Материалдар / Ашық сабақ "Тіктөртбұрыш"4 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Тіктөртбұрыш"4 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Тіктөртбұрыш салу тәсілімен таныстыру,оның периметрі мен ауданын табу мәселелеріән пысықтау.Өткенді сабақтағы негізгі материалдарды қайталау.Оған қосымша тік төртбұрыш,куб,параллелепипед,тіктөртбұрыштың элементтері мен қасиеттерін қайталау.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Қаңтар 2018
1689
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні :Математика

Тақырыбы:Тіктөртбұрыш салу.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:Тіктөртбұрыш салу тәсілімен оқушыларды таныстыру,оның периметрі мен ауданын табу мәселелерін пысықтау. «Тік төртбұрыш салу»алгоритмі бойынша орындату; Тік төртбұрыштың периметрін тапқызу

Дамытушылық: оқушылардың есте сақтау,ойлау қабілетін дамыту

Тәрбиелік:ұқыптылыққа,шапшаңдылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: жаңа сабақты меңгерту
Әдісі: көрнекілік,түсіндірү,сұрақ -жауап
Көрнекілігі: оқулық,геометриялық фигуралар
Сабақтың  барысы.
1.Ұйымдастыру кезеңі
Достым,тексер өзіңді,

Дайынсың ба,сабақ бастауға?

Бәрі орында ма,бәріңде де,

Кітап,дәптер мен қалам да?

Бәріміз түзу отырмыз ба?

Бәріміз зейін қойдық па?

Бәріміз тек «бестік» бағасын

Алуға ұмтылдық па!

«Бәйге» ойыны. 1-ден 9-ға дейінгі сандар жазылған ұяшықтар берліген.Сол ұяшықтарда сұрақтар жасырылған.

1.501-ді 7-ге кеміт.

2.507 санын екі еселе.

3.126-ны 13-ке кеміт.

4.300-ден 600 қанша артық?

5.Шаршының ауданы 56 см 2 қабырғаларының ұзындығын тап.

6. 1 жылда неше ай бар?

7.300 секундта неше минут бар?

8.96 сағат қанша тәулік.

9.Үстелдің төрт бұрышы бар.Бір бұрышын кесіп тастасаң қанша бұрыш қалады?

2.Жаңа сабақ
-Балалар, дәптерімізге күннің ретін жазамыз
1.Дәптеріңе тор көз сызықтарын пайдаланып,АВ=3 см,АD=2см болатын АВСD тіктөртбұрышын сыз(тіктөртбұрыштың төрт тік бұрышыболатынын және қарам-қарсы қабарғалары тең болатынын ескер)

Shape1 D C
2см

А В

3 см

Тік төртбұрыштың периметрін табу.
Шарты:

AB= 3 см                       Ш: Р = а+ в+а+в немесе а+в * 2
AD= 2см                                    Р = 3 см+ 2 см +3см+2см = 10см 3см+2см*2
Р= ?                                          Ж: Р= 10 см

2. «Тік төртбұрыш салу»алгоритмі бойынша орындау.
А)1-қадам.AB =3см кесінді өлшеп салу.
Ә)2-қадам.Төбелері A және В болатын екі тік бұрыш салу.
Б)3-қадам.А нүктесінен басынан бастап АD=2 см және В нүктесінен бастап ВС=2см кесінді өлшеп салу.
В)4-қадам.Белгіленген D және С екі нүктені кесіндімен қос.
Г)5-қадам. ABCD тік төртбұрышекенін дәлелде.

Сергіту сәті:
5.Суретпен жұмыс.Параллелепипед

DC=4см

DA=2см

DK=2см
DKOC жағына тиісті қырлары:

ABTE жағына тиісті емес төбелері:

ВСОТ жағындағы перпендекуляр қырлар:

АЕКD жағындағы параллель қырлар:

Шарты:

DC=4см Ш: а * в

DA=2см 4 см * 2 см = 8 см 2

S=?

Шарты: Ш:a*b*c

DC=4см 4 cм * 2 см * 2 см =16 см

DA=2см

DK=2см

V= ?

7 Есепті теңідеу құру арқылы шығар.

А) Х м- қоршаудың ені

2*(30+х)-қоршаудың периметрі,100-ге тең.

Демек,2*(30+х)=100

30+х=50

Х=50-30

Х=20 м

Ә) Х м- қоршаудың ені

2*(100+х)-қоршаудың периметрі,360-қа тең.

2*(100+х)=360

100+х=180

Х=180-100

Х=80 м

Үйге тапсырма 146 бет № 9

Бағалау .Сабаққа жақсы атсалысқан оқушыларды бағалау.















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!