7 –
Толықтыр..
8-10 –Жарайсың
!
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын
сақтау:
Сабақ барысында оқушылар
қауіпсіздік техникасы ережелері мен тазалық-гигиеналық талаптарды
сақтайды;
Жұмыс барысында олар жазатын
(қаламсап) құралдарды
пайдаланады;
Жұмысты тек мұғалімнің
рұқсатымен бастайды;
Оқу-құралдарын текқажетті
жағдайда ғана
пайдаланады.
|
Сабақ бойынша
рефлексия
|
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы
ма?
Бүгін оқушылар не
білді?
Сыныптағы ахуал қандай
болды?
Мен жоспарлағансаралау
шараларытиімді болды
ма?
Мен берілген уақыт ішінде
үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай
түзетулер енгіздім және
неліктен?
|
Жалпы
бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды
(оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып немесе
жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
көмектесетін не
білдім?
|