|
Геометрия 8 сынып |
Мектеп: Т.Рысқұлов атындағы №48 орта мектебі |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Джылысбаева Қарлығаш Ануарбекқызы |
|||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың ауданы |
|
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.1.3.11 параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; 8.1.3.12 үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 5 минут |
І. Ұйымдастыру сәті Сәлемдесу . Оқушыларды түгелдеу. Топқа бөлу. Түрлі-түсті геометриялық фигуралар арқылы бөлу. «Параллелограм» , «Ромб», «Үшбұрыш» Үй тапсырмасын тексеру. №16 Жауабы: 10. |
Оқушылар амандасады. Топтар: «Өзіңе тілегенді өзгеге тіле» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, жақсы көңіл-күй сыйлайды. Үй тапсырмасын ауызша оқу арқылы өзін-өздері тексереді |
Белсенді және талпынып жауап берген оқушыны мадақтау |
Оқулық, геометриялық қима фигуралар. |
||
|
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 10 минут |
ІІ. МИҒА
ШАБУЫЛ
ә) Өткен тақырыптар бойынша қайталау. «Формулалар» сөйлейді.
|
Оқушылар өткен тақырыпты еске түсіреді,топтаса отырып «тосын сұрақтар»әдіс- тәсілі арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді. Оқушылар топ атауына байланысты формулаларды таңдап, тұжырымдайды. |
Дескриптор -сұраққа жауап береді.Сонымен қатар ,өз ойын дұрыс мағынада білдіріп,талқылауға белсене қатысқан оқушыға «жарайсың!»деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Формулалар |
||
|
Топтық жұмыс 23 минут |
Практикалық бөлім. І
Әр топқа қима фигуралар беріледі. Сол фигуралардың ауданын қажетті өлшемдерді, сызбаларды жүргізе отырып, ауданын табу. ІІ тапсырма: қабырғасы 25см болатын шаршыға іштей үш төбесі шаршының қабырғаларының ортасында жататын төртінші төбесі шаршы төбесімен сәйкес келетін төртбұрыш ауданын табу. Сергіту сәті. Геометриялық фигураларды таңдай отырып , адамның мінезін,көңіл күйін сипаттау.Барлық оқушылар мен қонақтарға таратып беру. ІІІ тапсырма: Сызбада берілген өлшемдері бойынша бөліктерге бөліп,трапецияның ауданын есептеу. «Бөліктерге бөлу»тәсілі арқылы есептеу. Ж Керемет Керемет
IV тапсырма: (математикалық сауаттылық тапсырмасы. |
Тапсырманы дәптерге орындайды Дескриптор:
Дескриптор:
Керемет! Дескриптор:
|
Оқушылар белсенділігіне байланысты мадақтау. |
|
|
Соңы 7 минут |
Сабақты бекіту PISA тапсырмасы: Мақсаты: функционалды сауаттылығын,креативті ойлау қабілетін дамыту. Үй тапсырмасы: № 27 есеп ,104 бет Сабақ қорытындысы. Рефлексия
Кері байланыс
Бағалау |
Жеке тапсырманы орындап, жұппен тексереді
Кері байланыс береді. |
|
|
. Т.Рысқұлов атындағы №48 орта мектебі
Ашық сабақтың тақырыбы:
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың ауданы
8 сынып
Пән мұғалімі: Джылысбаева Қ .
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың ауданы 8 сынып
ашық сабақ Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың ауданы 8 сынып
|
Геометрия 8 сынып |
Мектеп: Т.Рысқұлов атындағы №48 орта мектебі |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Джылысбаева Қарлығаш Ануарбекқызы |
|||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың ауданы |
|
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.1.3.11 параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; 8.1.3.12 үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 5 минут |
І. Ұйымдастыру сәті Сәлемдесу . Оқушыларды түгелдеу. Топқа бөлу. Түрлі-түсті геометриялық фигуралар арқылы бөлу. «Параллелограм» , «Ромб», «Үшбұрыш» Үй тапсырмасын тексеру. №16 Жауабы: 10. |
Оқушылар амандасады. Топтар: «Өзіңе тілегенді өзгеге тіле» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, жақсы көңіл-күй сыйлайды. Үй тапсырмасын ауызша оқу арқылы өзін-өздері тексереді |
Белсенді және талпынып жауап берген оқушыны мадақтау |
Оқулық, геометриялық қима фигуралар. |
||
|
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 10 минут |
ІІ. МИҒА
ШАБУЫЛ
ә) Өткен тақырыптар бойынша қайталау. «Формулалар» сөйлейді.
|
Оқушылар өткен тақырыпты еске түсіреді,топтаса отырып «тосын сұрақтар»әдіс- тәсілі арқылы қойылған сұрақтарға жауап береді. Оқушылар топ атауына байланысты формулаларды таңдап, тұжырымдайды. |
Дескриптор -сұраққа жауап береді.Сонымен қатар ,өз ойын дұрыс мағынада білдіріп,талқылауға белсене қатысқан оқушыға «жарайсың!»деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
Формулалар |
||
|
Топтық жұмыс 23 минут |
Практикалық бөлім. І
Әр топқа қима фигуралар беріледі. Сол фигуралардың ауданын қажетті өлшемдерді, сызбаларды жүргізе отырып, ауданын табу. ІІ тапсырма: қабырғасы 25см болатын шаршыға іштей үш төбесі шаршының қабырғаларының ортасында жататын төртінші төбесі шаршы төбесімен сәйкес келетін төртбұрыш ауданын табу. Сергіту сәті. Геометриялық фигураларды таңдай отырып , адамның мінезін,көңіл күйін сипаттау.Барлық оқушылар мен қонақтарға таратып беру. ІІІ тапсырма: Сызбада берілген өлшемдері бойынша бөліктерге бөліп,трапецияның ауданын есептеу. «Бөліктерге бөлу»тәсілі арқылы есептеу. Ж Керемет Керемет
IV тапсырма: (математикалық сауаттылық тапсырмасы. |
Тапсырманы дәптерге орындайды Дескриптор:
Дескриптор:
Керемет! Дескриптор:
|
Оқушылар белсенділігіне байланысты мадақтау. |
|
|
Соңы 7 минут |
Сабақты бекіту PISA тапсырмасы: Мақсаты: функционалды сауаттылығын,креативті ойлау қабілетін дамыту. Үй тапсырмасы: № 27 есеп ,104 бет Сабақ қорытындысы. Рефлексия
Кері байланыс
Бағалау |
Жеке тапсырманы орындап, жұппен тексереді
Кері байланыс береді. |
|
|
. Т.Рысқұлов атындағы №48 орта мектебі
Ашық сабақтың тақырыбы:
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың ауданы
8 сынып
Пән мұғалімі: Джылысбаева Қ .
шағым қалдыра аласыз


тапсырма:
арайсың














