|
Модуль/Пән |
Математика |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тригонометриялық функциялардың туындылары |
|||
|
Педагог |
Исмоилов С.М. |
Күні: « » 2024 |
||
|
Жалпы мәліметтер |
Курс I топ Ағаш ұстасы 9-221 |
|||
|
Сабақтың түрі |
Аралас сабақ |
|||
|
Мақсаты, міндеттері |
Тригонометриялық функциялардың туындылары табу
|
|||
|
Күтілетін нәтижелер |
Оқушылар: Тригонометриялық функциялардың туындысының формуласын біледі, есептер шығаруда қолданады. |
|||
|
Қажетті ресурстар |
Оқулық, маркер, кітап, формула кітапша, Слайд. Әбілқасимова А.Е. 10 сынып «Алгебра және анализ бастамалары» |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
|
|
|
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин
5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу.Түгендеу Топқа бөлу: «Білім ағашы» арқылы түрлі-түсті жапырақтармен алма жемісін таңдау арқылы топқа бөлінеді. «Түбірдің туындысы», «Дәреженің туындысы», «Қосындының туындысы», тақырыптарына бірігеді. Үйге тапсырма сұрау:
«Миға шабуылы» әдісі 1.Туынды дегеніміз не? 2.Қандай элементар функциялардың туындыларын білесіздер? 3.Көбейтінді туындысы? 4.Тригонометриялық функциялар? 5.Бөліндінің туындысы? 6.Қосындының туындысы? 7.Айырманың туындысы? 8.х^3-ның туындысы қандай? 9.Тұрақты сандың туындысы ( С)? 10.Дәрежелі функцияның (х^?) туындысы қандай? 11.(х) туындысы қанша? 12.Түбірдің туындысы? 13.(х^5) туындысын табыңыз 14.Функцияның өсімшесі дегеніміз не? 15.Функция аргументінің өсімшесі дегеніміз не? |
Маркерлер, клей, үлестірме қағаздар Слайд № 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 5 мин 5 мин 5 мин 5 мин |
Жаңа сабаққа кіріспе.
(sinx)'
=
cosx (tgx)' (cosx)'
= -
sinx (ctgx)'=
Тригонометриялық функциялардың туындылары туралы бейнебаян тамашалау Тригонометриялық функциялардың туындылары
1-тапсырма «Жасырылған ұяшықтар» әдісі. Тригонометриялық функциялардың туындылары Топтық жұмыс . Бұл тарсырмада оқушылар Ұяшықты лақтыру арқылы өздеріне түскен санды таңдау арқылы тапсырмаларды орындайды 1. Cosx+sinx-2 2. 2x-cosx+3sinx
2-тапсырма Топпен жұмыс. Тригонометриялық функциялардың туындыларын сәйкестендіру:
ЕББҚ оқушы өз таңдауы бойынша қалаған сұрағына жазбаша жауап жазады. ЕББҚ оқушыға мадақтау арқылы қолдау көрсетіледі.
3-тапсырма
Тригонометриялық функциялардың туындылары пысықтау
ЕББҚ: оқушыға жеке жұмыс кезінде қасындағы сыныптастары және мұғалім диалог арқылы қолдау жасайды Қорытындылау: Бастапқы топқа оралып, түсіндіру жұмысын жүргізеді. Тригонометриялық функциялардың туыныларын біледі, есептер шығаруда қолданады. |
Оқулық, маркер, кітап, формула кітапша, Слайд https://bilimland.kz/
https://bilimland.kz/
Ұлестірме қағаз Слайд
Ноутбук слайд
А-3 Жасалған бес бұрышты Ұяшық
Қағаз түрінде тест тасырмалары беріледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин.
2 мин
1 мин
|
Бағалау. Оқушылар әр орындаған тапсырмасына 1 ұпайға 1 смайлик алады. Бағалау парағында ұпайын есептеп, орындар иеленеді. Бағалау парақшасы Топ басшы......................................................................
4 тапсырмаға – «5» 3 тапсырмаға- «4» 1-2 тапсырмаға – «3» мүлдем қатыспаған оқушыға – «2» Кері байланыс:.
