«
_» (білім беру ұйымының
атауы)
Қысқа мерзімді (ашық сабақ)
жоспары
Сабақтың тақырыбы: Тозаңдану және ұрықтану
|
Бөлімі |
Тозаңдану және ұрықтану |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сынып 7« Г » |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Гүл құрылысы. Тозаңдану түрлері. Гүлдеу және тозаңдану. Тозаңдану түрлері (өздігінен, айқас, жасанды). Өсімдіктердегі ұрықтану туралы түсінік және зиготаның түзілуі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.1.3 - өздігінен және айқас тозаңданудың салыстырмалы артықшылықтарын сипаттау; |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Гүл құрылысын сипаттай алады; Оқушылардың басым бөлігі: Тозаңдану түрлерін біледі; Кейбір оқушылар: Өздігінен және айқас тозаңдануды ажыратып оларға мысал келтіре алады.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі /уакыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ре-сурс- тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин
Қызығу- шылықтарын ояту 3 мин |
І .Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу, Сынып реттілігін қадағалау. Сабаққа назарларын аударту. Оқушыларға қызықты болу үшін, сабаққа деген қызығушылықтарын арттырып, топқа бөлу үшін 3 түрлі түсті тарату. Оқушылармен шаттық шеңбер құру арқылы жағымды ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Ғажайып жылулық шынжыры» жылулық шеңбері.
Тақырып пен сабақ мақсатымен және күтілетін нәтижемен таныстыру.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қорытындылау, еске түсіру, үй тапсырмасын сұрайды. «Тест тапсырмалары » Интерактивті тақтада QUIZIZZ тест программа негізінде гүлдің вегетативті мүшелеріне байланысты тапсырма беріледі. Дұрыс жауап берген оқушыларға жетондар беріледі. |
Мұғаліммен амандасады. Түрлі түсті қағаздар көмегі-мен оқушыларды 3 топқа біріктіру.
Оқушылар бір-бірінің қолдарынан ұстап, жылы күлкілерін сыйлайды.
Үй тапсырмасын тексеру негізінде өткен тақырыпқа байланысты тест сұрақтарына жауап береді.
|
Жетондар арқылы бағалау
|
Слайд 1 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
15 мин 5 мин 5 мин 5 мин
|
Гүл дегеніміз- көбеюге қажетті жыныс мүшелері бар, бұтақтанбайтын түрі өзгерген, қысқарған өткен. Гүл бөлімдері: Гүл сағағы, гүл табаны, күлтесі, аталық және аналық.
«Кинометафора» әдісі арқылы өсімдіктердің генеративті мүшелерін бейнеролик арқылы көрсетіледі.
Бейнеролик бойынша сұрақтар койылады.
Жеке жұмыс « Кім жылдам » әдісі арқылы берілген сұрақтарға жауап береді. Қандай өсімдіктерді гүлді өсімдіктер деп атайды? Гүл дегеніміз не? Гүлдің негізгі бөліктерін атаңыз? Аналықтың құрылысы, аиқаратын қызметі? Аналықтың жатынынан не дамиды? Аталықтың құрылысы мен атқаратын қызметі?
Жұптық жұмыс:
Шындық жалған әдісі арқылы кестені толтыру
Топтық жұмыс:
«Телефон» әдісі арқылы оқушылар гүл құрылысын, өсімдіктердің өсімді жолмен көбеюі және оның түрлері. Көбею тәсілдерін жұптасып диалог арқылы пысықтайды. |
Оқулықты оқып шығады. Тірек сөздермен ж/е формулалармен танысып, дәптерлеріне жазып алады.
Барлық зейіндерін бейнероликке назар аударады
Бір-бірден оқушылар тақырып бойынша сұрақтарға ауызша түрде жауап береді.
Оқушылар берілген кестеге дұрыс не бұрысты жазады
Оқушылар топ бойынша берілген таратпа қағаздарға сызбанұсқаларды сызып, плакаттарын қорғайды. |
Дескриптор-сұрақтарға толық жауап береді. «Бесбармақ» әдісі арқылы бағалау
Дескриптор -өсімдіктер-дің генеративті мүшелерін ажырата алады. -тозаңдану түрлерін біледі. Жетондар арқылы бағалау
Дискриптор - гүл құрылысын, өсімді жолмен көбеюі және оның түрлерін сипаттай алады. Шапалақ әдісі арқылы бағалау |
Слайд 3
Слайд 4
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Истлеуова Асылай БагдатовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ "Тозаңдану және ұрықтану" 7 класс
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ "Тозаңдану және ұрықтану" 7 классМатериал туралы қысқаша түсінік
Бұл қысқа мерзімді жоспар негізінде сізге қажетті әрі пайдалы болатын ақпарат ретінде қолданылады. Жаңа әдіс-тәсілдердің болуы . Қызықты , креативті тапсырмалар арқылы оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру мақсатында және мұғалімдерге көмекші құрал ретінде пайдасын тигізеді..
Материалдың қысқаша нұсқасы
«
_» (білім беру ұйымының
атауы) Сабақтың тақырыбы: Тозаңдану және ұрықтану
Сабақтың барысы
|

















