Бекітемін: Е.Байдрахманов
|
Бөлім: |
Координация және реттелу |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бұхарбаева Ү |
|
Күні: |
28.04.2022 |
|
Сыныбы:7 «б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тозаңдану және ұрықтану |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.3 - өздігінен және айқас тозаңданудың салыстырмалы артықшылықтарын сипаттау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Тозаңдану және ұрықтануға анықтама бере алады, тақырып мазмұнын түсінеді. Көпшілік оқушылар үшін: Өздігімен тозаңдану және айқас тозаңдану айырмашылғына сипаттама бере отырып ,мысалдар келтіре алады. Кейбір оқушылар үшін Тозаңдану түріне байланысты тозаң, гүл құрылысының ерекшеліктері және тозаңдану мерзімі арасындағы байланысты анықтап, талдай алады, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 0-5минут. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. 2.«Жақсы істің бастауы,жақсы тілектен басталады!»,оқушылар бір-біріне жақсы сөздермен көңіл-күй сыйлайды 3.Топқа бөлу:Гүл күлтелерінің түстері арқылы бөлінеді. 4.Үй тапсырмасын тексеру. Топқа бөліну барысында қолданылған түсті күлтелердің артқы бетінде сұрақтар арқылы үй тапсырмасының сұрақтарына жауап береді. ҚБ:Мадақтау |
Топқа бөлінеді; Үй тапсырмасына қатысты сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ:Мадақтау |
|
||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 8минут 4минут |
Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады,тақырыпқа кішкене шолу жасап ,оқушылармен кері байланыс жасайды.(видео шолу) Бейнекөрініске кері байланыс тапсырмалары: «Дана үкі» әдісі Бұл әдіс арқылы 4 критерийі бойынша сипаттайды: 1)мәлімет, ауызша баяндау 2)иллюстрация 3)болашақта маңызды болатын бір мәлімет 4) талқылауға болатын бір мәселе. Ауызша мәліметті нақты айтып беру керек. ҚБ:өзара бағалау Мәтінмен жұмыс |
Әр оқушы өз ойымен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады.
Оқулықпен жұмыс жасайды. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Презентация |
||||
|
Сабақтың ортасы 5минут 6минут
|
№1-тапсырма Топтық жұмыс Постер қорғау І-топ Гүлдің құрылысы ІІ-топ Өсімдіктердегі тозаңдану және ұрықтану ІІІтоп Тозаңдану түрлері ІҮтоп Қоршаған орта үшін маңызы №2 тапсырма Жеке жұмыс «Guizizz» танымдық ойыны 1.Өсімдіктің жынысты көбею мүшесі 1)жапырақ2)тамыр3)гүл4)сағақ 2.Гүлдің басты бөліктері: 1)аталық 2)аналық аузы 3)тостағанша 4)аталық және аналық 3.Гермафродиттер 1)Қос жынысты өсімдіктер 2)дара жынысты өсімдіктер 4.Тозаңдану түрлері: 1)аналық,жел арқылы 2)гермафродит 3)өздігінен және айқас тозаңдану 5.Айқас тозаңдану 1)бір гүлдің аталығының өз аналығының ауызына түсуі 2)бір гүлдің аталығының,екінші екінші бір гүлдің аналығының ауызына түсуі 6.Тозаңдану үдерісінен кейін....үдеріс жүреді. 1)ұрықтану 2)даму 3)көбею №3 тапсырма Тозаңдану түрлеріне қарай өсімдіктерді жіктеңіздер
|
Топпен жұмыс жасайды.
Жеке жұмыс
Жұптық жұмыс
|
Дескриптор: 1.Тақырыптың ашылуы 2.Дизайынның ерекшелігі 3.Регламент сақтауы
ҚБ: Екі жұлдыз,бір тілек
Дескриптор: Нақты жауап Уақыт тиімділігі ҚБ «Үздік үштік»
Дескриптор: Нақты жауаптың болуы; ҚБ:Мадақтау |
Интерактивті тақта, слайдтар, плакат, маркерлер, А4 парағы, желім қағаздар, парақшалар Қосымшалар
|
||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин.
|
Үй тапсырмасы:54 параграф оқу «Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. |
|
|
||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді?Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1:2: |
||||||||
Тозаңдану түрлеріне қарай өсімдіктерді жіктеңіздер
|
|
|
|
шие, алхоры, алма ағаштары, қант қызылшасы, құлмақ, қарасора, лимон, шай, асқабақ. жүгері, қарабидай, қайың, емен. |
|
Тозаңдану түрлеріне қарай өсімдіктерді жіктеңіздер
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Умит Мараловна БухарбаеваШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ Тозаңдану және ұрықтану
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ Тозаңдану және ұрықтануМатериал туралы қысқаша түсінік
Тозаңдану және ұрықтану туралы ашық сабақ
7.2.1.3 - өздігінен және айқас тозаңданудың салыстырмалы артықшылықтарын сипаттау;
Материалдың қысқаша нұсқасы Бекітемін: Е.Байдрахманов
Сабақтың барысы:
Тозаңдану түрлеріне қарай өсімдіктерді жіктеңіздер
Тозаңдану түрлеріне қарай өсімдіктерді жіктеңіздер
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













