Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тригонометрия |
Мектеп: «М.Әуезов атындағы орта мектеп»КММ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джумадилова Б.Б |
|
Күні: |
08.04.2022ж |
|
Сыныбы: 9а |
Қатысушылар саны: 18 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометрия формулалары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.4.7. тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге және көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын біледі; Оқушылардың басым бөлігі: тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын қорытады; Кейбір оқушылар: тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын есептер шығаруда қолданады. |
|
Бағалау критерийлері |
- тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын білу; - тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын қорыту; - тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын есептер шығаруда қолдану. |
|
Құндылықтарға баулу |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: тригонометрия, функция, косинус, синус, тангенс, котангенс, формула, көбейтінді, қосынды, айырым, түрлендіру; Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: - қандай формулаларды қосу формулалары деп атайды? - тригонометриялық функциялардың қосындысын көбейтіндіге түрлендіру ... - тригонометриялық функциялардың айырымын көбейтіндіге түрлендіру… - sin α + cos β қосындысын көбейтіндіге қалай түрлендіруге болады? |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 5 мин. |
I.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру. Сабақты жағымды ахуалдан бастау. Сабақ мақсатын тұжырымдауға бағыттау: «Бүгінгі сабақтың мақсаты қандай?», «Бүгінгі сабақта сендер қандай білімдеріңді қолдана аласыңдар?», «Бүгін қандай ережелерге назар аудару керек?» Үй тапсырмасын тексеру: Тақтада тапсырма дұрыс жауабымен көрсетіліп тұрады. Алдымен үздік екі оқушы оқып шығады, үй тапсырмасын тексереді ІІ.Қағаз түстерін алуды ұсына отырып 4топқа бөлінеді. Ітоп Келтіру формулалары ІІтоп Қос және жарты бұрыштың формулалары ІІІтоп Екі бұрыштың қосындысы мен айырымының формуласы Vтоп Қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру І.Ұйымдастыру ІІ. “Білім алудың негізі – қайталау” Сәйкестендіру ІІІ. «Ұшқыр ойдан ұтымды жауап» Тест сұрақтары ІV. «Кім жылдам .» Есептер шығару V. Сергіту сәті VI«Біліміңе білім қос» Сұрақтар топтамасы VII.«Қатемді тап» VIIІ.Рефлексия IX. Үйге тапсырма Кесілген формулалар бойынша отырулары керек Тақтадағы бүгінгі сабақтағы бағалау парақшасы түсіндіріледі. (Бірлік шеңбер) ІІ.“Білім алудың негізі – қайталау” (Сәйкестендіру) Топтар алдында жатқан қиындыларды жинақтайды. |
Бүгін сабақ үшін сәттілік тілейді! Топқа орналасып болғаннан соң кері байланыс орната отырып, бүгінгі сабақ мақсатын өздері айтып кетеді. Оқушылармен бірге сабақ мақсатын ашу: Қандай формулалар қосу формулалары деп аталады? cos Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Түрлі түсті қима қағаздар 4түрлі |
|
Миға шабуыл. «Ой қозғау» әдісі. |
ІІІ. «Ұшқыр ойдан ұтымды жауап» Тест сұрақтары таратылады 4минут ІV. «Кім жылдам .» Есептер шығару Экранда көрсетілген есептерді шығару |
Тақтадағы кілт бойынша тексереді.Бағалау парақшасына қойылады Оқушылар тақтада орындайды Көрсетілген дескриптор бойынша ұпайларын бағалау парақшасына қояды |
Дескриптор: әр сұраққа жауап береді.5ұпай Дескриптор: -формуланы тұжырымдайды; -қосындыны көбейтінді түрінде жазады. Әр есеп 2ұпай |
ДК экраны Тест тапсырмалары. 9 сынып, Алгебра А.Әбілқасымова, |
|
Сабақтың ортасы Жеке жұмыс. |
Емтихан есептер жинағынан есептер шығару А
тобы: Ықшамдап,мәнін табыңдар:
1. 2 ,
α=450 Ж/бы:
- В
тобы: 7В.36 Өрнекті ықшамда:
1. 7В.53. 2 7В.53. б) 4 С тобы:
7С.57. VII.«Қатемді тап» Тақтада 6 есеп көрсетіледі . Қатені іздейді |
Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. . Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, талдау жасайды Оқушыларды қырағылыққа баули отырып, олар қатені түзеу арқылы ұпай жинайды |
Дескриптор: -формуланы тұжырымдайды; -қосындыны көбейтінді түрінде жазады. Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 2 ұпай қойылады Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1ұпай қойылады |
9 сынып, Алгебра А.Әбілқасымова, В.Корчевский, З.Жұмағұлова Алматы «Мектеп» 2019 |
|
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Рефлексия |
Сабақты қорытындылау: VIIІ.Рефлексия IX. Үйге тапсырма №748 №749 |
|
Оқушылар бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Өзара мұғалімге кері байланыс жасайды |
ДК экраны слайд |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Тригонометрия формулалары"
