№2
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Темирбаева Гульмира Мукашевна |
|||||
|
Пән/Сынып: |
Дүниетану 4 сынып |
|||||
|
Күні |
09.04.2021ж. |
|||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Ғарышқа саяхат |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тоқтар Әубәкіров – қазақтың тұңғыш ғарышкері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
4.3.4.1 – өмірбаяндық мәліметтерге сүйене отырып, шығармашылық және еңбек салаларындағы көрнекті қайраткерлердің елімізге сіңірген еңбектері туралы мазмұндау |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
1.Тоқтар Əубəкіровтің ғарышты игеруде қосқан үлесі жайлы біледі. Иллюстрациялар арқылы тақырыпты көтерілетін мәселені болжайды; 2.Тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Арманға жетудің бес қадамы сатысын жасайды. 3. Тақырыпты көтерілетін мәселені болжайды, өз пікірін дәлелдейді |
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Басы |
Психологиялық ахуал. Балалар біз қандаймыз? 1- тапсырма Миға шабуыл. Өзіңді тексер 1.Ересек адамдарға арналған мектеп қалай аталды? а)киіз үй
ә) қызыл
отау б)жасыл жайлау а) Ж.Аймауытов ә)
Ы.Алтынсарин б)
Қ.Сәтбаев а)1980-1990жж. ә) 1930-1940жж.
б)1950-1960жж. а) 1980ж.
ә)1985ж. б)1993ж. а) колледж ә) университет б) лицей Жаңа тақырыпты жариялау Ойқозғау. -Ғарыш деген не? Бейнеролик. Көру Оқыту мақсатын айқындау |
Сыныппен жұмыс |
Мадақтау «А,Ә,Б» |
оқулық ноутбук интерактивті тақта |
|
|
28 минут 2 мин |
Ортасы |
2- тапсырма «Білім қоржыны» әдісі Мен не білемін? 3- тапсырма Мағынаны ашу: Оқулықпен жұмыс «Мозайка» әдісі
Сергіту сәті «Зымыран» Қане, қанат жазайық, Тыңдалымалды тапсырмасы Бейнекөрсетілім Бала арманы Бейнекөрсетілім Ғарышкермен
кездесу 4- тапсырма Ой толғаныс Ғарышкерге тән қасиеттерді ата
5- тапсырма .«Арманға жетудің бес қадамы!» Тоқтар өз арманына жету жолында қандай қадамдар жасады? Дескриптор: 1. Ғарышкерлердің атын біледі 2. Тоқтар Əубəкіровтің ғарышқа қосқан үлесін жайлы біледі. 3.Тоқтар Əубəкіров алған атағы жайында біледі 4. Тоқтар Əубəкіров жайында нақты фактілермен дәлелдейді. 5. Ғарышкер бойындағы қасиеттерді зерттейді. 6- тапсырма Дәптермен жұмыс. – Жұмыс дәптерінде берілген тапсырмаларды; Қазақтың үшінші ғарышкері Айдын Айымбетов пен Тоқтар Әубәкіров бір күнде дүниеге келген. Екеуі де туған күдерін бір күнде тойлайды екен. Тоқтар Әубәкіров Қаз дауысты Қазыбек бидің тікелей ұрпағы. Халық қаһарманы Тоқтар Әубәкіров тышқаннан қорқады екен. Үйге тапсырма: Зерттеу жұмысы. «Арманға жетудің бес қадамы» сатысын құрастыр |
Йжы. |
ҚБ: от шашу ҚБ: «Бас бармақ» ҚБ «Алақан, жұдырық» ҚБ «Екі жұлдыз,бір тілек» Өзін-өзі бағалау 1-10 баллдық жүйе ҚБ «Аяқ,қол» «Күлегештер» |
Бейнекөрсетілім Постер Ноутбук Жұмыс дәптері |
|
|
5 минут |
бекіту |
7-тапсырма «Цифрлар сыры» |
Берілген сандарға сәйкес деректер айтады,алған білімдерін жинақтайды |
ҚБ «Жұлдызшалар» |
|
|
|
2минут |
|
Рефлексивті экран: |
Оқушылар алған білімдері бойынша ой қорытады |
«Сиқырлы қорапша» |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Тоқтар Әубәкіров – қазақтың тұңғыш ғарышкері" 4 сынып
