Материалдар / Ашық сабақ Тригонометрия формулалары 9 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Тригонометрия формулалары 9 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдерге 9 сынып алгебра пәнінен ашық сабақ ҚМЖ.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Наурыз 2021
2315
37 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ


Мектеп: «Мыңбаев орта мектебі» КММ

Күні: 09.02.2021


Мұғалімнің аты-жөні: Дүйсен Ұланай

Сынып: 9 «Ә»

Қатысқан оқушы саны:


Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы


Тригонометрия формулалары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


9.2.4.8 тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіруді орындау.

Сабақ мақсаты


- Негізгі тригонометриялық тепе-теңдік формулаларын қолданып,есептер шығару.



Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

3 минут

Ұйымдастыру сәті

Үй жұмысын тексеру

1.Математикалық есептер беру арқылы «Миға шабуыл»

Әр оқушы қателіктермен жазылған тригонометриялық өрнектері бар карточкалар таратылады. Топ оқушылары сол қателіктерді табу керек.

Жұмыс соңында мұғалім оқушыларға слайдта көрсетілген жауаптармен тексереді.


Психологиялық ахуалға


Тексеру барысында қателіктің қалай түзетілгендігі туралы түсініктеме беріледі.орындайды.

Тапсырма жауаптары экранға шығарылады. Әр оқушы өз жауаптарын өздері бағалайды.


Психологиялық ахуал.


Презентация

Негізгі бөлім Тақырыпты ашу

10 минут

Мұғалім презентацияны пайдаланып оқу мақсатын көрсетіп, оқушыларға сабақ мақсатын қоюды ұсынады

Сабақ мақсаты

- Негізгі тригонометриялық тепе-теңдік формулаларын қолданып,есептер шығару.

Сабақ мақсатын қортып шығарады.



ҚБ: бір-бірін бағалау.


Презентация

Сабақтың ортасы.

5 минут


10 минут






















































10 минут

2.Тұтас емес мәтін есептер.Тақтада негізгі тригонометриялық тепе-теңдік формулалары беріледі.



3. PISA тапсырмасын орындау. Жеке жұмыс

АҒАШ ПОЙЫЗ БӨЛІГІ

Беріктің кішкентай қарындасы Айгүл өзінің ағаш пойызымен ойнағанды қатты ұнатады. Берік оған төменде көрсетілгендей иілген бөліктерден жол жасауға көмектесті.

Shape1


Ескерту: Суретте масштаб ескерілмегенShape2

Сұрақ 1: Ағаш пойыз бөлігі


Шеңбер жол жасау үшін Берік пен Айгүлге жоғарыда көрсетілгендей қанша иілген бөліктер қажет?


Иілген бөліктердің саны: ....................


Сұрақ 2: Ағаш пойыз бөлігі

Осы ағаш ойыншықты өндіруші бұрышы α градуста иілген бөліктің екінші түрін шығаруды көздеп отыр. Өндіру үрдісін тежейтін бір ғана нәрсе α бұрышының градустары бүтін сан ғана бола алатындығында.

Өндіруші жаңа иілген бөліктегі α бұрышының қасиеттерін осы жаңа бөліктерді ғана пайдаланып, толық

шеңбер жол салу мүмкін болатындай етіп ойластырған.α бұрышының келесі қасиеттері болуы тиіс пе? Әрбір қасиет үшін «Иә» немесе «Жоқ» дегенді айналдыра сызыңыз.


Қасиеті

Иә немесе Жоқ?

α жұп санды бұрыш болу керек.

Иә / Жоқ

α - 90°-тан аз болу керек.

Иә / Жоқ





4.Тест тапсырмасы. https://onlinetestpad.com/houph3zcier6a






Оқушылар формуланы мәтін түрде айтып түсіндіреді.


Жұмыс дәптеріне жазылым тапсырмаларын орындау



















































Оnline Test Pad веб сайытынан тест тапсырмаларды орындайды.



Өзін-өзі бағалау




ҚБ: Өзін-өзі бағалау.

Дескриптор: Білім алушы

-Шеңбер жолдың толық бұрышын табады.

-Иілген бөліктердің санын табады.




















ҚБ: Өзін-өзі бағалау.балль бойынша

Дескриптор: Білім алушы

-α бұрыш жұп сан немесе тақ сан екендігіне тұжырым жасайды.

-α - 90°-тан аз немесе көп екендігіне тұжырым жасайды.




Әрбір есептке 1 балдан.3 тапсырмадан 5 тапсырмаға дейін дұрыс орындаса сертификат алды.


Презентация




PISA тапсырмасы

.Астана2014ж.

















































https://onlinetestpad.com/houph3zcier6a

Соңы

2 минут

Рефлексия

1. Мұғалім оқушыларға «Бір сөзбен» тапсырмасын орындауды тапсырады.

Бір сөзбен аяқтаңыз:

Бүгінгі сабақ – бұл ...

Бүгінгі сабақта мен ...

Оқушыларға

«Бір сөзбен» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері жауап береді.



Презентация Кері байланыс парағы.


Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Топтар «жоғары-орташа-төменгі» схемасы бойынша ұйымдастырылды. Өйткені төмен деңгейлі оқушы өзінің қабілетін арттыру үшін, ал жоғарғы деңгейлі оқушы өзінің қабілетін одан ары дамыт алады.

1. Топтық жұмыс кезінде мұғалім оқушылардың жаңа тақырыпты, жаңа терминдерді түсіну деңгейін қадағалайды;

2. Оқушылар топтық жұмыс кезінде бағалауды бағалау критерийлері бойынша бірін-бірі бағалайды;

3. Кестемен жұмысты оқушылармен талқылау кезінде мұғалім оқушыларды бағалау критерийлеріне мән беруді ұсынады, осы арқылы оқушы өзінің мақсатқа жеткенін көре аллады;

4. Сабақ соңында оқушылардан оқу мақсатына жету туралы ауызша рефлексия алынды.

Жұмыс басталмас бұрын «көзге арналған гимнастика» жасалады

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба?

Сабақ мақсаты анық және қолжетімді деп ойлаймын.


Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен?

Барлық оқушылар оқу мақсатына жетті.

Мақсат оқушылармен бірге құрылды, бағалау критерийлері талқыланды және мақсатқа жету жолы айтылды.


Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Оқущыларда сабақта топқа бөлу жоспар бойынша жүргізілді


Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма?

Барлық сабақ кезеңдері жоспарланған кақыт бойынша өтті.


Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Жоспардан ауытқулар болған жоқ.


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз)?

1: Жаңа тақырыпты меңгеруде қолданылған ан

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!