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тригонометрия |
Мектеп: «М.Әуезов атындағы орта мектеп»КММ |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джумадилова Б.Б |
|
Күні: |
08.04.2022ж |
|
Сыныбы: 9а |
Қатысушылар саны: 18 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометрия формулалары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.4.7. тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге және көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын біледі; Оқушылардың басым бөлігі: тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын қорытады; Кейбір оқушылар: тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын есептер шығаруда қолданады. |
|
Бағалау критерийлері |
- тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын білу; - тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын қорыту; - тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын есептер шығаруда қолдану. |
|
Құндылықтарға баулу |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: тригонометрия, функция, косинус, синус, тангенс, котангенс, формула, көбейтінді, қосынды, айырым, түрлендіру; Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: - қандай формулаларды қосу формулалары деп атайды? - тригонометриялық функциялардың қосындысын көбейтіндіге түрлендіру ... - тригонометриялық функциялардың айырымын көбейтіндіге түрлендіру… - sin α + cos β қосындысын көбейтіндіге қалай түрлендіруге болады? |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 5 мин. |
I.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру. Сабақты жағымды ахуалдан бастау. Сабақ мақсатын тұжырымдауға бағыттау: «Бүгінгі сабақтың мақсаты қандай?», «Бүгінгі сабақта сендер қандай білімдеріңді қолдана аласыңдар?», «Бүгін қандай ережелерге назар аудару керек?» Үй тапсырмасын тексеру: Тақтада тапсырма дұрыс жауабымен көрсетіліп тұрады. Алдымен үздік екі оқушы оқып шығады, үй тапсырмасын тексереді ІІ.Қағаз түстерін алуды ұсына отырып 4топқа бөлінеді. Ітоп Келтіру формулалары ІІтоп Қос және жарты бұрыштың формулалары ІІІтоп Екі бұрыштың қосындысы мен айырымының формуласы Vтоп Қосындысы мен айырымын көбейтіндіге түрлендіру І.Ұйымдастыру ІІ. “Білім алудың негізі – қайталау” Сәйкестендіру ІІІ. «Ұшқыр ойдан ұтымды жауап» Тест сұрақтары ІV. «Кім жылдам .» Есептер шығару V. Сергіту сәті VI«Біліміңе білім қос» Сұрақтар топтамасы VII.«Қатемді тап» VIIІ.Рефлексия IX. Үйге тапсырма Кесілген формулалар бойынша отырулары керек Тақтадағы бүгінгі сабақтағы бағалау парақшасы түсіндіріледі. (Бірлік шеңбер) ІІ.“Білім алудың негізі – қайталау” (Сәйкестендіру) Топтар алдында жатқан қиындыларды жинақтайды. |
Бүгін сабақ үшін сәттілік тілейді! Топқа орналасып болғаннан соң кері байланыс орната отырып, бүгінгі сабақ мақсатын өздері айтып кетеді. Оқушылармен бірге сабақ мақсатын ашу: Қандай формулалар қосу формулалары деп аталады? cos Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Түрлі түсті қима қағаздар 4түрлі |
|
Миға шабуыл. «Ой қозғау» әдісі. |
ІІІ. «Ұшқыр ойдан ұтымды жауап» Тест сұрақтары таратылады 4минут ІV. «Кім жылдам .» Есептер шығару Экранда көрсетілген есептерді шығару |
Тақтадағы кілт бойынша тексереді.Бағалау парақшасына қойылады Оқушылар тақтада орындайды Көрсетілген дескриптор бойынша ұпайларын бағалау парақшасына қояды |
Дескриптор: әр сұраққа жауап береді.5ұпай Дескриптор: -формуланы тұжырымдайды; -қосындыны көбейтінді түрінде жазады. Әр есеп 2ұпай |
ДК экраны Тест тапсырмалары. 9 сынып, Алгебра А.Әбілқасымова, |
|
Сабақтың ортасы Жеке жұмыс. |
Емтихан есептер жинағынан есептер шығару А
тобы: Ықшамдап,мәнін табыңдар:
1. 2 ,
α=450 Ж/бы:
- В
тобы: 7В.36 Өрнекті ықшамда:
1. 7В.53. 2 7В.53. б) 4 С тобы:
7С.57. VII.«Қатемді тап» Тақтада 6 есеп көрсетіледі . Қатені іздейді |
Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді. . Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, талдау жасайды Оқушыларды қырағылыққа баули отырып, олар қатені түзеу арқылы ұпай жинайды |
Дескриптор: -формуланы тұжырымдайды; -қосындыны көбейтінді түрінде жазады. Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 2 ұпай қойылады Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1ұпай қойылады |
9 сынып, Алгебра А.Әбілқасымова, В.Корчевский, З.Жұмағұлова Алматы «Мектеп» 2019 |
|
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Рефлексия |
Сабақты қорытындылау: VIIІ.Рефлексия IX. Үйге тапсырма №748 №749 |
|
Оқушылар бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Өзара мұғалімге кері байланыс жасайды |
ДК экраны слайд |
шағым қалдыра аласыз













