Қазақ тілі
|
Бөлім: |
Мәдениет: тіл және қарым-қатынас |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Елубаева Ж.А. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тілек сөздер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.1.1 берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру; 5.4.1.1 қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы орындай алады: мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсінеді, анықтайды; Оқушылардың көпшілігі орындай алады: берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру Кейбір оқушылар орындай алады: тақырыпты кеңінен ашып, талдау жүргізе алады; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: – Оқушылардың сәлемдесу;-Сәлеметсіздер ме, оқушылар! – Оқушылардың сабаққа қатысымын тексеру;-Бүгін сыныпта кім жоқ? –Үй жұмысын тексеру; – Сабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстыру;-Бүгінгі тақырыбымызды ашу үшін шаттық шеңберіне тұрайық. «Жүректен жүрекке» шаттық шеңбері - Оқушылар, адамдар бір-біріне тек қана жақсы, жағымды, мейрімді сөздер айтады. Ендеше «Жүректен жүрекке» деп аталатын шеңбер құрайық. - Сендер адамдар шеңберге тұрғанды неліктен жақсы көреді деп ойлайсыңдар? - Шеңбердің бір жақсы жері - онда бұрыш болмайды, сондықтан да Бақыт, Қуаныш, Махаббат. Ендеше шеңберге тұрып, бір-бірімізге жақсы тілектер арнаймыз. Міне, осымен біздің жаңа тақырыбымыздың да басын аштық, бүгінгі өтетін тақырыбымыз «Тілек сөздер». |
Берілген сұрақтарға жауап береді. |
«Бағалау» стикерлерімен бағалау |
АКТ құралы, жұмыс дәптері, ақ парақтар |
|
Сабақтың ортасы 33 минут |
Т
№1 тапсырма: «Тілек сөздер» тақырыбындағы мәтінді тыңдау, оқу. №2 тапсырма: «Тілек сөздер» тақырыбында берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру; №3 тапсырма: Сөздердің орфографиялық нормасын сақтап жазыңыз.
Жылан гөз
-... №4 тапсырма: Тілек сөздер мен бата сөздеріді салыстырып «венн диаграммасына» салу
|
Білу. Жаңа ақпараттармен танысады, біледі. Түсіну. Жаңа тақырып бойынша ақпараттарды түсініп тыңдап, мәтінмен жұмыс жасайды. Жоспар құрады Қолдану. Тілдік бағдарды еске түсіре отырып, орфографиялық норма бойыншп жаттығу орындайды. Талдау. Жазған жазбаша жұмыстары бойынша талдау жұмыстарын жүргізіп, қорғайды. Жинақтау. Оқушылар сабақ соңын қорытындылап, алған ақпараттарды ортаға салып, венн диаграммасына жинақтап жазады. |
«Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалау.
«Бағалау» стикерлерімен бағалау |
АКТ құралы Жұмыс дәптері Ақ парақтар |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 минут |
«Тілек ағашы» әдісі Оқушылар «тілек ағашы» әдісін пайдалана отырып бүгінгі сабақты қорытындылайды.
|
Оқушылар «тілек ағашы» әдісін пайдаланып өз-өздерін бағалайды. Сабаққа баға береді. |
Арнайы бағалай стикерлері арқылы бағаланады. |
Бағалау стикерлері |
|
Үйге тапсырма |
Орфографиялық нормаларды ескере отырып «ақ тілек» тақырыбында жоспарлы эссе жазу |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ тілек сөздер 5-сынып
Ашық сабақ тілек сөздер 5-сынып
Қазақ тілі
|
Бөлім: |
Мәдениет: тіл және қарым-қатынас |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Елубаева Ж.А. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тілек сөздер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.1.1 берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру; 5.4.1.1 қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы орындай алады: мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсінеді, анықтайды; Оқушылардың көпшілігі орындай алады: берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру Кейбір оқушылар орындай алады: тақырыпты кеңінен ашып, талдау жүргізе алады; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: – Оқушылардың сәлемдесу;-Сәлеметсіздер ме, оқушылар! – Оқушылардың сабаққа қатысымын тексеру;-Бүгін сыныпта кім жоқ? –Үй жұмысын тексеру; – Сабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстыру;-Бүгінгі тақырыбымызды ашу үшін шаттық шеңберіне тұрайық. «Жүректен жүрекке» шаттық шеңбері - Оқушылар, адамдар бір-біріне тек қана жақсы, жағымды, мейрімді сөздер айтады. Ендеше «Жүректен жүрекке» деп аталатын шеңбер құрайық. - Сендер адамдар шеңберге тұрғанды неліктен жақсы көреді деп ойлайсыңдар? - Шеңбердің бір жақсы жері - онда бұрыш болмайды, сондықтан да Бақыт, Қуаныш, Махаббат. Ендеше шеңберге тұрып, бір-бірімізге жақсы тілектер арнаймыз. Міне, осымен біздің жаңа тақырыбымыздың да басын аштық, бүгінгі өтетін тақырыбымыз «Тілек сөздер». |
Берілген сұрақтарға жауап береді. |
«Бағалау» стикерлерімен бағалау |
АКТ құралы, жұмыс дәптері, ақ парақтар |
|
Сабақтың ортасы 33 минут |
Т
№1 тапсырма: «Тілек сөздер» тақырыбындағы мәтінді тыңдау, оқу. №2 тапсырма: «Тілек сөздер» тақырыбында берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру; №3 тапсырма: Сөздердің орфографиялық нормасын сақтап жазыңыз.
Жылан гөз
-... №4 тапсырма: Тілек сөздер мен бата сөздеріді салыстырып «венн диаграммасына» салу
|
Білу. Жаңа ақпараттармен танысады, біледі. Түсіну. Жаңа тақырып бойынша ақпараттарды түсініп тыңдап, мәтінмен жұмыс жасайды. Жоспар құрады Қолдану. Тілдік бағдарды еске түсіре отырып, орфографиялық норма бойыншп жаттығу орындайды. Талдау. Жазған жазбаша жұмыстары бойынша талдау жұмыстарын жүргізіп, қорғайды. Жинақтау. Оқушылар сабақ соңын қорытындылап, алған ақпараттарды ортаға салып, венн диаграммасына жинақтап жазады. |
«Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалау.
«Бағалау» стикерлерімен бағалау |
АКТ құралы Жұмыс дәптері Ақ парақтар |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 минут |
«Тілек ағашы» әдісі Оқушылар «тілек ағашы» әдісін пайдалана отырып бүгінгі сабақты қорытындылайды.
|
Оқушылар «тілек ағашы» әдісін пайдаланып өз-өздерін бағалайды. Сабаққа баға береді. |
Арнайы бағалай стикерлері арқылы бағаланады. |
Бағалау стикерлері |
|
Үйге тапсырма |
Орфографиялық нормаларды ескере отырып «ақ тілек» тақырыбында жоспарлы эссе жазу |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















