Сабақтың
тақырыбы: Түбір мен
қосымша
Шынықсаң шымыр
боласың
|
Мұғалімнің
аты-жөні:Г.Салықова
Күні:
24.01.2018ж
|
СЫНЫП: 2 а
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны: 0
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
2.1.2.1 - мәтіннің
тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын
болжау
2.2.4.1 - мұғалімнің
көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды
анықтау
2.3.5.1 – жіберілген
пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен
түзету
2.4.2.1 – мұғалімнің көмегімен
түбір мен қосымшаны ажырату
|
Сабақ
нәтижесі:
|
Оқушылардың барлығы мынаны
орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады: Топтық жұмысты брлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша
үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі
мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс
берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша
мәліметтер мен дәлелдер келтіре
алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын
өзіне аудара алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер,
топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі
заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап,
әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік.
Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка, қазақ
тілі.
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы
:
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5
минут
|
Ұйымдастыру кезеңі 2
минут
Психологиялық ахуал
қалыптастыру: 3 минут
Қол ұстасып кәне
біз,
Достасайық
бәріміз.
Армысың,қайырымды Аспан
ата!
Армысың мейірімді Жер
ана!
Армысың,аяулы ұстаздар,Армысың
қымбатты достарым!
Жүрегіме жылу қос,міне менің
қолым,Жүрегімдегі жылуымды саған ыстық алақаным арқылы
білдіремін
Дос болайық!Егемен еліміздің
білімді ұрпағы болайық!
Топтарға
бөлу.
1-топ бір таңбалы
сандар
2-топ екі таңбалы
сандар
3-топ үш таңбалы
сандар
Миға
шабуыл
Қайталау-оқу
анасы
Ойлан,жұптас,бөліс Топпен
жұмыс
1-топ антоним
сөздер
2-топ синоним
сөздер
3-топ омоним
сөздер
|
Шаттық
шеңбері
1-топ:
2-топ:
3-топ:
|
Жаңа
білім
10
минут
|
Білу және
түсіну
Оқушылар оқулықтағы негізгі
тақырыппен
танысады.
Жаңа
сабақ
Ребус
шешу
Шешуі: Түбір мен
қосымша
Топпен
жұмыс
№52. Сурет бойынша әңгіме
құра.
«Жариялау»
әдісі
(Әрбір топ берілген сұрақ
бойынша өз позициясын жариялау керек. Бұл үшін топ ішінен спикер
берілген уақыт ішінде (5 мину) басқа қатысушылар алдында сөйлеп,
топ ұстанымын
жеткізеді.
-
Қандай қысқы ойын түрін
білесің?
-
Қысқы ойын түрлері бойынша
жүлдеген атанған қандай қазақстандық ойыншыларды
білесің?
-
Мәнерлеп сырғанау спорты
туралы не білесің?
|
|
Ортасы
10
минут
|
Қолдану
Сиқырлы
қалам
Дәптермен
жұмыс.
54-жаттығу. Әдібай Табылды 2
ақпан,1926жылы туған.Жамбыл облысы,Тұрар Рысқұлов ауданыЖаңатұрмыс
ауылы.
Жатқа
жазу
55-жаттығу
Жаңылтпашты жатқа
жазу
Шығармашылық
жұмыс
«Адасқан әріптер»
әдісі
Негізгі
мақсаты:
Әріптерден сөздер
құрастырамыз..
|
Сыныптағы белсенді оқушы
басқаларға бағыт беріп отырады. Топтық талқыға
салады,ойланады.
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
Сергіту сәті "Көңілді
күн
|
видеожазба
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
10
минут
|
Жинақтау Кезбе тілші
|
.
|
Бағалау
5
минут
Кері
байланыс
3
минут
|
Бағалау
Өзіңді
бағала
Мақсаты:Оқушылардың өзін
қалай және қандай дәрежеде бағалайтынын
анықтау
|
Бағалау
парақшасы
|
Үйге тапсырма:
№56,25-бетте.
|
Саралау – Сіз
қосымша
көмек көрсетуді
қалай
жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті
жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау -
Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау
ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма?
Бүгін оқушылар
не
білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен
жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен
берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз
жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ
туралы өз пікіріңізді
жазыңыз.
Сол ұяшықтағы Сіздің
сабағыңыздың тақырыбына
сəйкес
келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды
да ескеріңіз)?
1: Сабақ барысында оқушылар, оқу мақсатына сай,
біліммен қамтамасыз етілді. Жоспарға
сай
сабақ кезеңдері сәтті өтті. Мұның
қорытындысы ретінде оқушылардан алынған қалыптастыру бағалау
жұмысының нәтижесін айтуға болады.
2:
Бірлесе құрастырылған сабақ
жоспарының тиімділігін айтуға
болады
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды
да, оқуды да ескеріңіз)?
1: Уақытты үнемді пайдалануды басшылыққа
алу.
2: Оқушылардың топпен жұмысын
жандандыру
|