Материалдар / Ашық сабақ: Түбірлес сөздер 3-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ: Түбірлес сөздер 3-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ: Түбірлес сөздер 3-сынып.Қатысқан оқушы-20. Түбірлес сөздер -жаңа тақырып. Түбірлес сөздер туралы оқушылар мағлумат алды.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Қараша 2022
534
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім

Уақыт

Педагогтің аты - жөні

Шакирова А.Т

Күні

17.11

Сынып:3 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Түбірлес сөздер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.6.1 мұғалімнің көмегімен ұқсас тақырыпта берілген мəтін түрлерін/стилін(көркем мəтін, ғылыми-танымдық мəтін)/жанрын салыстырып, ұқсастықтарымен айырмашылықтарын табу;

3.4.2.1 негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасау, түбірлес сөздердің мағынасын ажырату.

Сабақтың мақсаты

мұғалімнің көмегімен ұқсас тақырыпта берілген мəтін түрлерін/стилін(көркем мəтін, ғылыми-танымдық мəтін)/жанрын салыстырып, ұқсастықтарымен айырмашылықтарын табады, негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасау, түбірлес сөздердің мағынасын ажыратады;

- мәтін мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қояды,осы мәтінді «Ұтымды жауап» мәтінімен салыстырады,

мәтіндердің ұқсастығын айтады, мәтіндердің айрымашылы-ғын айтады; түбірлес сөздерді табады;

-Ә.Қастеевтың өмірбаянын айтады, кесте бойынша әңгімелейді, жас атауларын өсу ретіне қарай жүйелеп жазады,

Бағалау критерийлері

- жас атауларын өсу ретіне қарай жүйелеп жазады;

- мәтіндердің ұқсастығын айтады, мәтіндердің айрымашылығын айтады; түбірлес сөздерді табады;


Сабақтың кезеңі /уақыты

Педагогтің әрекеті



Оқушының

әрекеті


Бағалау



Ресурстар


Сабақтың басы

10минут


Ұйымдастыру кезеңі.Тренинг «Комплимент».Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады

Үй тапсырмасын сұрау

Өткен тақырыпты қайталау. «Жақсылықтың тамшысы» әдісі арқылы өткен тақырыпты қайталау. Түбір сөзге жұрнақ қосу арқылы жаңа сөз жасау. Тамшыдағы түбір сөзге туынды сөз құрайды

Ой қозғау

Түбір сөзге жұрнақ жалғау арқылы жасалған сөзді қандай сөз дейміз? Ережені сұрау.

Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады


Тамшыдағы түбір сөзге туынды сөз құрайды

Сұрақтарға жауап береді

Ережені айтады







Оқу-лық

Қазақ тілі


Сабақтың ортасы

15минут

















20минут










1-тапсырма:22-жаттығу

Мәтінді тыңдаңдар. Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қойыңдар. Осы мәтінді «Ұтымды жауап» мәтінімен салыстырыңдар.Мәтіндердің ұқсастығын айтыңдар, айырмашылығын айтыңдар.Ә.Қастеевтың өмірбаянын айтып беріңдер.

Дескриптор:

- мәтінді тыңдайды

-мәтін мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қояды

-осы мәтінді «Ұтымды жауап» мәтінімен салыстырады

-мәтіндердің ұқсастығын айтады

-мәтіндердің айрымашылығын айтады

-Ә.Қастеевтың өмірбаянын айтады

-кесте бойынша әңгімелейді


2-тапсырма:24-жаттығу


Жаңылтпашты жаттап, жатқа жазу.Түбірлес сөздерді табыңдар


Дескриптор:

-жаңылтпашты жатқа жазады

-түбірлес сөздерді табады

3-тапсырма:25-жаттығу

Артық сөзді табу:

Оқу,оқушы, оқулық, оқуға


4-тапсырма:Түбір сөздерге жұрнақ қосу арқылы түбірлес сөздер жасау:

Сән бой бел ер

«Үйрек анаға өз балапандарын табуға көмектес»

ойыны


5-тапсырма: «Қай сәбізді қоян жей алады?»














6-тапсырма: «Артық сөзді тап»ойыны



мәтінді тыңдайды,

мәтін мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қояды,осы мәтінді «Ұтымды жауап» мәтінімен салыстырады,

мәтіндердің ұқсастығын айтады,

мәтіндердің айрымашылы-ғын айтады;

Ә.Қастеевтың өмірбаянын айтады, кесте бойынша әңгімелейді


Жаңылтпашты жатқа жазады,

түбірлес сөздерді табады;









Түбірлес сөздерді табады



















Түбірлес сөздерді табады















Тбірлес сөздерді табады



































Дұрыс жазылмаған сөзді табады



«Басбар-мақ» әдісі

Ә.Қас-теевтің

пен Н.Х. Хлудо-втың суреті


















Сабақтың аяғы

5минут

Кері байланыс

«Ашық микрофон» әдісі

Бүгінгі сабақта не үйрендің?

Сен үшін не қиын болды?

Саған қандай тапсырма қызықты болды?


Сұрақтарға жауап береді







«Басбар-мақ» әдісі

Үйге:

23-жатты-ғу, ереже жаттау






Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!