Үйге тапсырма
Тапсырма №44.2, 89-бет
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Модуль/Пән |
Математика |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тригонометриялық функциялардың туындылары |
|||
|
Педагог |
Исмоилов С.М. |
Күні: « » 2024 |
||
|
Жалпы мәліметтер |
Курс I топ Ағаш ұстасы 9-221 |
|||
|
Сабақтың түрі |
Аралас сабақ |
|||
|
Мақсаты, міндеттері |
Тригонометриялық функциялардың туындылары табу
|
|||
|
Күтілетін нәтижелер |
Оқушылар: Тригонометриялық функциялардың туындысының формуласын біледі, есептер шығаруда қолданады. |
|||
|
Қажетті ресурстар |
Оқулық, маркер, кітап, формула кітапша, Слайд. Әбілқасимова А.Е. 10 сынып «Алгебра және анализ бастамалары» |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
|
|
|
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин
5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу.Түгендеу Топқа бөлу: «Білім ағашы» арқылы түрлі-түсті жапырақтармен алма жемісін таңдау арқылы топқа бөлінеді. «Түбірдің туындысы», «Дәреженің туындысы», «Қосындының туындысы», тақырыптарына бірігеді. Үйге тапсырма сұрау:
«Миға шабуылы» әдісі 1.Туынды дегеніміз не? 2.Қандай элементар функциялардың туындыларын білесіздер? 3.Көбейтінді туындысы? 4.Тригонометриялық функциялар? 5.Бөліндінің туындысы? 6.Қосындының туындысы? 7.Айырманың туындысы? 8.х^3-ның туындысы қандай? 9.Тұрақты сандың туындысы ( С)? 10.Дәрежелі функцияның (х^?) туындысы қандай? 11.(х) туындысы қанша? 12.Түбірдің туындысы? 13.(х^5) туындысын табыңыз 14.Функцияның өсімшесі дегеніміз не? 15.Функция аргументінің өсімшесі дегеніміз не? |
Маркерлер, клей, үлестірме қағаздар Слайд № 1
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 5 мин 5 мин 5 мин 5 мин |
Жаңа сабаққа кіріспе.
(sinx)'
=
cosx (tgx)' (cosx)'
= -
sinx (ctgx)'=
Тригонометриялық функциялардың туындылары туралы бейнебаян тамашалау Тригонометриялық функциялардың туындылары
1-тапсырма «Жасырылған ұяшықтар» әдісі. Тригонометриялық функциялардың туындылары Топтық жұмыс . Бұл тарсырмада оқушылар Ұяшықты лақтыру арқылы өздеріне түскен санды таңдау арқылы тапсырмаларды орындайды 1. Cosx+sinx-2 2. 2x-cosx+3sinx
2-тапсырма Топпен жұмыс. Тригонометриялық функциялардың туындыларын сәйкестендіру:
ЕББҚ оқушы өз таңдауы бойынша қалаған сұрағына жазбаша жауап жазады. ЕББҚ оқушыға мадақтау арқылы қолдау көрсетіледі.
3-тапсырма
Тригонометриялық функциялардың туындылары пысықтау
ЕББҚ: оқушыға жеке жұмыс кезінде қасындағы сыныптастары және мұғалім диалог арқылы қолдау жасайды Қорытындылау: Бастапқы топқа оралып, түсіндіру жұмысын жүргізеді. Тригонометриялық функциялардың туыныларын біледі, есептер шығаруда қолданады. |
Оқулық, маркер, кітап, формула кітапша, Слайд https://bilimland.kz/
https://bilimland.kz/
Ұлестірме қағаз Слайд
Ноутбук слайд
А-3 Жасалған бес бұрышты Ұяшық
Қағаз түрінде тест тасырмалары беріледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин.
2 мин
1 мин
|
Бағалау. Оқушылар әр орындаған тапсырмасына 1 ұпайға 1 смайлик алады. Бағалау парағында ұпайын есептеп, орындар иеленеді. Бағалау парақшасы Топ басшы......................................................................
4 тапсырмаға – «5» 3 тапсырмаға- «4» 1-2 тапсырмаға – «3» мүлдем қатыспаған оқушыға – «2» Кері байланыс:.
Үйге тапсырма
Тапсырма №44.2, 89-бет
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||





