Ашық сабақ "Тоқтар Әубәкіров – қазақтың тұңғыш ғарышкері" 4 сынып
№2
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Темирбаева Гульмира Мукашевна |
|||||
|
Пән/Сынып: |
Дүниетану 4 сынып |
|||||
|
Күні |
09.04.2021ж. |
|||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Ғарышқа саяхат |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тоқтар Әубәкіров – қазақтың тұңғыш ғарышкері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
4.3.4.1 – өмірбаяндық мәліметтерге сүйене отырып, шығармашылық және еңбек салаларындағы көрнекті қайраткерлердің елімізге сіңірген еңбектері туралы мазмұндау |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
1.Тоқтар Əубəкіровтің ғарышты игеруде қосқан үлесі жайлы біледі. Иллюстрациялар арқылы тақырыпты көтерілетін мәселені болжайды; 2.Тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Арманға жетудің бес қадамы сатысын жасайды. 3. Тақырыпты көтерілетін мәселені болжайды, өз пікірін дәлелдейді |
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Басы |
Психологиялық ахуал. Балалар біз қандаймыз? 1- тапсырма Миға шабуыл. Өзіңді тексер 1.Ересек адамдарға арналған мектеп қалай аталды? а)киіз үй
ә) қызыл
отау б)жасыл жайлау а) Ж.Аймауытов ә)
Ы.Алтынсарин б)
Қ.Сәтбаев а)1980-1990жж. ә) 1930-1940жж.
б)1950-1960жж. а) 1980ж.
ә)1985ж. б)1993ж. а) колледж ә) университет б) лицей Жаңа тақырыпты жариялау Ойқозғау. -Ғарыш деген не? Бейнеролик. Көру Оқыту мақсатын айқындау |
Сыныппен жұмыс |
Мадақтау «А,Ә,Б» |
оқулық ноутбук интерактивті тақта |
|
|
28 минут 2 мин |
Ортасы |
2- тапсырма «Білім қоржыны» әдісі Мен не білемін? 3- тапсырма Мағынаны ашу: Оқулықпен жұмыс «Мозайка» әдісі
Сергіту сәті «Зымыран» Қане, қанат жазайық, Тыңдалымалды тапсырмасы Бейнекөрсетілім Бала арманы Бейнекөрсетілім Ғарышкермен
кездесу 4- тапсырма Ой толғаныс Ғарышкерге тән қасиеттерді ата
5- тапсырма .«Арманға жетудің бес қадамы!» Тоқтар өз арманына жету жолында қандай қадамдар жасады? Дескриптор: 1. Ғарышкерлердің атын біледі 2. Тоқтар Əубəкіровтің ғарышқа қосқан үлесін жайлы біледі. 3.Тоқтар Əубəкіров алған атағы жайында біледі 4. Тоқтар Əубəкіров жайында нақты фактілермен дәлелдейді. 5. Ғарышкер бойындағы қасиеттерді зерттейді. 6- тапсырма Дәптермен жұмыс. – Жұмыс дәптерінде берілген тапсырмаларды; Қазақтың үшінші ғарышкері Айдын Айымбетов пен Тоқтар Әубәкіров бір күнде дүниеге келген. Екеуі де туған күдерін бір күнде тойлайды екен. Тоқтар Әубәкіров Қаз дауысты Қазыбек бидің тікелей ұрпағы. Халық қаһарманы Тоқтар Әубәкіров тышқаннан қорқады екен. Үйге тапсырма: Зерттеу жұмысы. «Арманға жетудің бес қадамы» сатысын құрастыр |
Йжы. |
ҚБ: от шашу ҚБ: «Бас бармақ» ҚБ «Алақан, жұдырық» ҚБ «Екі жұлдыз,бір тілек» Өзін-өзі бағалау 1-10 баллдық жүйе ҚБ «Аяқ,қол» «Күлегештер» |
Бейнекөрсетілім Постер Ноутбук Жұмыс дәптері |
|
|
5 минут |
бекіту |
7-тапсырма «Цифрлар сыры» |
Берілген сандарға сәйкес деректер айтады,алған білімдерін жинақтайды |
ҚБ «Жұлдызшалар» |
|
|
|
2минут |
|
Рефлексивті экран: |
Оқушылар алған білімдері бойынша ой қорытады |
«Сиқырлы қорапша» |
|
|
шағым қалдыра аласыз
















